7 eerst veroordeeld wegens seksueel misbruik van een kind Kabinet: Vliegen is veilig, met mondkapje Duitse kennissen die Brückners Por tugese woning op zijn verzoek leeg haalden na zijn arrestatie, verklaar den tijdens het verkrachtingsproces op twee video's te zijn gestuit met hem in verkrachtingsscènes met een oude en een jonge vrouw. Die leken hen 'niet gespeeld', tekende de Braunschweiger Zeitung op. De getuigen zagen ook zo'n hon derd zelfgebrande cd's met labels van 'bepaalde seksuele praktijken' waar onder bestialiteiten. Een Duitse café vriend uit Praia verklaarde drie stapels paspoorten te hebben gezien. 'Gevonden tijdens nachtelijke wandelingen', zou Brückner hebben gezegd. Moeilijk opvoedbaar De Duitse federale recherche typeert Brückner in een rapport als 'een psy chopaat met pedofiele neigingen'. Christian Brückner groeide op bij pleegouders in Bergtheim en zat van zijn 15de tot zijn 18de in een tehuis voor moeilijk opvoedbare kinderen in het nabijgelegen Würzburg. De blonde tiener was vaak agressief, ver klaarde een oud-huisgenoot tegen over de Frankfurter Allgemeine Zei tung. Als scholier pleegde Brückner zijn eerste strafbare feiten. ,,Hij brak in bij sporthallen, forceerde sigaret tenautomaten'', zei een oud-klasge noot tegen Bild. Een rechtbank In Niebüll (Slees- wijk-Holstein) veroordeelde Brück ner in oktober 2011 bij verstek tot een jaar en negen maanden cel wegens tienvoudige handel in verdovende middelen. Die straf zit hij momen teel uit in de gevangenis in Kiel. Om dat de helft al achter de rug is, diende hij afgelopen week een verzoek tot voorwaardelijke vrijlating in. In Braunschweig begint de eige naar van de winkelruimte opnieuw over geld voor hij meer wil vertellen. ,,Voor 300 euro breng ik je in contact met de ex van Christian. Ze is onder gedoken na haar verhoor door de politie, vorige week. Ik heb ook het nummer van een oud-medewerkster. Ze komt uit Albanië, net als de hele entourage van Christian.'' Als we weigeren te betalen, loopt hij verontwaardigd naar binnen. bericht verklaren mede waarom hij wordt verdacht van moord op Mad- die McCann. Het meisje verdween op 3 mei 2007 uit een appartement in Praia da Luz in het zuiden van Portu gal, terwijl haar ouders in een restau rant zaten. Maddies moeder consta teerde om 21.10 uur dat haar dochter rustig sliep, maar ontdekte om 22 uur dat ze was verdwenen en dat het slaapkamerraam openstond. Van 19.32 tot 20.02 uur belde een Portugees nummer met Christian Brückner op een ander Portugees nummer, zo maakte het Openbaar Ministerie (OM) in Braunschweig op 3 juni bekend. De beller was mogelijk iemand die in het vakantiecomplex werkte en de Duitser tipte over een geschikt tijdstip om in te breken bij de McCanns. Brückner verbleef tussen 1995 en 2007 veelvuldig in een huurwoning op 2,5 kilometer van Praia. Volgens het OM leefde hij van gelegenheids baantjes als kelner en automonteur, maar ook van drugshandel en in braken in hotels en vakantiewo ningen. Een jaar voordat Maddie verdween, verliet de Duitser zijn woning. Hij trok rond in een Volks wagenbusje en had daarnaast een donkerrode Jaguar XJR6. Die meldde hij de dag na Maddies verdwijning af in Duitsland. Het OM zegt 'aanwijzingen' te hebben dat Maddie dood is en dat de veertiger haar vermoordde, maar geeft om 'onderzoekstactische rede nen' geen details. Brückner wil niets zeggen over de verdenking