Horeca Toorigm» toppers gezocht! MEDIA CULTUUR 23 nationale vacaturebank Het is een lastige tijd voor veel beroepsgroepen. Horeca, Recreatie, Toerisme en Cultuur. Allemaal worden we getroffen. Anderzijds zien we bij Nationale Vacaturebank ook kansen. Markten die juist opbloeien. Met meer dan 45.000 vacatures, handige tips, inspirerende verhalen en de cv-maker zetten wij alles op alles om jou te helpen bij het vinden van een baan. ègjÈpK* Atsma: ,,De maatregelen zijn hier behoorlijk streng. Ik word elke drie dagen getest op corona, iedereen loopt met een mondkapje op en de 1,5 meter wordt door iedereen keurig in acht genomen. Niemand raakt de apparatuur van een ander aan. Daar wordt scherp op gelet. Overleggen met een mondkapje op is wel lastig. Besprekingen over hoe wij een scène opbouwen is lastig, omdat je de mi miek van de andere mensen niet ziet. De acteurs doen hun mondkapje pas af als ze voor de camera staan. Maar daarna gaan ze meteen weer op.'' Door de strenge aanpak voelt Atsma zich helemaal veilig op de set. Ook met de intieme scènes. ,,Ik heb al een vrijscène gedaan en had gisteren een closecontactopname met de zoon uit de serie. Acteren is, omdat het om een beperkt groepje mensen gaat, een veiliger beroep dan kapper, masseur of fysiotherapeut. Ik voel me hier safer dan bij de Albert Heijn.'' Atsma werkt inmiddels al jaren aan een internationale carrière. Dat le vert vooral rollen op in tv-series die enkele jaren doorlopen. ,,Ik heb ei genlijk drie filmfamilies: in Neder land doe ik Klem, in Duitsland Bad Banks en in Engeland The Split. Het gaat allemaal soepel in elkaar over. Ik heb enorme mazzel.'' Het tweede seizoen van The Split is vanaf morgen ondertiteld op BBC First te zien. Atsma speelt daarin de advocaat Christie. Hij is eenzaam, maar komt zijn oude jeugdliefde Hannah weer tegen. Die is intussen getrouwd met een andere jeugd vriend. Zij beginnen aan een affaire, maar dat blijkt veel ingewikkelder dan gedacht. De serie schetst een sympathieker beeld van advocaten dan gebruikelijk is in dramaproducties. ,,Mijn perso nage is een man van in de 40 die niet altijd de goede keuzes maakt. Maar hij is wel op zoek naar liefde. Hij heeft geen gezin en heeft de vrouw van zijn leven nog niet ontmoet. Maar hij heeft ook nare kanten." Gescheiden The Split gaat over advocaten die zich vooral met familierecht bezighou den. ,,Ik ben zelf gescheiden en weet hoe diep dat kan ingrijpen'', zegt Atsma. ,,Het zijn vaak emotionele oorlogen waarin de partners verzeild raken. Dan kunnen deze advocaten, die 800 euro per uur vragen, ook als halve psychologen werken. Dat zit ook in The Split.'' Ondanks zijn voortdurende bui tenlandse klussen peinst Atsma, die al jaren een relatie heeft met collega Noortje Herlaar, er niet over uit Ne derland te vertrekken. ,,Je hoeft te genwoordig niet je eigen land te ver laten om toch elders te kunnen wer ken. Ik krijg genoeg aanbiedingen, vooral voor tv-series van streaming- diensten die veel breder casten met acteurs uit verschillende landen. En ik zit ook nog regelmatig in Neder landse films, zoals binnenkort Engel, gebaseerd op het boek van Isa Hoes. Bovendien is Amerika op dit mo ment geen fijn land om in te wonen.'' De echtgenoot haalt uit en ik krijg een enorme jaap op mijn hand. Mijn shirt zat onder het bloed maandag 15 juni 2020 f alles op alles 1 I voor jouw baan! Barry Atsma speelt in series uit verschillende landen, zoals The Split (Engeland) en Bad Banks (Duitsland). fotos bbc, zdf faire met de lerares van zijn kind. The Split, morgen, 21.00 uur, BBC First

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23