II bolderman.nl Voordelige Najaarsreizer Voorstel salarisverhoging zorgpersoneel strandt opnieuw Ruzie over bevriezen huren naar kookpunt i! EUWS 11 Het is al de derde motie over de huurprijzen die Ollongren in een paar maanden tijd voor haar kiezen krijgt. De senaat wil huurders beschermen tegen de gevolgen van de coronacrisis en eist dat het kabinet de huren in de sociale en vrije sector per 1 juli tijdelijk bevriest. De D66-bewindsvrouw ziet dat niet zitten, onder meer om dat de Tweede Kamer zo'n huur- stop niet wil. Volgens SP-senator Tiny Kox voelt de senaat zich niet serieus genomen. Onduidelijk is of de motie van afkeuring vol gende week dinsdag een meer derheid haalt. De vorige motie kreeg steun van SP, FvD, PVV, GroenLinks, PvdA, Partij voor de Dieren, 50Plus en OSF. Coalitiegenoten VVD, CDA, D66 en CU hopen dat een deel van de oppositie tegenstemt. Volgens D66 verstoort het aan nemen van de motie de rechts statelijke verhoudingen tussen senaat en Tweede Kamer. Het kabinet geeft alsnog gehoor aan de oproep van de voltallige opposi tie om nog deze zomer een kort on derzoek te laten houden naar de co ronacrisis. Vorige week stemde de regeringscoalitie nog tegen die op roep, gistermiddag kreeg het voor stel van de PvdA wel steun. De Onderzoeksraad voor Veilig heid (OVV) is op verzoek van het kabinet al bezig met onderzoek en vorige week vond het kabinet een tweede onderzoek daarom onnodig en voorbarig. Maar nu vraagt mi nister Hugo de Jonge (Volksge zondheid) toch een aantal deskun digen om te kijken wat er beter kan en wat we kunnen leren van de aanpak in andere landen. Voor 1 september moeten er 'concrete aanbevelingen' liggen. De Jonge wil 'geen vuistdik rapport'. Welke deskundigen zullen wor den ingezet, is nog onduidelijk. De Jonge liet de Kamer voorafgaand aan de stemming in een brief al we ten dat ook het kabinet deze zomer 'lessen wil trekken' uit de corona- aanpak tot dusver, om zo beter voorbereid te zijn op een mogelijke tweede besmettingsgolf in de herfst. PvdA-leider Lodewijk Asscher, die om het onderzoek had ge vraagd, is blij met de toezegging van het kabinet. Volgens hem gaat het er niet om de regering af te re kenen op gemaakte fouten, maar 'om de blik van buiten om fouten te voorkomen'. Bij de tweede motie, die opriep tot verhoging van de salarissen in de zorg, was de uitslag bij de stem ming net als vorige week gelijk. SP- leider Lilian Marijnissen zal de mo tie desondanks voor een derde keer in stemming brengen. ,,We zullen de druk op de coalitie blijven op voeren. Door keer op keer nee te zeggen, gaan we van klappen voor Door nee te zeggen, gaan we van klappen voor de zorg naar een klap in het gezicht van de zorg de zorg naar een klap in het gezicht van de zorg.'' En als de stemmen de volgende keer wéér staken, wil Ma- rijnissen proberen bij het debat over de Voorjaarsnota meer geld vrij te maken voor verhoging van de zorgsalarissen. Minister Wopke Hoekstra (Fi nanciën) liet eerder al weten dat het zorgpersoneel een eenmalige bo nus krijgt, maar dat vindt de oppo sitie niet genoeg. Die wil niet alleen applaus, maar ook een structurele salarisverhoging voor alle mensen die in de zorg werkzaam zijn. Als het aan de SP ligt, krijgt het perso neel er 5 procent bij. De coalitie ziet dat niet zitten, die vindt het al lastig genoeg om de be groting voor 2021 rond te krijgen voor Prinsjesdag. Bovendien: moet die salarisverhoging voor iedereen in de zorg gelden, zoals de oppositie wil? Uiteindelijk stemden zeventig Kamerleden voor verhoging, en zeventig tegen. De Tweede Kamer stemde hoof delijk over de twee moties, nadat oppositie en coalitie bij de alge mene stemming vorige week lijn recht (75-75) tegenover elkaar ston den. Een unieke situatie, want slechts zelden worden moties door alle oppositiepartijen gesteund, van links tot rechts. Na het vertrek van Wybren van Haga bij de VVD ver loor de coalitie zijn zetelmeerder heid, waardoor er nu precies even veel oppositieleden als coalitiele den in de Kamer zitting hebben. 5-daagse najaarsreis Blankenberge, Brugge, Gent, Belgische Kust 5 dagen Sauerland all-inclusive 6-daagse najaarsreis Praag Stad 6 dagen Herfstshoppen in Wenen 8-daagse najaarsreis Pittoresk Vrsar 8-daagse najaarsreis Nauders in Tirol en Bernina Express 329,- 1 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! woensdag 17 juni 2020 De Eerste Kamer blijft op ramkoers met minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken. Nu de bewindsvrouw blijft weigeren de huren te bevriezen, heeft de SP een motie van afkeuring inge diend. David Bremmer Toch extra onderzoek aanpak coronacrisis Er komt onverwacht wel een tussentijds onafhankelijk onder zoek naar de aanpak van de co ronacrisis, maar een voorstel voor extra salaris voor zorgper- soneel strandde gisteren op nieuw bij stakende stemmen. Maarten van Ast Den Haag Den Haag SP-senator Tiny Kox: ,,Neem ons serieus.'' foto anp Vlnr: Lodewijk Asscher (PvdA), minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid), premier Mark Rutte, Jesse Klaver (GL) en minister Martin van Rijn (Medische Zorg) debatteren over corona. foto anp - Lilian Marijnissen, SP SS j 1 j |i\i Vertrekdata: 19,26 oktober Diverse vertrekdata Vertrekdatum: 12 oktober Vertrekdata: 7,21 nov 712 dec Vertrekdata: 10,19 oktober Vertrekdata: 10,19 oktober drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. f I Brochure en (0318) 58 09 58 UOinPrmrin fff boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11