Zelf een balletje meeslaan? Het kan! II TENNIS 13 Aanmelden kan via de website wijzijntennis.nl. Een deel nemende vereniging in de buurt neemt vervolgens contact op en je uitzonderingen gaat maken, is het hek van de dam. En kan het zomaar zijn dat je, na een inspectie van de gemeente bijvoorbeeld, je complex moet sluiten.'' Zo kwam ook het verzoek van een tweetal senioren, die hun speeltijd van 45 minuten voor een single liever wilden delen met een derde speel- maatje, er niet door. ,,Ze waren niet meer zo fit, 45 minuten spelen von den ze lang, dus of het met een derde erbij mocht. Daar moet je dan streng in zijn, omdat je anders een prece dent schept. Nu kunnen ze gelukkig wel dubbelen.'' Er is verder weinig gezeur, zeggen ze bij ALTA. Oké, de voorjaarscompe titie is uitgesteld tot september. De eredivisie gaat niet door. En toer nooien zijn ook nog even uit den boze. Maar onderlinge wedstrijdjes, met leden van je eigen club, kunnen weer. ,,Clubkampioenschappen, een intern toernooitje, daar kun je ook veel lol aan beleven'', zegt Pascal Kamp van de KNLTB. En vrij spelen? Er is, ook bij ALTA, zelfs extra ruimte voor nu de competitie nog stil ligt. Het bijslijpen van je backhand, het vervolmaken van de service, het beter timen van je service-volleyspel kan, met hulp van de tennisleraar, ook weer. ,,Dat is misschien wel het mooiste, dat zoveel weer bij het oude is'', aldus Kamp, manager marketing bij de tennsibond. Hij zit in de projectgroep van de bond die de verenigingen be geleidde bij het coronaproof maken van de sport en de accommodaties. ,,Het was prachtig om te zien hoe vindingrijk we met z'n allen in dat hele traject waren, hoe we op een vei lige en maatschappelijk verant woorde manier gewerkt hebben aan het weer openstellen van de parken.'' Mini-probleempjes Er zijn, zien we bij ALTA, nog wel wat praktische dingetjes. Zo staan de twee jonge volwassenen die tijdens hun onderlinge partijtje worden overvallen door een regenbuitje, daar wat onhandig met hun tassen. Waar laat je die nu het clubhuis niet open is en je ze niet nat wilt laten regenen? Het zijn van die mini-probleempjes die zich in de 1,5 metermaatschappij honderden keren per dag voordoen. Met meer belangstelling dan ooit volgden Kamp en zijn collega's daarom ook de persconferenties van premier Mark Rutte. Razendsnel vertaalden ze op het kantoor van de onwennig om zich heen kijken als ze klaar zijn. Het is dan ook echt klaar hè, je kunt hier niet blijven hangen. Sommigen gaan dan bij hun tennis- partner thuis koffiedrinken. Liever had ik ze hier op het terras uitgeno digd.'' De Amersfoortse vereniging telt zo'n 730 leden. Die hadden zich voor 2020 verheugd op een aantal knal feesten. Dit jaar bestaat de club immers honderd jaar. Bauman: ,,Het moest een bijzonder jaar worden en dat is het geworden ja, maar wel op een andere manier.'' Het jubileumboek van ALTA is verschenen en rondgebracht bij alle leden, de overige festiviteiten heeft de club uit moeten stellen tot 2021. ,,We hebben de reservering voor onze feestlocatie kunnen verzetten, de band zal volgend jaar alsnog komen.'' Begroting Ook voor deze maand stond een feestje gepland. De voorjaarscompe titie sluiten ze bij ALTA af met een barbecue. Een paar honderd leden komen dan eten en drinken en geven geld uit. ,,We lopen dit hele voorjaar al veel baromzet mis. Dat heeft zo zijn weerslag op de begroting na tuurlijk. De exploitatie van veel sportclubs, wij zijn daarop geen uit zondering, is vaak alleen rond te krijgen dankzij de barinkomsten'', zegt de voorzitter. Tot zijn leedwezen is ook het ATP Challenger-toernooi dat bij zijn ver eniging in Amersfoort zou worden georganiseerd, voor 2020 afgelast. ,,Ook dat had een heleboel mensen naar ons complex getrokken. Dat leidt er al met al toch toe dat je met de bank U afspraken moet ma ken over W© missen kortston- veel omzet in dige °p- schorting van aflos sing van de leningen.'' Het hoeft, zegt voor zitter Martin Bauman, het plezier van de leden echter geenszins te bederven. ,,Dat is iets wat wij als bestuur regelen. Het idee is dat de leden vanaf nu gewoon weer lekker gaan tennissen. En tuurlijk, we wil len dat ze zich aan de nieuwe regels houden, maar het gaat er vooral ook om dat ze er weer ouderwets plezier in hebben.'' 