Zeeslak doet stof opwaaien Wildkampeerders beleven dure nacht ZEELAND 3 maandag 15 juni 2020 Miquel Lindeman markeert met linten waar niet gedoucht mag worden. foto ernesta verburg Mirjam en Jan de Visser in het sanitairgebouw van hun minicamping. Op de achtergrond wast cam- pinggast Ary Gunter zijn handen. foto lex de meester Danny van Oeveren bij de douches die hij gehuurd heeft als privésanitair voor de gasten. Mirjam en Jan de Visser van mi nicamping De Vlaschaard tussen Middelburg en Koudekerke hebben zelf moeten uitvogelen hoe ze hun sanitaire gebouw coronaproof moesten maken. Het gebouw is ver deeld in twee ruimtes met elk wc's en twee douches. De oplossing was eigenlijk simpel, vertelt Mirjam: ,,De ene ruimte was voor de man nen, de andere voor de vrouwen. In plaats van de verdeling heren en da mes is het nu ruimte A en ruimte B. De regel is dat alleen mensen uit hetzelfde gezin tegelijk in de sani taire ruimte mogen zijn. Dus als je hoort dat iemand aan het douchen is, mogen andere gasten niet naar binnen. Dan moeten ze buiten wachten." Eén gezin tegelijk Aan de buitenzijde van het gebouw zijn links en rechts gootstenen om de afwas te doen. Ook hier mag steeds maar één gezin tegelijk de vaat doen. De glazen wand, die er al was voor de coronacrisis, zorgt voor nog een fysieke scheiding. In alle douches en wc's zijn hygiëni sche doekjes en andere schoon maakartikelen die de gasten ver zocht worden te gebruiken. ,,En na tuurlijk maken we de douches en wc's zelf ook vaker schoon." Of dit voldoende is? ,,Wij denken het wel, maar iedere minicamping doet het op zijn eigen manier." De minicamping met 25 standplaatsen is dit weekeinde al goed bezet. Veel van de gasten zijn met de camper gekomen en die hebben vaak eigen wc en douche aan boord. Mirjam: ,,We vragen de mensen om zoveel mogelijk van hun eigen voorzienin gen in de campers of caravan ge bruik te maken. En dat zien we in de praktijk ook gebeuren." Sommige campings hebben tij delijk sanitaire voorzieningen op elke standplaats neergezet. ,,Dat za gen wij niet zitten", zegt Jan de Vis ser. ,,Je moet vergeten dat je dan ook een riolering moet aanleggen. En je terrein wordt er ook niet fraaier op." Wat de boekingen betreft loopt het bijzonder goed. ,,We zien dit jaar meer Nederlandse gezinnen. Mensen zijn toch huiverig om naar het buitenland te gaan." VLISSINGEN In de Oosterschelde is een nieuwe soort zeenaaktslak ontdekt. Het gaat om een nogal opmerkelijke soort met opvallend gele eiersnoeren. Vermoedelijk is de slak meegekomen met de im port van schelpdieren. Een duiker trof de twee centime ter lange slak enkele weken terug aan op slechts enkele meters diepte in de Bergse Diepsluis ach terin de Oosterschelde. Voor zover bekend is de slak niet op andere plekken in Nederland waargeno men, zo heeft Naturetoday.com gisteren bekendgemaakt. De web site baseert zich op informatie van de stichting Anemoon, een orga nisatie voor duikers, strandwaar- nemers en andere vrijwilligers die onderzoek doen naar mariene flora en fauna en land- en zoetwa terweekdieren. Mede door de hulp van experts uit onder meer Spanje en het Ver enigd Koninkrijk, is vastgesteld dat het vrijwel zeker gaat om de soort Doris ocelligera. Onderzoe kers houden nog een kleine slag om de arm omdat er nog een soort bestaat die er veel op lijkt: de Doris verrucosa. De waarneming staat voorlopig genoteerd als als Doris cf. ocelligera. ('cf.' staat voor confer: Latijn voor 'lijkt op'). Stichting Anemoom vraagt sportduikers om in de Zeeuwse Delta uit te kijken naar de nieuwe zeenaaktslak en knalgele eiersnoeren. Verschillende wildkampeerders zijn dit weekeinde beboet. Bij De Grevelingendam gingen drie campereigenaren op de bon, in Zeeuws-Vlaanderen werden zes bekeuringen uitgedeeld. Marijn Thijs en Tanne Nijmeijer Bruinisse/Cadzand De politie trof tijdens een surveil lance in de nacht van vrijdag op za terdag drie campers aan op recrea tiegebied De Grevelingendam bij Bruinisse. Overnachten mag daar echter alleen op daarvoor bestemde campings of camperparken. De drie campereigenaren kregen een boete van 140 euro. Politieteam Ooster- scheldebekken raadt iedereen aan gewoon een plek op de camping te boeken. 'Zeker in deze tijd hebben de campings meer dan voldoende plaatsen beschikbaar.' De beboete campereigenaren gaven aan dat in de loop van de dag te gaan doen. Illegale recreatie In de nacht van zaterdag op zondag werd er ook langs de kust van Zeeuws-Vlaanderen gecontroleerd Er werden zes bekeuringen aan wildkampeerders uitgedeeld. Agenten hielden een controle in Cadzand, Nieuwvliet en Breskens. Alle zes mensen kregen een boete voor illegale recreatie. camping 'n schone zaak FOTO ERNESTA VERBURG FOTO FRED JOCHEMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31