Een taaie, geeft nooit op en blijft rustig 'Van tennis word ik blij, mooie sport' Altijd bezig beter te worden In elke regio kunnen veel jeugdspelers een aardig balletje slaan, maar sommigen springen eruit. Drie van hen over hun favoriete sport. 14 TENNIS Ze traint bij de Oost-Zeeuws- Vlaamse tennisopleiding (OZV) onder trainer Davy de Kesel. In de zomer ook bij Game '78 en in de winter in het nabijgelegen Hulst, omdat Clinge geen allweatherbaan heeft. ,,Ik train ongeveer drieënhalf uur per week, verdeeld over vier dagen. Ook hockey ik nog drie dagen per week. En zodra het weer kan probeer ik aan veel toernooien mee te doen, zowel in België als Nederland.'' Ze is een taaie, geeft nooit op en blijft altijd rustig in wedstrij den. Dat leverde haar afgelopen In 2019 won Sophie onder meer het ITF Grade 5-toernooi in Den Haag en de nationale indoortitel. Ze kan moeilijk tegen haar verlies. ,,Na een verloren wedstrijd ben ik de hele dag chagrijnig. Ik moet dan echt even accepteren dat de tegenstander beter was. Dat is een leerproces, ik snap het wel. Je moet toch weer door.'' Ze traint zeven keer in de week en in de weekends speelt ze in niet-coronatijden haar wedstrijden. Haar service is goed, maar 'alle facetten kun- nen nog beter', zegt ze ook. Toch is ze blij dat ze af en toe ook rust kan nemen. ,,Soms heb je dat opladen even nodig.'' Nou, opladen kon de afgelo pen maanden in ruime mate. Inmiddels is haar havo 4 op het Sint Joris College in Eindhoven weer voorzichtig begonnen. Ook chillen met vriendinnen kan weer. ,,Ik ga gemakkelijk met mijn sport om en word sowieso blij van tennissen. Fijn dat het weer kan. Het is een mooie sport.'' Soms is het ook wel intensief, geeft Féline toe. Haar week zit - in de goede tijden - qua trainings uren rammetje vol. Ze traint bij Tennis Organisatie Zuidwest (TOZ) en is lid van TV Smash in Bergen op Zoom. Maandag een uurtje trainen met TOZ-trainer Jan Willem Baars, dinsdag en don derdag tennisklas en op die laatste dag ook een uur en een kwartier duo-training, woensdag fysieke training en vrijdag weer, plus anderhalf uur tennissen. In het weekend - nou ja, tot voor kort - de wedstrijden. Ze kent haar kwaliteiten en ook haar verbeterpunten. ,,Mijn back- hand is er erg op vooruitgegaan, ik speel hem nu veel meer met spin. Ook is mijn eerste service harder geworden. Daarnaast ben ik een vechter, ik geef nooit op. Mijn backhand met spin moet wel nog constan ter wor- service moet met meer den. Mijn backhand Mijn, tweede speel ik nu met veel meer spin spin en ook wat harder. En ik moet meer letten op de hoogte waarmee de bal over het net gaat.'' Afgelopen jaar werd Féline Provinciaal Jeugdkampioen van Noord-Brabant. ,,Dat vind ik nog steeds een van mijn beste presta ties, ik ben er erg trots op. Geen enkele bal is hetzelfde bij tennis, dat maakt het zo leuk. Bij senio- rentoernooien kun je trouwens geld verdienen, dat is ook mooi meegenomen.'' •ti 'iSüfii:::" MMt •"•«TTHUHf!!"1 l jaar zelfs de Nederlandse titel op. ,,Tennis is een sport waar tot de laatste bal gespeeld wordt. Alles Mijn opslag is nog wel een verbeterpuntje kan nog veranderen. Daarom blijf ik er altijd in geloven. Mijn opslag is nog wel een verbeterpuntje. Die gaat nog niet altijd even goed.'' School kan Lieke goed combi neren met sport. Vrienden vinden het leuk dat ze op hoog niveau tennist. ,,Ze zijn blij voor mij als ik een toernooi win en weten hoeveel ik ervoor over heb. Hoe graag ik dit doe. Ik kan echt mijn energie kwijt in tennis. Je leert ook andere mensen kennen met dezelfde interesses. Het is leuk om weer op de club aan wezig te kunnen zijn. Altijd gezellig.'' MAANDAG 15 JUNI 2020 GO In de ban van de bal Door Gerrit van Loon LIEKE COENEN (16) Woont in Clinge Speelt bij OZV en Game'78 Als 6-jarig meisje deed Lieke Coenen mee met bal- en slagvaar digheid bij Game '78, de tennisclub in haar woonplaats Clinge. Een soort tennislesje om kinderen warm te maken voor de sport. ,,Dat vond ik toen wel leuk. Daarna ben ik op tennisles gegaan. Mijn ou ders en broertje spelen ook tennis.'' FÉLINE HAGENAARS (14) SOPHIE SCHOUTEN (16) Woont in Best Speelt bij Amjoy Tennis en ETV Volley Sophie Schouten be gon op haar 7de met tennislessen bij BATA in Best. Van jongs af aan ging ze met haar tennissende vader mee naar de club, via de in- stroomtraining van de KNLTB belandde ze na twee jaar bij tennisschool Amjoy Tennis in Veldhoven. Daar tennist ze nu nog steeds met plezier. Compe titie speelt ze vanaf haar 9de bij ETV Volley in Eindhoven, waar ze inmiddels vaste kracht is in het eerste team gemengd. Ze speelt er hoofdklasse. Woont in Bergen op Zoom Speelt bij TOZ en TV Smash Féline Hagenaars (14) kwam in aanraking met tennis via haar vader, opa en oma die al tennisten. ,,Zo ging ik mee naar de baan. Mijn vader heeft mij aange meld toen ik 5 jaar was. En nog steeds vind ik het erg leuk.'' Ill iiii 1 I >>a a l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54