In Hulst is er weer ruimte om te flaneren II Pop-upfeesten op geheime locaties 7 ONLINE UITZENDINGEN Geen optredens in Hulst voor een groot publiek dit jaar, maar het alternatief van Iktoon is behoorlijk indrukwekkend. Een podium van 170 vierkante meter in een professionele pop-up opnamestudio. Vliegende start voor Le Baptiste HULST ,,Moet ik ook afstap pen?'', vraagt een verbaasde fietser in het centrum van Hulst. Ja, is het antwoord. De Gentsestraat in Hulst is voort aan verkeersvrij op zondagmid dag. Het is zonnig, de terrassen op de Grote Markt zitten vol en heel wat auto's rijden richting het centrum van Hulst. Om tien voor twee mogen zij nog stapvoets door de Gentsestraat rijden, maar tien minuten later niet meer. De straat wordt afge sloten met een hek en voetgan gers hebben ruim baan. Ze ma ken er meteen dankbaar ge bruik van, want de stoep is op veel plaatsen te smal om 1,5 me ter afstand te kunnen houden. ,,Mensen hebben er al aan kun nen wennen'', zegt Marco de Bilde van Verkeersregelaars Hulst. ,,Op Tweede Pinksterdag was de Gentsestraat dicht voor autoverkeer en vorige week zondag ook, vanwege drukte." Parkeerplaatsen Vanaf nu is dat elke zondag zo, besloten burgemeester en wet houders. De Gentsestraat is tus sen de Frans van Waesberghe- straat en de Grote Markt dicht voor verkeer tussen 14.00 en 17.00 uur. Ook bij de Grote Zwanenstraat staat een hek. Vijf mannen van Verkeersregelaars Hulst leiden alles in goede ba nen. Ze zijn goed voorbereid. Automobilisten die de stad niet kennen, krijgen een kaartje waar alle parkeerplaatsen op staan. Coördinatoren Marco en Cor de Bilde, vader en zoon, doen een rondje door de binnenstad en kijken of er nergens knel punten ontstaan. Ze attende ren mensen op straat ook op de 1,5 meter maar dat hoeft vaak niet eens, merkt Marco. ,,Als mensen ons zien, nemen ze vanzelf afstand van elkaar. Het gaat heel gemoedelijk, mensen hebben er begrip voor." maakt, die een half uur duren. Al les is zo ingepland dat artiesten el kaar niet kruisen en na een optre den wordt alles weer gereinigd. Een hele klus. ,,We kamperen hier zowat'', lacht Roelands. Vijf medewerkers van Jouw Event Partners zijn dagelijks aan wezig. In één van de kleedkamers bij de Noordhal wordt de videore gie gedaan, in een andere kleedka mer de geluidsregie. ,,Alles is aan elkaar gekoppeld en we schakelen live met vier camera's." Intieme setting In de zaal zelf is lichttechnicus Stef Hofman bezig, hij zorgt dat ie der optreden een andere sfeer krijgt. Voor Undercover Rhythms kiest hij voor een intieme setting, met lage mist op de grond. ,,Je ziet de bundels licht zo door de rook heen kruipen." De band speelt sinds zeven jaar akoestische covers met een eigen twist. Dominique Rombout: „Liedjes die mensen kennen, maar dan op onze eigen manier." De opname begint en Sanne zet Daddy Lessons van Beyoncé in. Warme klanken vullen de Noord hal en elke noot is raak. Eén ding is wennen: er is geen interactie met publiek. Joep: ,,Normaal breng je een verhaal over." Daar heeft Iktoon iets op gevon den. Net als bij een live-optreden kun je na afloop van de uitzending tegen de artiest zeggen wat je er van vond, met een livechat. De uitzendingen zijn op 26, 27 en 28 juni te zien via jouwevent- partners.nl. De precieze tijdstip pen worden bekendgemaakt op de facebookpagina van Hulst voor El kaar. Omroep Hulst maakt daar naast een compilatie van alle op tredens en zendt ze in de zomer uit. De muzikanten van Undercover Rhythms staan al te stralen tijdens de soundcheck. Eindelijk staan Dominique Rombout, Sanne Weemaes en Joep Lensen weer op het podium. Ze hebben drie maanden niet samen kunnen spe len, tot de oproep