Eindeli k Rabobank ietsje positiever over Zeeland 'Neem tolvrije tunnel op in compensatiepakket marinierskazerne' 2 MARLEEN BLOMMAERT Column DE STELLING Vandaag: Door corona waardeer ik het leven meer Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters BLOKKER WIL HEMA KOPEN 22 wietzakjes verstopt in onderbroek Vrouw in rolstoel overleden na ongeluk HULST Voetganger door auto geschept Hoewel Zeeland relatief weinig be smettingen en ziektegevallen kende, behoort de provincie tot de regio's in het land die veel te lijden hebben onder de coronacrisis. On derzoek van de Rabobank bevestigt het beeld dat eerder al medio mei naar voren kwam in een doorreke ning in opdracht van het ministerie van Economische Zaken en Kli maat (EZK). De Rabobank komt voor Zeeland uit op een krimp van 6 tot 6,3 pro cent, wat boven het landelijk ge middelde is. De Rabobank is daar mee iets minder negatief dan de analisten van Panteia, het bureau dat de berekening voor EZK had ge maakt. Dat kwam uit op een krimp van 7,5 procent. Uitgerekend de horeca/recreatie sector en de industrie hebben het zwaar te verduren. Gebieden waar deze bedrijfstakken een grote rol spelen, zoals Zeeland, dus ook. De horeca en recreatie moesten dicht en thuiswerken is voor productie medewerkers in de industrie geen optie. Lichtpuntje voor Zeeland: de Rabobank constateert dat de daling van de economische activiteit van de industrie in Zeeuws-Vlaanderen de afgelopen maanden is meegeval len. De Rabobank doet geen voor spelling over het banenverlies door coronacrisis in Zeeland. Panteia deed dat in mei wel. In Zeeland wordt het banenverlies over één volledig jaar op maximaal 6,75 pro- De Rabobank komt voor Zeeland uit op een krimp van 6 tot 6,3 procent cent ingeschat. Omdat Zeeland tot voor kort meer vacatures telde dan werkzoekenden, zijn de vooruit zichten voor de werkgelegenheid niet zo inktzwart als voor bijvoor beeld Friesland en Drenthe. In deze twee noordelijke provincies zou het banenverlies tot boven de 9 procent kunnen oplopen. P17 Die oproep doen SP, PvdA en 50Plus in de Tweede Kamer aan de regering in een motie waarover morgen wordt gestemd. De drie partijen, die 26 van de 150 Kamer zetels bezetten, zien in afschaffing van de tol een goede financiële te gemoetkoming voor heel Zeeland vanwege het schrappen van de ma rinierskazerne. In wat tot nu toe bekend is ge worden over het compensatiepak ket marinierskazerne is van een tolvrij e Westerscheldetunnel geen sprake. In Zeeuws-Vlaanderen zijn de meningen er zelfs over verdeeld. Een motie van lokale partij Hulst- Plus om het provinciebestuur te vragen een tolvrije tunnel in te brengen bij de onderhandelingen over het compensatiepakket mari nierskazerne kreeg afgelopen week alleen steun van Groot Hontenisse. 'We moeten niet op de stoel van de onderhandelaars gaan zitten', al dus de meerderheid van Algemeen Belang Groot Hulst, CDA, PvdA en VVD. De tolperiode is eerder vastge legd op dertig jaar, tot 2033. Het is een nieuwe poging van Kamerleden om via een motie een einde te maken aan de tol in de Westerscheldetunnel. Vier jaar ge leden gebeurde dat twee keer, maar zonder resultaat. In februari 2016 vroeg de PVV hierom, maar deze motie werd verworpen. Eind 2016 dienden SP, ChristenUnie, VVD en PvdA een motie in om met Zee land te overleggen hoe de tunnel tolvrij zou kunnen worden ge maakt. Ook deze motie werd ver worpen door een meerderheid in de Kamer. 