Balans zoeken tussen gastvrij zijn en coronaregels handhaven Eneco Krijgt Luctor kunstgras? De bal ligt bij de raad II Pak jouw g StukjeZ en ratis Eneco uit Tholen BEVELANDEN EN THOLEN 7 WINKELEN IN GOES Een groep met onder anderen ambtenaren, de burgemeester en een wethouder wandelt door de stad. De vlag kan nog niet uit voor de ondernemers. maandag 15 juni 2020 Kijk op de site bij pzc.nl/video Goes bereidt zich voor op hoogseizoen HEINKENSZAND Nog twee weken en dan is helder of voet balvereniging Luctor Heinkens- zand het zo vurig gewenste kunstgrasveld krijgt. Als het doorgaat wordt een groot ruim teprobleem van de fusieclub op gelost. Trainingen die niet door kun nen gaan omdat de velden het niet meer aankunnen. Onder houd dat telkens achter de feiten aanloopt. De nood is hoog bij Luctor Heinkenszand, dat sinds de fusie is gegroeid tot 700 leden. Daarom wordt al lang gesproken over een kunstgrasveld. Het nieuwe veld is een inves tering van ruim een half miljoen euro. ,,Maar dit is niet uit luxe'', zegt wethouder Marga van der Plasse. ,,En als we niks doen gaat het ook veel geld kosten'', zegt ze. Want dan zal volgens haar flink geïnvesteerd moeten wor den in het veld dat nu op de no minatie staat om kunstgrasveld te worden. Bovendien betaalt Luctor Heinkenszand zelf ook mee aan het nieuwe kunstgrasveld. ,,Door een structurele, forse huurverhoging'', zegt Van der Plasse. ,,En de club doet veel ex tra's en werkt samen met ande ren." Een voorbeeld is de inten sieve samenwerking van de da mesafdelingen van SV Apollo'69 en Luctor Heinkenszand. Een extra veld Er is ook gekeken naar alterna tieven, zoals een extra veld aan leggen. Maar daarvoor is geen ruimte op het huidige complex. ,,En verplaatsen van het hele complex kost heel veel geld", zegt Van der Plasse. Daarom op teren club en wethouder samen voor kunstgras. Of Luctor Heinkenszand in derdaad het kunstgrasveld krijgt, hangt af van de gemeen teraad. Die moet een krediet goedkeuren en nu veel investe ringen zijn bevroren vanwege de bezuinigingen kan dit nog tot discussie leiden. Melita Lanting Goes Is Goes veilig genoeg om te shoppen? Vóelen mensen zich veilig genoeg? Of moet misschien hier of daar een richtingsverkeer worden in gesteld zolang de 1,5 metersamen leving van kracht is? Het zijn vra gen die zaterdag opborrelen tij dens een schouw van onderne mers, gemeente en handhaving. Zaterdagmiddag 14.00 uur. Een se lect gezelschap van ondernemers, handhavers, ambtenaren en bur gemeester Margo Mulder en wet houder Cees Pille verzamelt zich op het Kolveniershof in Goes. In twee groepjes gaan ze een rondje lopen door de binnenstad. ,,Zodat we op een druk moment met ver schillende ogen kunnen kijken hoe het nu is", zegt burgemeester Margo Mulder. Ze wil weten wat ondernemers nu vinden van alle maatregelen. Hoe het gaat en misschien hebben ze nog ideeën. Maar de groepjes kij ken ook mee door de ogen van handhaving. Is het allemaal veilig genoeg en hoe gaat het met de ter rassen? Wat is te druk? In de afgelopen weken is al heel wat gebeurd om de klanten veilig door de stad te laten gaan. De on- Burgemees ter Margo Mul der (tweede van links) in gesprek met Ria Geeraerts van Dames mode Maria- dernemers organisatie Goes (OOG) heeft blauwe stickers op straat geplakt om mensen te sti muleren rechts aan te houden. ,,En alle winkels hebben speciale deur matten", vertelt Ruurt van der Wel, beoogd voorzitter van OOG. Daarnaast heeft de gemeente on- Als jij je omzet hebt zien halveren, brengt dat veel emoties met zich mee -Cees Pille, wethouder der meer een groot bord neergezet om iedereen te wijzen op de an derhalve meter afstand. Dat dit niet altijd makkelijk is, is vooral te zien in de smalle straatjes. ,,Is het dan te druk?'', vraagt wethouder Cees Pille zich af. ,,Maar wat is te druk?'' Hij noemt de smalle Sint Adri- aanstraat als plek waar het kan gaan wringen. ,,Moet je dan den ken aan eenrichtingsverkeer of moet je de uitstallingen weghalen? Als jij je omzet hebt zien halveren, brengt dat veel emoties met zich mee." Positief Niet iedereen is al teruggekeerd ,,Wat we zien is dat iedereen wil dat we hier goed uitkomen", zegt Van der Wel. ,,We hebben met z'n allen heel veel oplossingen be dacht." Eigenlijk zijn alle ondernemers wel positief over de maatregelen, is één van de conclusies na de wandeling. Maar dat de vlag niet uit kan bij ondernemend Goes mag ook duidelijk zijn. ,,Er zijn heel veel ondernemers die het wel echt zwaar hebben", zegt Van der Wel. Want de straten zijn welis waar niet meer zo leeg als in het begin van de crisis, de drukte van voor die tijd is nog niet terug. ,,Er zijn nog bepaalde groepen die de stad mijden", vult Loek Rovers (OOG) aan. ,,En mensen willen nog niet binnen eten." Het is volgens burgemeester Margo Mulder vooral van belang om de balans te zoeken tussen gastvrij zijn en aan de andere kant de coronaregels handhaven. ,,De openbare ruimte zó inrichten dat iedereen zich veilig voelt. Dat is voor de komende tijd een belang rijke opgave", zegt ze. En daarbij worden alle ervaringen betrokken van deze zaterdagmiddag. Zodat Goes klaar is voor het aankomende hoogseizoen. Eneco.nl/tholen Schakel ook om met de Zeeuwse zon! En profiteer van de zonopbrengst uit zonneparklholen. Want bij ons 3-jarige energiecontract krijg je nu twee keer Eneco StukjeZon* cadeau. Met jouw StukjeZon wek je vijf jaar lang 500 kWh aan zonne-energie op, via panelen in zonnepark Tholen. Zo dragen we samen bij aan het opwekken van schone energie en de verduurzaming van Tholen. En verlaag jij je jaarnota met 30 per jaar, vijfjaar lang! Je ontvangt dus in totaal tot 150 korting. Een zonnig vooruitzicht toch? BE Ria. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58