Presentator groeide uit tot een 'icoon' O BBC krabbelt terug: aflevering van Fawlty Towers komt weer online 22 MEDIA CULTUUR BARRY ATSMA INTERNATIONALE CARRIÈRE Barry Atsma is ondanks de corona beperkingen al weken volop aan het filmen. Met dank aan de aanpak op de set van de Duitse tv-serie Du solist nicht lügen. ,,Ik word elke drie dagen getest op corona.'' Verburg begon haar tv-loopbaan in 1979 bij de Tros als omroeper. Ze was meteen een graag geziene gast in de huiskamers en werd vooral bekend als presentator van Tros Triviant. Ook de uit gesproken truien die ze droeg vielen in de smaak. In 1984 volgde ze Wibo van de Linde op als presentator van nieuwsrubriek Tros Aktua, waarvoor ze ook reportages maakte in binnen- en buitenland. Daarnaast presen teerde ze onder meer Hollywood Boulevard en Lunch TV. Verburg nam na 22 jaar in 2001 afscheid van de Tros. Ze stelde dat er bij de omroep een gebrek aan waardering was en ging aan de slag bij RTL, waar ze verschillende program ma's over het bedrijfsleven maakte. Toch keerde Verburg in 2010 terug bij de Tros. Sa men met Peter de Bie maakte ze radiopro gramma Tros in Bedrijf. Ze was ook inhoude lijk nauw betrokken. Na een periode van af wezigheid was Verburg in 2015 te zien als presentator van Supervrouwen. Trainen De oud-presentator was van vele markten thuis. Zo schreef ze in 2001 samen met Ro bert Blom een boek voor startende onderne mers: Jong in Zaken. Ook begeleidde ze in haar jaren bij de Tros omroepers, presentatie talenten en verslaggevers en trainde ze men sen uit het bedrijfsleven en de politiek. Verburg trouwde in 1988 met sportjourna list Jos Kuijer, met wie ze zoon Tim kreeg. Het huwelijk hield geen stand. Collega's en BN'ers reageren bedroefd op het nieuws. „Tineke is één van de grote tv- vrouwen die Nederland heeft gekend. Ze is een icoon geworden. Een van de grootste da mes in de tv-wereld", zei Ed Nijpels, die sa men met Verburg Aktua Export en Aktua in bedrijfpresenteerde. ,,We hebben heel veel gelachen, ze had lak aan conventies. Ze was scherp en buitengewoon professioneel." Zangeres en presentator Marga Bult noemt het overlijden van Verburg vreselijk. 'Mijn coach in de #Tros tv-tijd. 'n Geweldige vrouw is niet meer. RIP lieve Tineke'. Troost TV op NPO1 Tom Jones gaat door UKTV en BBC gaan kijkers van de aflevering voortaan wel waar schuwen voor 'potentieel aan stootgevende inhoud en taal'. Er zal duidende informatie in beeld komen en de aflevering wordt voorzien van de nodige waar schuwingen en context. 'We bie den kijkers nu al begeleiding bij Bij de omstreden aflevering komt nu een waarschuwing te staan enkele van onze klassieke kome- dietitels, maar we erkennen dat er meer contextuele informatie nodig kan zijn voor de komedies uit ons archief.' Majoor Gowen, een vaste hotel gast, gebruikt in de aflevering ra cistische taal. Veel zenders knip ten de aanstootgevende passage al uit de aflevering, maar op ver schillende streamingdiensten, zoals Netflix, kan de volledige versie nog bekeken worden. Cleese keurde de beslissing van UKTV publiekelijk af. Het is volgens hem 'dom' om de afleve ring niet te zien als een kritiek op racistisch gedrag, maar als een bevestiging ervan, zei hij te gen de Australische krant The Age. ,,We stonden niet achter de ideeën van de majoor, maar maakten ze juist belachelijk.'' ia een Zoomver- binding toont Barry Atsma (47) een litteken op zijn rechterhand dat hij opliep bij de opna men van de Britse tv-serie The Split. Het is een aanden ken van een scène waarin hij vecht met de echtgenoot van zijn geliefde, die een mes vastheeft. ,,Op een gege ven moment haalt hij uit en krijg ik een enorme jaap op mijn hand. Mijn shirt zat onder het bloed. Het is alle maal te zien in de vierde aflevering van deze serie. Dus wie echt bloed van mij wil zien, moet zeker kijken.'' Atsma vertelt het voorval met een brede grijns. Het overkomt hem va ker. Ook op de set van de Duitse se rie, Du sollst nicht lügen, waaraan hij momenteel werkt, liep hij onlangs een steekwond op. Ditmaal in zijn dijbeen. Stoer: ,,De wond is inmid dels dichtgeplakt en gedesinfecteerd. Ik kan gewoon weer aan de slag.'' Ook Atsma kreeg in zijn beroep te maken met de coronacrisis. Twee maanden geleden werden de opna men in Duitsland stilgelegd. Maar sinds een aantal weken kan de acteur weer verder met zijn rol als een arts die zijn vrouw heeft verloren en ver zeild raakt in een Metoo-achtige af- Oud-televisiepresentator Tineke Verburg (64) is gisteren na een ziekbed van enkele maanden in Amsterdam overleden. Maxime Segers en Yelle Tieleman maandag 15 juni 2020 TV Radio Oranje/ Troost TV van Paul Haenen is in de zomer elke zondagochtend te zien op NPO1. Haenen en zijn producer maakten sinds half maart uit zendingen op YouTube om mensen 'moed en vrolijkheid' mee te geven. MUZIEK Tom Jones mag dan 80 zijn, van stoppen wil de Sex Bomb-zan- ger niks weten. Tegen de Daily Mirror zegt hij: ,,Ik wil niet stop pen, want God is goed voor me geweest en mijn stem is er nog steeds. Ik wil doorgaan zo lang ik adem.'' GO 'Ik voel me op de set 3 ■u De inmiddels beruchte 'Don't mention the war-aflevering van comedyserie Fawlty To wers, die vorige week nog off line werd gehaald vanwege 'ra cistische uitlatingen', is bin nenkort weer te bekijken. Dat maakte UKTV, de Britse streamingdienst in handen van de BBC, bekend. Het verwijde ren lokte heel wat reacties uit. Onder anderen schrijver en hoofdrolspeler John Cleese liet zijn ongenoegen blijken. veiliger dan bij Albert Heijn' Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22