Repair Café weer open, maar het is wel iets minder gezellig geworden gaat af Bellen en de 'bom' 7 VRIJBURGBAD RESERVEREN maandag 15 juni 2020 Een middag baantjes trekken of een groepsles Aqua'Joggen? Het is weer mogelijk bij het Vrijburgbad. De gefaseerde opening verliep zonder problemen en alle groepslessen zijn inmiddels weer begonnen. André Bruggeman repareert een koffiezetapparaat: ,,Ik ben gepensioneerd, dus als dit wegvalt, mis ik toch dat sociale element.'' foto lex de meester Myrthe Prins Vlissingen Ruim twee maanden was het zwembad volledig gesloten, maar vanaf 18 mei zijn de faciliteiten weer langzaamaan opengegaan. Volgens locatiemanager Cees van Dongen verliep dat soepel. ,,We begonnen met het banenzwem- men. We keken een weekje aan of dat te handhaven was en dat ging prima. De meeste groepslessen zijn opgestart en de horeca is weer open. Het is nog wachten op onze health club, die vanaf 1 juli opent. Dan draaien we weer bijna op honderd procent, uitgezonderd het recreatief zwemmen en enkele groepslessen." De groepslessen die nog ontbre ken, zijn Aquafit, AquaTherApie en Aqua9maanden. ,,Dat komt omdat deze lessen bedoeld zijn voor kwetsbare groepen, zoals ou deren en zwangere vrouwen", legt teamleider receptie Ingrid Jonge- pier uit. Wanneer die lessen pre cies beginnen, kan ze nog niet met zekerheid zeggen. Maar dat bete kent niet dat die doelgroep niet welkom is. ,,Ook ouderen kunnen gewoon bij ons komen zwem men", benadrukt Jongepier. ,,Al- leen is het dan vrij zwemmen en geen groepsles." Wat merken bezoekers van de coronamaatregelen? ,,Het grootste verschil is dat de douchegelegen heden afgesloten zijn", zegt Van Dongen. „Bovendien moeten be zoekers reserveren, lopen ze via een bepaalde route en kunnen ze geen kluisjes gebruiken. Ze moe ten hun tas meenemen naar het Met graffiti is een 06-nummer op een muur gespoten. Wie het belt, laat een 'bom' afgaan - in dit geval een rookmachine. Van over de hele wereld kon zater dag van 16.00 uur tot midder nacht live gekeken worden naar dit interactieve kunstwerk in het Vlissingse atelier van Dani Ploe ger. Myrthe Prins Vlissingen Ploeger maakte het werk voor het zwembad en gaan aan de andere kant weer naar buiten." Recreatief zwemmen mag op dit moment alleen voor kinderen tot 12 jaar met een diploma, zonder ouders. ,,Die groep is veel te klein", zegt Van Dongen. Daarom blijft het recreatiebad voorlopig nog dicht en vindt alle activiteit plaats in het wedstrijdbad en het in- structiebad. In elk van de baden is Ook ouderen kunnen gewoon bij ons komen zwemmen -Ingrid Jongepier een maximaal aantal zwemmers vastgesteld van twintig a dertig per half uur. Die limiet wordt vol gens de locatiemanager nog lang niet bij elke groepsles bereikt. Allemaal remmetjes ,,Het is nog vrij rustig, vind ik. Maar het begint langzaam op gang te komen", zegt Van Dongen. De locatiemanager denkt niet dat het de angst voor het coronavirus is die bezoekers tegenhoudt. ,,Ik denk dat ze bij de supermarkt eer der iets oplopen dan bij ons", zegt hij. ,,Maar het moeten reserveren en niet mogen douchen, dat zijn toch allemaal remmetjes." Van Dongen hoopt dat er vanaf juli toch weer meer bezoekers naar het Vrijburgbad komen. ,,We heb ben het nodig. Het zou mooi zijn weer wat geld op onze rekening te mogen schrijven." Finse festival Suoja/Shelter, dat dit jaar niet in Helsinki maar op het in ternet plaatsvindt. ,,Wat je nu ziet is dat heel veel plekken als een be zetene dingen online gaan organi seren", zegt Ploeger. ,,Maar veel werk is daar niet geschikt voor." Het werk van de Vlissinger, die zich ge woonlijk al veel met video en tech nologie bezighoudt, was dat wel. De 'bom' is gebaseerd op een ont werp van Ramzi Yousef, die werd veroordeeld voor de bomaanslag op het World Trade Center in 1993. ,,Dat is iemand die aan de ene kant Myrthe Prins Middelburg Zaterdagochtend om 10.00 uur is het zover: na drie maanden geslo ten te zijn, opent Repair Café Mid delburg de deuren. Meteen staat er een rij van mensen, die hopen dat hun stofzuiger, oventje of radio nog te redden is. Binnen zijn tientallen handen druk aan de slag. Er wordt genaaid, gesleuteld en gekletst - want het Repair Café is voor velen ook een sociale aangelegenheid. ,,Het is wel iets minder gezellig geworden", zegt voorzitter Pieter de Bruijn. „Cliënten mogen nu niet meer naar binnen, dus ze kunnen niet hun verhaal kwijt. Ze mogen natuurlijk wel op het terras zitten met een kopje koffie, maar bezig was met innovatieve techno logie en tegelijkertijd dingen deed binnen een denkwereld die we zien als archaïsch. Ik wil dat we vragen gaan stellen over de mythe dat technologie altijd staat voor voor uitgang; vaak denken we dat tech nologie de toekomst is, maar tech nologie kan ook dit zijn." Dani Ploeger: ,,Ik wil dat we vragen gaan stellen over de mythe dat technologie altijd staat voor vooruitgang.'' foto lex we gaan nu niet bij ze zitten." Toch is De Bruijn opgelucht dat het Repair Café weer is begonnen. ,,Mensen hebben drie maanden lang staan trappelen om weer din gen te kunnen doen. Daar doe je het toch voor." Mensen hebben drie maanden lang staan trappelen om weer dingen te doen -Pieter de Bruijn, voorzitter Binnen sleutelt André Brugge- man uit Oost-Souburg aan een koffiezetapparaat. Hij is al zo'n drie jaar betrokken bij Repair Café Middelburg. ,,Ik ben gepensio neerd, dus als dit wegvalt, mis ik toch dat sociale element. Gewoon lijk komen er mensen aan de tafel, daar maak je een praatje mee. Soms zie je bekenden. Iedereen die hier komt, heeft een verhaal, dus dat is leuk om te horen." Saamhorigheid Ook mevrouw De Bruine (83) uit Middelburg vindt het fijn dat ze weer op de Kruitmolenlaan te- rechtkan. ,,Ik heb een radio langs- gebracht waarvan de ontvangst heel slecht is. Ik wil dat soort din gen niet meteen wegdoen, eerst even kijken of het gerepareerd kan worden. Ik vind het Repair Café ideaal: de mensen hier zijn heel deskundig en het is ook goed voor de saamhorigheid van de buurt." Het is nog wel vrij rustig in het zwembad DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35