Eigen stek voor Zeeuwse veteranen Bel de oplossing gratis door via 0800-1123 4 Elke twee weken recital in St. Jacobskerk 6 4 3 7 8 9 5 2 4 4 2 7 5 3 2 7 8 7 1 9 2 4 7 8 3 1 4 3 5 6 8 9 7 4 1 5 9 Geldprijs De stichting ConcertenVlissingen (CV) mocht zich in de intieme ruimte van de Pakhuizen in het Mu ZEEum verheugen op een breed en jong publiek. Voorzitter Jos Jobse: ,,De zaal zat altijd vol en de musici waren enthousiast. Financieel was het een avontuur. Ik heb zelf een pi anovleugel ter beschikking gesteld en we kregen steun van sponsors. Door de ruime belangstelling kon den we de musici die na de lock- down van 12 maart een recital zou den geven deels vergoeden. Maar de 1,5 metermaatregel was onmogelijk in de Pakhuizen in het MuZEEum. In de Sint Jacobskerk kan het wel. We passen ons aan en zorgen voor een breed aanbod klassieke muziek in de weekenden. Muziek Podium PROGRAMMA 2020 Zeeland houdt zondagmiddagcon certen met gevestigde musici en grotere ensembles, CV brengt op de andere zondagen 16 kamermuziek concerten van een uur met jonge topmusici." De vleugel, een Bösendorfer 214, is verhuisd naar de Sint Jacobskerk. Jobse: ,,Ook andere organisaties kunnen de vleugel gebruiken. Met het team van vrijwilligers hebben we een nieuwe indeling gemaakt. Tijdens de CV-concerten zit het pu bliek altijd dicht bij de musici. We werken nu met een vlakke vloerpo dium met daaromheen aan vier zij den 25 stoelen. De musici vormen het centrum en het publiek zit ver spreid eromheen. Onze trouwe be zoekers vinden het contact met an deren erg belangrijk, ook ons team (Natalia Pavlova, Annemiek de Bruin, Loes Verkroost, Fenny van Es, Mieke Meijer, Lilian Bos en Thijs van der Schaaf) heeft een band opge bouwd met de bezoekers. Deze ver trouwensband maakt de CV-con- certen tot een sociale gebeurtenis. Door de crisis zal dat nu wat meer op afstand zijn, maar de herkenning blijft" VLISSINGEN Geen veteranen- dag dit jaar in Middelburg, maar er was zaterdag een bescheiden alternatief in Vlissingen. Het Ve teranen Ontmoetingscentrum Zeeland opende voor een be perkte groep de deuren van het nieuwe onderkomen in Vlissin- gen. De mannen van het Veteranen Ontmoetingscentrum Zeeland (VOCZ) hadden het goed voor el kaar. Half april zou hun nieuwe centrum aan de Faradayweg offi cieel worden geopend door de In specteur-Generaal van de Krijgs macht. Dat kan vanwege de coro namaatregelen niet doorgaan. Die plechtigheid houden de Zeeuwse veteranen nog tegoed. Zaterdag maakten negentien ve teranen van de gelegenheid ge bruik om voor het eerst het Eliza beth-Alexander Huis te bezoe ken. Het pand is vernoemd naar de naamgeefster van de Stichting Meijaard-Rijsdijk. Die heeft het pand, een voormalig schoolge bouw, gekocht en beschikbaar ge steld aan de veteranen. Het cen trum is genoemd naar de twee jaar geleden overleden oprichtster van de stichting en haar broer en doodgeboren zoontje die allebei Alexander heetten. VOCZ-voorzitter Kees Jansen hoopt dat de Zeeuwse gemeenten het werk van het centrum finan- cieel willen ondersteunen. ,,Veel hebben we niet nodig. Als elke ge meente 2000 euro doneert komen we een heel eind." Op een enkele uitzondering na is door de Zeeuwse gemeenten nog nauwe lijks op het verzoek gereageerd, laat staan dat er geld is toege zegd. Jansen hoopt op meer res pons nu de gemeenten kunnen zien hoe veteranen elkaar in het Elizabeth-Alexander Huis kun nen ontmoeten. Het VOCZ staat open voor alle geuniformeerde beroepen, dus niet alleen voor ex- militairen, maar ook voor bijvoor beeld mensen van de koopvaardij, politie en brandweer. HEMA cadeaukaart t.w.v. 15,- The Bastard Small BBQ t.w.v. 323,95 tw-v.€ 2.500,- 500„. -|X 50oS^^l^' Vul het diagram zo in, dat in elke rij, in elke kolom en in elk blok van 3x3 vakjes de cijfers 1 t/m 9 slechts één keer voorkomen. De cijfers in de gekleurde vakjes leveren van links naar rechts en van boven naar beneden de oplossing op. OPLOSSING: "vv POSTCODE maandag 15 juni 2020 GO Concertserie naar nieuwe locatie Zes jaar geleden begonnen Jos Jobse, Natalia Pavlova en Rien Balkenende de nieuwe concert serie ConcertenVlissingen (CV) in Ter Reede. Twee jaar geleden vond de organisatie een nieuwe stek in het MuZEEum en nu ver huist de stichting opnieuw. Dit keer naar de Sint Jacobskerk. Vanaf september verzorgt de stichting elke twee weken een recital op zondag van 13.30 tot 14.30 uur. Jeanette Vergouwen Vlissingen 6 sep: Jeannette Landré (dwarsfluit) en Mariken Zand vliet (piano) 20 sep: Camiel Boomsma (piano) solo 4 okt: Anastasia Feruleva (cello) en Frank van de Laar (piano) 18 okt: Ilonka Kolthof (dwars fluit), Lidy Blijdorp (cello), Anne Veinberg (piano) 1 nov: Matthieu Idmtal (piano) solo 15 nov: Esther van de Ploeg (hobo) en Yukiko Hasegawa (piano) 29 nov: Nicolas Dupont (viool) en Giulio Potenza (piano) 13 dec: Marta Liébana en Maria Cano (pianoduo) Kees Jansen, voorzitter Ve teranen Ontmoetingscentrum Zeeland (VOCZ). ADVERTENTIE MAAK KANS OP 2.500,-! echthema Op werkdagen van 09.00 -21.00 uur en op zaterdag van 10.00 -16.00 uur. Deelname aan deze actie is gratis. Deelname vanaf 18 jaar. Deze actie wordt mogelijk gemaakt door de Nationale Postcode Loterij. Als u belt naar 0800-1123 zult u de vraag krijgen of er een aanbod tot deelname aan de Nationale Postcode Loterij, Vrienden Loterij of de BankGiro Loterij mag worden gedaan. De looptijd van de actie is van 26 mei 2020 tot en met31 augustus 2020. Alle winnaars ontvangen persoonlijk bericht en woiden vanaf 24september 2020 gepubliceerd op postcodeloterij.nl winactie. De volledige actievoorwaarden vindt u op postcodeloterij.nl/puzzel Spee| bewust NATIONALE! LOTERIJ!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32