Eindelijk weer de spanning van een wedstrijd Topbiljarten wordt niet gespaard II II 21 Trainer beschikt (nog) niet over vereiste diploma Pijnenburg De behoefte, gezien het aantal deelnemers, bleek groot. „Ein delijk is het zo ver'', verzuchtte amazone Sandy Audenaert voorafgaand aan de door haar te rijden proeven. ,,Ik heb al die tijd thuis getraind en buitenritjes gemaakt, maar je mist toch de drang om te presteren. Ik vind het ook wel een beetje span nend. Gezonde wedstrijdspan ning. Iets wat ik al die tijd heb gemist.'' ,,Het voelt ook een beetje alsof je weer van nul moet beginnen'' vervolgde ze. „Zeker als je nog niet zo lang geleden in ZZ-Licht bent gestart. Ik ben benieuwd hoe ver we staan.'' De amazone uit Koewacht liep met de fraai bewegende merrie HE Finis hing naar drie winstpunten (65,86 en 61,00 procent). ,,Ik ben dik tevreden. Het was best warm. En in de tweede proef werd mijn paard wat moe.'' Ook Aliki de Zwart kon op een geslaagde rentree in de wed- strijdring terugkijken. De ama zone uit Cadzand stuurde de ex pressief bewegende ruin Enrico in ZZ-Licht naar twee winst punten (64,00 en 60,43). „Thuis op de training lijkt het allemaal wat makkelijker'', aldus De Zwart. ,,Hier, met al die hinni kende paarden om je heen, is het toch weer even wennen. Je moet ook weer precies op de lijntjes rijden; dat kon echt wel beter.'' De pas vijftienjarige Naomi Boogaard uit Breskens stuurde in het zonovergoten Axelse bos de met veel afdruk door de piste dravende kolossale ruin Gilroy naar het vereiste winstpunt voor promotie naar Z2 (61,03). risico blijven spelen. Het eerste drieban denteam en het topteam moeten stop pen. Hoe spijtig het ook is; het kan niet anders.'' Driebander Dirk Weeremans betreurt het besluit maar begrijpt het wel. ,,Ik ben met Ronny Brants op zoek naar een ander team. Francis Forton heeft al onderdak gevonden bij STZ Zundert en Marcel Hopmans wil niet meer op eredivisieniveau spelen.'' Peter de Bree van het Topteam, dat eerder al te horen kreeg dat de sponso ring door Peeters werd stopgezet, is zwaar teleurgesteld. ,,We hebben veel aan Nico te danken en zijn al vijftien jaar goed behandeld. Dat het nu ophoudt is triest. We gaan door op een andere loca tie (er zijn al serieuze onderhandelin gen, red.) maar hopen ook in de toe komst weer terug te kunnen keren.'' Pearle Opticiens, dat in café Reseda in Sas van Gent, speelt moest eerder al af scheid nemen van de hoofdsponsor en kon geen opvolger vinden. Ook qua be zetting was het, net als vorig seizoen al, voor het team lastig om door te gaan. Donderdag werd besloten niet meer in Hoe spijtig het ook is; het kan niet anders te schrijven. Pearle 2 en de overige teams die in Sas van Gent spelen - Bottles/Dockwise en Reseda - gaan wel door. Pearle probeert op basis van de voorsprong van afgelopen seizoen (zes punten, red.) nog wel promotie naar de tweede divisie te krijgen. Kwadendamme Nico Peeters, eigenaar van 's Lands Wel varen in Kwadendamme, ziet af van het sponsoren van twee driebandenteams. ,,Het risico is veel te groot'', zegt Peeters. ,,Stel dat er een tweede coronagolf komt dan red ik het niet meer en moet voor de teams de competitie worden onderbro ken. De lagere teams kunnen op eigen Verhoene Oefenmeester wil in België de cursus Uefa A volgen en afronden. Op die manier kan hij bij eersteklasser werkzaam blijven. den gehoopt dat de KNVB die dispen satie ook had laten staan.'' Terneuzense Boys wilde sowieso graag verder met Van den Hemel. De club stond laatste in de eerste klasse (,,handhaving hing aan een zijden draadje'', beseft Van den Kieboom). Bij een degradatie had de club geen dis pensatie nodig gehad, maar wel als de club er onverhoeds toch