Opstandig «OORWOORD INHOUD Ik heb een balkon van twee vierkante meter op het noorden. Daar is het een ware bloemenzee sinds mijn dochter op Moederdag het huis binnenstapte met een kist vol fuchsia's en geraniums. Tussen de lege flessen, handveger en blik, en de emmer met zwabber, doe ik ook nog een dappere poging courgettes te kweken. Maar het blijft natuurlijk een balkon van twee vierkante meter op het noorden. Dat weerhoudt me er niet van elke week uit te zien naar de tuinstukjes die Romke van de Kaa schrijft voor deze krant. Niet alleen is Romke een degelijke vakman met een doorwrocht antwoord op elke groene vraag, hij is ook een man met een missie. Ik ken geen andere tuinier die ertoe op roept zelfs de slak - die allesvreter, die nacht merrie - te omarmen. Natuurlijk begint hij met vriendelijke tips als koffieprut, schelpenzand en dennennaalden tegen de slijmerige beestjes. Maar uiteindelijk kan Romke nooit heen om zijn ware, vrolijk opstandige aard: 'Besef dat bio logische oorlog ook oorlog is', schrijft hij dan. 'Tuinier liever met planten waar slakken niet van houden.' Dat u het maar weet. Dennis van de Ven: 'Beledigd zijn is wat mij betreft een keuze' MCem Akbaba lapt en zeemt graag met dove collega's Pien van der Sterren deed een jaartje highschool in Utah Ook fijn: onze Romke is een poëet. Ik bedoel: hoe anders noem je iemand die zijn boek de titel Geluk is een grasveld geeft? Of die schrijft: 'Planten zijn net mensen; je hebt staanders, kruipers, leuners en steuners.' Hij is geestig, toont zich een leermeester maar geen betweter. Collega Charlotte van Genderen bezocht hem op landgoed Hof te Dieren, waar hij woont en tuiniert. Ook in dat gesprek geeft hij weer onver kort zijn mening: stop met kunstmest, zet je zitmaaier voorgoed in de garage en leg een bloemenweide aan in plaats van een gazon. Zag u 'm al liggen op de voorkant van dit maga zine? Geef toe: van zo'n man kun je alles hebben. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Dennis van de Ven 14 Glazenwassers 19 Noten kraken 20 Romke van de Kaa 24 Tussenjaar 29 Fijn spul 30 Lezen 36 Eten drinken 38 BV De Liefde 39 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Hans Avontuur, Shody Careman, Daniel Cohen, Suzanne Eijgenraam, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Eva de Graaff, Gijs Groenteman, Karin en Harold Hamersma, Catherine Hél ie. Joost Hoving, Pieter Hulst, Jean- Pierre Jans, Annemarie Kleywegt, Leo van Marrewijk, Rianne van der Molen, Jolan- da van der Ploeg, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Pam van der Veen, Erik van 't Woud Reageren? magazine@dpgmedia.nl nFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van Shody Careman. Anniek van den Brand ZATERDAG 13 JUNI 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83