zien. Alleen zo kan ik ontwikkelingen en gebeurtenissen rationaliseren. Ik ben een vrij emotioneel en sentimenteel mens en informatie zorgt ervoor dat ik wat nuchter der blijf. Het nieuwe normaal gaat mij in het algemeen goed af. Ik werk sowieso vaak vanuit huis. En ik ben gelukkig met mijn woonplek: ik heb een dakterras waar ik graag met mijn vriendin zit. Bij mooi weer laat ik weleens een zwembadje vollopen waar we onze voeten in hangen. Je eet wat, je drinkt wat. De dagen zijn overzichtelijk. Bovendien zit ik niet zo vastgeplakt aan allerlei verworvenheden als vliegen, auto rijden en vakanties. Als ik morgen te horen krijg dat dat nooit meer kan, leg ik mij er direct bij neer. Maar ja, driekwart van de mensheid kan dat niet. Die is zo doorge- evolueerd en gewend aan allerlei comfort en gemak. Velen denken dat de aarde een resort is dat ze hebben geboekt, inclusief allerlei luxe.'' „Misschien wel. Ook toen heb ik nooit gefo cust op dingen die niet konden. Ik zocht naar creatieve oplossingen om het toch leuk te hebben: vissen vangen zonder hengel, speurtochten uitzetten, buiten spelen, voetballen. Ik heb me nooit een seconde belemmerd gevoeld doordat we minder geld hadden. Ik heb mezelf leren tekenen, gitaar spelen en verhalen schrijven. Door die basis heb ik nu een soort voordeel en ben ik minder verknocht aan het gemak waarmee we tot 2020 leefden.'' ,,Ik geef er weinig om. Ik ben geen materia list en durf te stellen dat ik redelijk basaal leef. Ik vlieg bijna nooit en mijn Xbox en saxofoon zijn de duurste dingen in huis. Ik had een abonnement op Greenwheels, maar dat heb ik weggedaan. Er zijn dagen dat ik genoeg heb aan de zon, mijn huis en een mooie jazzplaat op de radio. Of geef mij wat schilderspullen. Ook heb ik bewust geen kinderen. Er zijn al behoorlijk wat mensen en ik heb niet de ijdele drang er koste wat kost iemand bij te zetten. Het is ook uit eigenbelang: ik houd enorm van het werk dat ik doe en het zou wringen als ik daarnaast kinderen moest groot brengen.'' ,,Barry Atsma zei ergens dat de gevolgen van corona voor het theater volkomen on dergeschikt zijn aan wat het virus veroor zaakt aan gezondheidsproblemen. Barry is een keurige jongen en dat is lief gezegd. Maar ons werk is helemaal niet onder geschikt. Kijk wat de meesten nu doen: films en series kijken, boeken lezen of luis teren, genieten van muziek. Allemaal ge maakt door mensen die moeite doen om een wereld voor anderen te scheppen. We zijn eraan gewend geraakt dat er duizend dingen op Netflix staan. Lekker makkelijk aanklikken. Maar die bron droogt op. Mis schien helpt zo'n coronacrisis ons in de zin Jullie hadden het vroeger thuis niet breed. Kun je je daarom snel aanpassen? Houd jij niet van luxe? Maak je je wat je werk betreft zorgen om de toekomst? ZATERDAG 13 JUNI 2020 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 91