1 de bar, dat heeft zijn weerslag op de begroting bond in Amstelveen aangekondigde maatregelen en versoepelingen naar de tennisomgeving. ,,Veel is inmid dels weer op gang gekomen, er kan al best veel weer. En dat terwijl de fitnesszalen nog even dicht zijn en contactsporten als voetbal en hockey nog niet in hun originele vorm zijn toegestaan. We hebben de clubs daar al op gewezen. Er liggen kansen voor ze, hier kan de tennissport van profiteren.'' Ledenaanwas Dat clubs een flinke tik hebben ge kregen, zal Kamp niet ontkennen. ,,In april heb je altijd de grootste ledenaanwas, die is nu uitgebleven. En we hadden per 1 juni toch eigenlijk wel een beetje op versoepe ling voor de kanti nes en clubhui zen gere kend, in navolging van restaurants en cafés.'' Een aantal clubs heeft een uitbater met een horecavergunning; die kantines kunnen wel open. Maar ALTA heeft die bijvoorbeeld niet. ,,Dat is toch een flinke strop'', zegt voorzitter Bauman. Bij de KNLTB houden tien ac- Geen fitness, geen contact sporten - er liggen kansen voor de clubs countmanagers contact met de 1650 verenigingen. Er zijn nog geen alar merende verhalen over omgevallen clubs binnengekomen; de bond spoort clubs aan de crisis met enige inventiviteit te lijf te gaan. Kamp: ,,Rutte heeft ook al de oproep gedaan om je club open te stellen voor niet- leden. Op die manier kun je je toch profileren als vereniging en mis schien wel nieuwe mensen trekken.'' Van Blerk: ,,We verwelkomen iedereen natuurlijk graag. In eerste instantie wilden we heel strikt weten wie er op het park kwam, maar in middels is het - als je bijvoorbeeld gaat dubbelen - ook mogelijk een introducé mee te nemen. Want nieuwe leden zijn natuurlijk enorm welkom.'' Waar doorgaans veel tijd wordt op gesnoept door de lessen en diverse competities, vielen er nu in de eerste weken dat het park weer open was veel uurtjes vrij. Aanvankelijk waren er strenge regels voor het afhangen (het reserveren van een baan), dat moest minimaal 24 uur van tevoren worden gedaan. Nu zijn die maatre gelen versoepeld en is ook duidelijk dat de druk op de banen niet te groot is. ,,Maar het is nog altijd niet de bedoeling dat je een uurtje komt tennissen, ziet dat er over een tijdje weer een baan vrij is en dan maar op het park blijft hangen. Je moet na je uurtje gewoon naar huis, het is niet anders'', zegt Van Blerk. Bauman noemt dat het moeilijkste moment. ,,Ik zie mensen toch wat GO MAANDAG 15 JUNI 2020 ACTIE Wie graag eens wil tennissen maar (nog) geen lid is van een club, kan sinds vorige week terecht bij 'Balletje slaan?' Dit initiatief brengt je in contact met verenigingen waar vrijwil ligers klaarstaan om met je te tennissen, geheel vrijblijvend. ,,Dit is het moment om aan Nederland te laten zien hoe mooi de tennissport is", aldus proftennisser en initiatiefnemer Robin Haase. „Bovendien is tennis bij uitstek coronaproof De actie is volgens hem be doeld voor 'mensen die juist nu van die bank af willen, altijd al eens een balletje hebben willen slaan, tennis weer willen oppak ken of in deze rare tijd hun eigen sport niet kunnen be oefenen'. koppelt je aan een vrijwilliger. De club kan ook voor een racket zorgen. Deelname is gratis. 'Balletje slaan?' wordt gesteund door tal van bekende tennis sers en andere prominenten, onder wie Kiki Bertens, Diede de Groot, Richard Krajicek, Ronald de Boer, Heleen van Royen, Peter Heerschop en Jan Kooijman. wijzijntennis.nl A Iedereen moet de kans krijgen om te zien hoe mooi tennis is, vindt Robin Haase. FOTO JAN-WILLEM DE LANGE —Martin Bauman —Pascal Kamp Voorzitter Martin Bauman met het jubi leumboek voor ALTA, dat 100 jaar bestaat. Eenrichtingsverkeer op het sportpark van ALTA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53