KANS' 'BIJ MIJ KRIJGEN DOVEN EN EEN 18 Cem Akbaba (30) uit Zaandam heeft zes mensen in dienst. Hij houdt ervan grote winkelpanden te reinigen, zoals die van Hema en Praxis. ,,Als mbo-student verdiende ik een zakcentje bij een glazenwasserij. Na mijn studie, een marketing- gerichte opleiding, ben ik er blijven hangen. Niet omdat ik 's morgens uit bed sprong met de gedachte: joepie, ik ga ramen lappen, maar omdat ik als jongen keek naar het geld dat ik er verdiende. Ik wist dat ik ondernemer wilde worden. Omdat ik toch al in deze wereld zat, heb ik van glazenwassen mijn werk gemaakt. Een aantal jaar later begon ik voor mezelf. Bij particulieren en de groot handelsverkoop van producten voor de glazenwasserij. Ik heb ontzettend hard gewerkt. Zelf de straat op en de boekhouding voeren van beide bedrijven. Vaak zeven dagen per week, soms wel 80 uur. Vier jaar geleden heb ik de boel ver kocht en ben ik een glazenwasserij voor bedrijven begonnen. Ik kon rus tiger aan doen en meer uitbesteden. Ik houd me nu vooral bezig met mijn klantenbestand. Als het druk is, zeem ik nog mee. We maken voor namelijk hotels en winkelpanden schoon. Hema en Praxis zijn grote opdrachtgevers van ons. Leuren voor mijn geld heb ik gelukkig nog nooit hoeven doen. Bedrijven zijn wat dat betreft trouwe betalers. De meeste voldoening haal ik uit de samenwerking met mijn perso neel, ik werk vooral met dove en slechthorende jongens. Meestal krijgen zij bij sollicitaties 'nee' te horen. Zonde, vind ik dat, want zij verdienen ook een kans. Mijn broer is slechthorend, hij werkt bij mij. Hij kan gebarentaal, dus hij helpt me een handje als de anderen me niet goed begrijpen. Die jongens bloeien voor je ogen op. Ze groeien niet alleen in kundigheid, maar ook mentaal. Ze krijgen een doel voor ogen, soms is dat gewoon een auto kunnen kopen of sparen voor een eigen huis.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 98