in zou blijven. Vóór de coronacrisis was Terneu- zense Boys al bezig met een oplossing, vertelt Van den Kieboom. De medede ling dat de Boys eersteklasser bleef én Zeist is vanuit Terneuzen 200kilometer. En dat 20 a 25 keren in een jaar dat de dispensatie voor Van den Hemel niet verlengd werd, dwong de club tot actie. De club zocht de oplossing in België. ,,Ik heb mijn Uefa C en Uefa B in Goes gehaald'', aldus Van den Hemel. ,,In Nederland moet ik om het Uefa A- diploma te halen naar Zeist. Dat is van uit Terneuzen 200 kilometer. En dat 20 a 25 keren in een jaar. Dat kan ik niet regelen in combinatie met mijn werk en thuis.'' Langere periode Vandaar dat club en trainer de blik naar het zuiden richtten. De Uefa A- cursus is in België uitgespreid over een langere periode en is makkelijker te bereizen. Voorzitter Van den Kieboom: ,,Samen met beide bonden hopen we het te kunnen regelen. Alle handteke ningen hebben we inmiddels ver stuurd.'' Hubert van den Hemel wil het hoogste trainersdiploma in België gaan halen. Daardoor kan hij komend seizoen 'gewoon' trainer blijven van Terneuzense Boys in de eerste klasse van het za terdagvoetbal. De trainer uit Ter neuzen werd vorig jaar kampioen met de Boys in de tweede klasse. In het afgelopen seizoen kwam hij daardoor met de dub uit in de eerste klasse. Met zijn Uefa B-diploma was hij daarvoor formeel niet bevoegd, maar omdat hij 'meepro- moveerde' met de club kreeg hij één seizoen dispensatie. Het coronavirus maakte een vroeg tijdig einde aan het seizoen en de voet balbond KNVB be sloot om het seizoen als niet gespeeld te beschouwen, zonder kampioenen en de gradanten. Elke ploeg mag volgend seizoen herstarten op het niveau waarop het afgelopen seizoen speelde. Door de dispensatie voor trainers die waren meege- promoveerd, ging echter een streep. „Dat vinden we teleurstellend", zegt Peter van den Kieboom, voorzitter van Terneuzense Boys. „We had- maandag 15 juni 2020 GO 3 Jaap Pijnen burg wordt de nieuwe kee perstrainer van Goes. In het seizoen 2017- Terneuzense Boys graag verder met Van den Hemel Vanwege het coronavirus was het hippisch sportpark van RSV Axel voor de ruiters ruim drie maanden lang ver boden terrein. Zaterdag ging het licht eindelijk weer op groen. Competitiegerichte wedstrijden zijn weliswaar nog steeds verboden, maar de punten van de beoorde- lings- en meetmomentproe- ven kwamen wel in aanmer king voor officiële registratie bij de KNHS. Dus ging het toch om het 'echie'. Lucien Roelandt Axel Aliki de Zwart in Axel in actie met Enrico. foto lucien roe- landt -Nico Peeters De coronacrisis heeft het topbiljar- ten in Zeeland niet gespaard. Nadat eerder al duidelijk was dat het tweede team van 's Lands Welvaren (eerste divisie) werd teruggetrok ken, is nu ook de stekker uit het eer ste team getrokken. Pearle 1, dat in Sas van Gent speelde, wordt niet meer ingeschreven. Joop van den Oudenhoven 2018 maakte hij ook al onder deel uit van de technische staf van de derdedi visionist. Pij nenburg (foto), die bij Goes de vervanger is van Jan Liplijn, was jarenlang actief bij Kloe- tinge. Ook was hij keeperstrai ner van Hoek. l-l Zonder de niet fitte Tom Boere kwam KFC Uer- dingen gisteren op bezoek bij Carl Zeiss Jena niet verder dan 0-0. Uerdingen staat elfde, Jena degra deerde door het resultaat naar de Regio- nalliga. Kenny Verhoene, oud trainer van Hoek en Zaam- slag, zat op de bank bij Carl Zeiss Jena. De Belg fungeert al maanden als stroman voor René Klingbeil, die niet het ver eiste diploma heeft. Ver- hoene was tot voor kort trai ner van de U19. Hubert van den Hemel. foto BOAZ TIMMERMANS -Hubert van den Hemel Rudy Boogert Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21