5 Paraplu's, vogelhuisjes, vlaggetjes... Op allerlei manieren proberen winkeliers en gemeente het straatbeeld op te vrolijken. Met succes: de Reigerstraat in Middelburg is plots een van de meest gefotografeerde plekken van de stad. maandag 15 juni 2020 'f JfWm Ondernemer Jaap van Boven hing vlaggetjes op in de Sint Jacobsstraat in Vlissingen. De Segeersstraat in Middelburg hangt vol met felgekleurde vogelhuisjes, een initiatief van de gemeente, Myrthe Prins Middelburg Wie regelmatig door de Mid delburgse binnenstad loopt, kan het niet ont gaan zijn: de Reigerstraat hangt vol met kleurrijke paraplu's. Het fotogenieke straatbeeld wordt massaal gedeeld op Instagram. Maar wie kwam er op dit idee? ,,Vorig jaar zijn ze voor het eerst opgehan gen vanwege de Stadsfeesten", zegt Marian Smit van de Frietboetiek. Ze kwam op het idee toen ze door een winkelstraat in Breda liep. ,,Die hing helemaal vol met paraplu's en we dachten: misschien is het leuk dat te doen met de Stadsfeesten. Dit jaar wilden we het voor i juni doen, want dan ging de horeca weer open." De paraplu's werden dit jaar opgehangen door de eigenaren van bloemenzaak Huis van Bloemen, een paar panden verderop. Ei genares Bertine van de Meent is dolenthou siast over de metamorfose. „Wij vinden dit zelf de leukste straat van Middelburg, en nu al helemaal. De straat wordt er gewoon nog mooier van", zegt ze. De bloemenzaak be sloot een eigen stempel op de versiering de drukken. ,,Vorig jaar waren het witte para plu's en wij houden zelf heel erg van kleur. Dus we dachten: dit jaar hangen we para plu's op met allemaal verschillende vormen en kleuren." Van de Meent merkte al snel dat die formule in de smaak viel. ,,Het is niet te geloven. De hele dag staan mensen foto's te maken, het is echt bizar." Ze overdrijft niet. Wie enkele minuten bij de Reigerstraat stilstaat, ziet keer op keer hoe passanten hun telefoon pakken en de camera op de paraplu's richten. Zo ook de Duitse Lena Collard, die met haar familie naar Zeeland kwam voor een lang weekend. ,,We zijn hier vaker geweest, want mijn grootouders hebben een huisje in Zoute- lande", vertelt ze. ,,Het is ons eerste uitje buiten Keulen sinds de lockdown. Ik stu deer aan de universiteit en heb over twee weken mijn examens, dus we wilden er nog heel even uit." Iets verderop in de Segeersstraat hangen felgekleurde vogelhuisjes. In dit geval kwam het initiatief van de gemeente. Jenny Otte, Het is niet te geloven. De hele dag staan mensen foto's te maken, het is echt bizar -Bertine van de Meent verkoopmedewerkster in Boekhandel Den Hertog, legt uit hoe dat werkt. ,,De ge meente vraagt of wij als winkeliers mee willen doen aan het opfleuren van het straatbeeld. Zo zaten er afgelopen winter schaapjes aan iedere boom; nu, in het voor jaar, zijn het vogelhuisjes. De ondernemers in de straat betalen allemaal een kleine bij drage aan en de gemeente hangt het op. Het is een heel vrolijk geheel." Vlissingen Ook in Vlissingen zijn er initiatieven om het straatbeeld een boost te geven. Zo hangt de Sint Jacobsstraat vol met kleurrijke vlag getjes. Jaap van Boven van Ray's Boutique heeft ze daar opgehangen. ,,Het is heel sim pel, ik ben er een uur mee bezig geweest. Je hoeft niet veel te doen om de straat aantrek kelijker te maken en daar worden mensen blij van." Het is niet de eerste keer dat de Vlissingse straat is opgefleurd, zegt Van Bo ven. ,,Een paar jaar terug hebben we een keer hoepels opgehangen. Met kerst hebben we eens grote rode strikken gemaakt - daar werkten veel ondernemers aan mee. Nu zijn het vlaggetjes en wie weet, volgend jaar misschien weer iets anders." Kijk op de site bij /video Reigerstraat is hit op social media Lena Collard uit Keulen maakt foto's van de paraplu's in de Reigerstraat. fotos lex de 'De Reigerstraat is de leukste straat van Middelburg, en nu al helemaal' MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33