De tennisclubs zijn open, de (meeste) clubhuizen nog 12 TENNIS Oud-tennisprof Tom Nijssen heeft veel mee gemaakt in zijn carrière. Maar een pandemie was tot voor kort ook voor hem een onbe kend fenomeen. Nijssen, die met Manon Bollegraf twee grand slams won in het gemengd dubbel (Roland Garros en US Open), verzorgt clinics en werkt als tennisleraar. In de eerste weken van mei droeg hij plastic handschoentjes op de baan, omdat niet duidelijk was in hoeverre het Covid-19-virus via tennisballen kon worden overgedragen. Nog altijd is daar geen honderd procent zekerheid over, maar het RIVM acht de kans op besmetting minimaal en de tennis- bond KNLTB paste de richtlijn aan. Bovendien bleek het welhaast onmo gelijk om ermee te werken. ,,Daar waren we snel weer mee klaar.'' En dus is ook dat alweer bij het oude. ,,Het is heerlijk om weer op de baan te staan'', zegt de voormalig nummer 87 van de wereld na een training bij tennisclub ALTA in Amersfoort. ,,Juist als je een paar weken stil hebt gelegen, merk je dat daar écht je passie ligt. Ik zie zoveel enthousi asme bij ie dereen. De schroom is helemaal verdwenen, al mijn pu pillen heb ben er weer veel lol in. Er is respect voor de re gels, respect voor wat zich om ons heen heeft afgespeeld, maar iedereen staat elke morgen vooral ook weer te trappelen om een uurtje te tennissen.'' Nijssen heeft het 'nieuwe normaal' op de club snel omarmd. ,,Het blijft een rare tijd nu het clubhuis nog ge sloten is, je mist wat gezelligheid om je heen. Maar het tennissen zelf gaat goed, hoor.'' Geen enkele van zijn leerlingen kampte na bijna twee maanden stilstaan met motivatiepro blemen of overgewicht. ,,De meesten hebben, hoe jong ze ook zijn, wel een topsportmentaliteit. Ze willen graag! Net als al die ouderen die hier komen om gewoon een balletje te slaan. Iedereen is dolenthousiast.'' Ouderwets Daar is deze middag geen woord van gelogen. Alle acht banen van ALTA zijn bezet. Op sommige ervan loopt een tiental kinderen dwars door el kaar heen. Ze hebben gewoon, zoals het hoort, heel veel lol met elkaar. ,,Het is bijna ouderwets gezellig'', lacht voorzitter Martin Bauman als hij ziet hoe tennistrainster Ilse de allerkleinsten leert om - met veel gestuiter - hun eigen bal te vangen. ,,Weet je dat ze soms zelfs een uur lang geen racket aanraken?'' Kijk je alleen maar naar de vrolijke inspanningen van Ilse en de serieuze oefensessie die Nijssen zojuist met talentje Boele Bouman heeft gehad op het gravel, dan lijken de afgelopen maanden ver weg. Toch is op het feeëriek gelegen tennispark in Amersfoort duidelijk dat het 'nor male leven' nog niet zo normaal is als het was. Het terras is afgezet met rood-witte linten. En de deur van het Heb je een tijd stilgelegen, dan weet je weer waar écht je passie ligt clubhuis blijft vooralsnog gesloten. Geen witte wijn of biertje na afloop van het vrij spelen, de bitterballen mogen nog niet in het vet. En er is geen koffie voor de ouders. Die moeten - de verordeningen van de overheid én de tennisbond daar helder over - nog even buiten het park blijven. Bovendien is er sprake van eenrichtingsverkeer. Een speciale toezichthouder let erop; leden die ingedeeld waren voor een bardienst hebben in plaats daarvan nu dit taakje toegewezen gekregen. De eerste weken hingen er nog proviso rische bordjes om de looprichting aan te geven. Inmiddels zijn deze vervangen door fraaie rode plastic exemplaren. Die negeren is onmoge lijk en ten strengste verboden. Jasper van Blerk, bestuurslid met de tegen- woordig veelomvattende porte feuille Parkzaken: ,,Nou ja, je moet als vereniging toch wel een beetje streng zijn. In de eerste week had ik een mevrouw die per se met haar kind mee het park op wilde, ze stond erop. En anders zou ze opzeggen. Tja, dat moet u dan maar doen, heb ik moeten antwoorden. Het kan niet anders. Verenigingsbelang gaat nu, meer dan ooit, voor eigenbelang. Als I was always taught that you needed to be intense ifod never lose your focus' CONSULTANCY INVESTMENTS MAANDAG 15 JUNI 2020 GO —Tom Nijssen i 'Nieuw normaal' of niet, lol is weer ouderwets normaal op de banen van ALTA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52