tegen hem. Verkrachtingsvideo's Brückner werd eind vorig jaar in zijn laatste Duitse woonplaats Braun schweig veroordeeld tot zeven jaar cel voor verkrachting met roofzuchtige chantage van een Amerikaanse vrouw (72) in 2005 in haar woning in Praia da Luz. Brückner ging in hoger beroep, dat nog loopt. Het is niet de enige belastende uitspraak van Brückner. Hij schrijft in september 2013 in een chatbericht op Skype dat hij 'eindelijk' weer eens 'een kleine wil doen', 'iets kleins wil vangen en dagenlang gebruiken' en 'nauwkeurig zal vastleggen hoe ze gemarteld wordt'. Zijn chatgenoot merkt op dat dit niet ongevaarlijk is. Daarop reageert de dan 36-jarige Duitser laconiek met: 'Och, als de bewijzen vernietigd worden'. Hij sluit af met de mededeling 'Nou ja, maar eens kijken, niet alleen over praten maar ook doen hehe', citeerde Der Spiegel. Telefoongesprek Christian Brückner werd in 1994 in Würzburg (Beieren) als 17-jarige voor het eerst veroordeeld wegens seksueel misbruik van een kind. In 2016 volgde een tweede veroordeling wegens kindermisbruik én bezit van kinderporno. De veroordelingen en het chat- De luchtvaartsector heeft de maatregelen genomen om de ri sico's op een besmetting met het coronavirus te beperken. Dat schrijven de ministers Cora van Nieuwenhuizen (Infrastruc tuur) en Hugo de Jonge (Volks gezondheid) aan de Tweede Ka mer. Luchtvaartmaatschappijen had den de mondkapjes al verplicht gesteld voor reizigers tijdens de vlucht. Volgens Van Nieuwen- huizen hebben vliegtuigen ven tilatie die de lucht in de cabine steeds ververst. Dat zou het be smettingsrisico verkleinen. Wie klachten heeft, komt het vlieg tuig niet in. Verdere maatrege len zijn volgens het kabinet dan ook niet nodig. Mocht er toch een besmetting zijn aan boord, dan is bron- en contactonderzoek mogelijk, aan gezien precies wordt bijgehou den wie op welke stoel zat. ,,Dit alles maakt dat de luchtvaart vol gens het kabinet op een verant woorde manier kan opschalen.'' Er rezen veel vragen rond de ge zondheid van vliegtuigpassa giers. Het wekte veel verbazing dat allerlei regels en beperkin gen gelden voor bijvoorbeeld het openbaar vervoer, culturele instellingen en de horeca, maar niet voor de luchtvaart. Volgens het RIVM blijven de risico's be perkt als aan een aantal voor waarden wordt voldaan. Het contact tussen passagiers en be manning moet worden beperkt, bijvoorbeeld door een mond kapje te dragen. De Kamer wilde snel advies van het RIVM, omdat vanaf 15 juni binnen Europa weer meer gereisd kan worden en het vlieg verkeer weer zal toenemen. zaterdag 13 juni 2020 is dood en daarmee klaar' Helemaal links: Christian Brückner. Daarnaast: de woning die hij huurde in Portugal en het busje waarmee hij rondtrok in het zuiden van Portugal. Grote foto: Madeleine McCann. Kleine foto's rechts: kinderen, van wie de vermissing nu in ver band wordt gebracht met Brückner. Van boven naar beneden: Carola Titze, Jair Soares, René Hasee en Inga Gehricke. FOTO'S: PRIVÉ, OM BRAUNSCHWEIG, POLITIE DEN HAAG Vliegtuigpassagiers moeten een niet-medisch mondkapje dragen tijdens de vlucht en op plekken waar geen 1,5 meter afstand kan worden gehou den, zoals tijdens het inchec ken en de veiligheidscontrole. Kees Graafland Den Haag Y VAN DE AUTEUR VANOE BESTSELLER DERT1JN THOMAS OLDEHEUVELT MET TWEE CD'S NU VOOR €12,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7