4 dagen in een voormalige gevangenis in Twente traveldeal keel de pup en het kind uit gaat wuiven als ze terug naar Eindho ven gaan. En de oude herder zal ongetwijfeld mee gaan janken. Al jaren wilde ze een hond. Maar ze studeert nog. Haar vader en ik vonden het geen goed idee. Eind vorig jaar stond onze wereld op zijn kop. We moesten afscheid nemen van mijn man, haar vader. Op dat moment merkte ik pas goed wat mijn eigen hond voor mij betekende. Alle ver driet van de wereld verandert niets aan het feit dat de hond moet worden uitgelaten en gevoerd, zo afhankelijk als het beest van je is. Iedere ochtend- en avondwande ling hielpen me letterlijk en fi guurlijk om mijn blik meer naar buiten te richten. ik. Ze was altijd dol op dieren. Maar voor mij kwam er nu een di mensie bij. Eentje waar ik nooit zo bij stil had gestaan. De onvoor waardelijke vriendschap is bekend en evident. Maar dat in de vaste structuur van het zorgen voor een hond zoveel houvast en troost te vinden zijn, had ik me niet eerder gerealiseerd. twee stemmen met elkaar in dis cussie. De verstandige, rationele moeder die haar kind wijst op de verantwoordelijkheden voor de toekomst met een hond. En de ge voelige, impulsieve moeder die te gen zichzelf zegt: ,,Wat is nou het ergste dat kan gebeuren? Dat je zelf straks met twee herders zit opgescheept? Die ervaring heb je al, dus echt veel kan er niet fout gaan." U raadt vermoedelijk al welke stem het won. gedaan en er zat toevallig een nestje in de buurt. Er zit namelijk altijd een nestje in de buurt. En begin maart konden we de pup ophalen. Een feestje natuurlijk: zo'n bolletje wol. Het zindelijk maken en nachtelijk gehuil even daargelaten. Meteen na de aan schaf kwam corona en waren we tot elkaar en de pup veroordeeld. Inmiddels zijn we maanden ver der. De pup is zindelijk en luistert goed. En niemand kan zich nog een leven zonder de jonge hond voorstellen. Een feestje natuurlijk: zo'n bolletje wol maandag 15 juni 2020 Reageer op pzc.nl Weekeinde: Het is mij te druk in de stad 1781 stemmen VLISSINGEN Bij een verkeerscontrole in Vlissingen heeft de po litie in de nacht van vrij dag op zaterdag 22 grip zakjes met wiet onder schept. De drugs zaten verstopt in de onderbroek van een jongen. Agenten zagen twee jongens op een scooter rijden en hielden het duo aan voor een reguliere verkeers controle. De bijrijder trok de aandacht omdat hij sterk naar wiet rook. Op verzoek van agenten le verde de jongen de drugs in die hij op zak had. Maar toen agenten overgingen tot fouilleren ontdekten ze 22 gripzakjes die de jongen in zijn onderbroek had weggestopt. VLISSINGEN De 42-jarige vrouw uit Vlissingen die woensdag werd aangereden door een 27-jarige Rotterdam mer die onder invloed was van drugs, is overleden. Dat heeft de politie beves tigd. Bij de kruising van de Bur gemeester van Woelde- renlaan met de Paauwen- burgweg in Vlissingen werd de vrouw woensdag rond half zes in haar rol stoel aangereden door de bestuurder van een per sonenauto. Hierna volgde een botsing met een tweede auto. De vrouw belandde op de weg. Ze werd met ernstige ver wondingen per helikopter overgebracht naar het zie kenhuis. Daar is ze afgelo pen weekend overleden. Bij een verkeersongeluk op de Grote Kreekweg in Hulst is gisteravond een voetganger zwaar gewond geraakt. Het ongeval gebeurde rond 18.30 uur. De voetgan ger werd geschept door een auto bij het overste ken. Ambulances en een traumahelikopter rukten gisteravond uit. Van wege het ongeluk was de Grote Kreekweg enige tijd afgesloten. De politie startte gister avond een onderzoek naar de toedracht het ongeluk Theo Giele Middelburg Neem een tolvrije Westerschel- detunnel op in het compensatie pakket voor het niet doorgaan van de marinierskazerne in Vlis- singen. Harmen van der Werf Den Haag/Hulst Huis van Bewaring •y 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer y 3 x uitgebreid ontbijt t.w.v. 15,00 p.p. y Gelegen in het centrum van Almelo y Tip! Bezoek Enschede of Oldenzaal Excl. toeristenbelasting ca. €1,45 p.p.p.n en reservedngskosten €19,95 per boeking. boek online of bel tussen 10.00 -16.00 uur t 088-0331506 Ik weet wie er met een brok in de Dat ze een hond wilde, begreep In mijn hoofd gingen vervolgens Zo bedacht, zo besproken, zo EEN WORST KEES SCENARIO.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2