voor Iktoon voorbij kwam. Sanne: ,,We doen mee, dachten we meteen." Iktoon is de opvolger van de Week van de Amateurkunst (WAK), waarbij kunstenaars hun talent laten zien aan publiek. Op tredens voor publiek zitten er dit jaar niet in vanwege de corona maatregelen, maar in plaats daar van wordt alles opgenomen en in één weekend online uitgezonden. Zesentwintig acts hebben zich op gegeven, vertelt Tamara Esseling van Hulst voor Elkaar. ,,We heb ben het allemaal heel snel kunnen regelen." Het aanbod is divers, van bands, dansers, solomuzikanten en kunstenaars tot dichters. Initiatiefnemer stichting Hulst voor Elkaar mag de Noordhal van cultureel centrum Den Dullaert gebruiken, waar Jouw Event Part ners in twee dagen tijd een com plete studio heeft gebouwd. ,,De setting komt in de buurt van de vi deoclip van '17 miljoen mensen', Je ziet de bundels licht zo door de rook heen kruipen van Snelle en Davina Michelle", legt Patrick Roelands van Jouw Event Partners uit. Een groot maar intiem podium, met sfeervolle verlichting. Alles staat klaar, ar tiesten hoeven alleen hun instru ment mee te nemen. In negen da gen worden alle opnames ge- SINT JANSTEEN Een pop-up evenement met dj's op steeds wisselende geheime locaties. Als het weer mag, is AreaX er klaar voor. In de tussentijd zijn er online uitzendingen. In de kerk van Sint-Jansteen klinkt deze zaterdagavond technomuziek van drie dj's. Het enige dat nog ontbreekt, is een dan- a sende menigte. Daar komt vanaf september verandering in, hopen Merijn Plasschaert (rechts op de foto) en Werner Coppie- ters van AreaX. Vanaf mei zouden er acht pop- upfeesten gehouden worden in Terneuzen en omgeving, met verschillende muziekstijlen en een clubachtige setting. Per evenement zijn steeds driehon derd tickets beschikbaar en de locatie blijft tot twaalf uur voor aanvang onbekend. Daar bleek behoefte aan. De kaartverkoop voor de eerste editie ging hard, tot de corona crisis toesloeg. Het duo hoopt in sep tember of in de win ter alsnog feesten voor publiek te kunnen geven. ,,En ondertussen willen we la ten zien wat we doen", zegt Coppieters. De eerste twee edities zijn live uitgezonden vanuit een tuin in Zuiddorpe en vanuit natuurge bied Braakman. Daar hebben zo'n 1100 mensen naar gekeken. Voor de derde editie hebben de eigenaren van de kerk van Sint Jansteen de ruimte beschikbaar gesteld. Zaterdag is het evene ment opgenomen. Vier camera's Werner Coppieters: ,,We zijn vrijdag op gaan bouwen en er wordt gefilmd met vier ca mera's. We hebben een team voor licht en geluid en alles wordt nog gemonteerd." AreaX zendt op zaterdag 20 juni uit van 21.00 tot 00.30 uur, via area- xevents.nl. Dj's RolanD B31, Gio en Pofpofpas draaien. SLUIS De verkoop van appar tementen in de Johannes de Doperkerk in Sluis heeft een vliegende start. Op een kwart van de woningen is al een optie genomen. Onder de naam Le Baptiste komen er zeventien lofts en studio's in de kerk. Za terdag, tijdens de opendeurdag, begon de verkoop. Nu is de kerk van binnen nog gewoon kerk, maar door middel van video impressies en tekeningen liet Zwinregio Vastgoedmakelaars zien hoe het gaat worden. ,,Er zijn nu vier opties genomen en er waren daarnaast een aantal serieuze geïnteresseerden", zegt Collin Gyselinck van Zwinregio. ,,Het is een gebouw als geen ander." Vlietstraat 15,Terneuzen Tel. 0115-614 082 Bij ziekenhuis ZorgSaam maandag 15 juni 2020 VL Initiatief van Iktoon slaat aan bij groep enthousiaste artiesten tijdens het optreden van Undercover Rhythms. foto peter nicolai Sophie Stockman Hulst Lage mist kruipt over de grond, -Stef Hofman, lichttechnicus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60