Ook mannen hebben baat bij gezichtsmasker en huidcrème ■3 'Soms stink ik uit m'n mond na een avond stappen of draag ik een kledingstuk een dag te lang' Van het scheren van je ballen tot het trimmen van je baard: de Belgische presentator Gilles Van Bouwel (32, deelnemer aan De Mol en winnaar van De Slimste Mens ter Wereld), vertelt alles over de verzorging van de man in het boek Man/ual, handleiding voor de verzorgde man. Ik heb al tien jaar geen melkmuil meer. Mannen met een baard hebben meer zelfvertrouwen. 27 „Daar heb ik het geduld niet voor. Zo'n masker moet inwerken, dus lig je een tijdje stil. Veel mensen vinden dat ontspannend, maar als het op verzorging aankomt, vind ik efficiën tie belangrijker. Een masker was altijd iets voor vrouwen, met het beeld van twee plakjes komkommer op de ogen of wat bruine troep op het gezicht. Die tijden zijn gelukkig veranderd, want een masker geeft wel diepere verzorging en kan helpen bij huidproblemen.'' ,,Ja, ik geef aandacht aan mijn gezicht en baard, ga regelmatig naar de kap per, sport veel, eet gezond en probeer me stijlvol te kleden. Maar ik ben zeker niet de meest verzorgde man op aarde. Soms stink ik uit mijn mond na een avond stappen of draag ik een kledingstuk een dag te lang.'' ,,Jaren werkte ik op de marketing afdeling van Unilever, waar ik me bezighield met verzorgingsproduc ten. Tot een jaar of vijftien geleden waren die louter gericht op vrouwen. Wanneer een man crème op zijn gezicht smeerde, werd hij gezien als een janet, een Vlaams woord voor mietje of homoseksueel. Ik zag de vraag naar producten voor mannen- verzorging echter in snel tempo stijgen. Male grooming, wordt die wereld genoemd. Omdat in korte tijd zo'n groot aanbod is ontstaan, is het moeilijk door het bos de bomen te zien. Ik heb met mijn boek gepro beerd die complexe wereld in kaart te brengen. Ik schrijf over crèmes, maar ook over sport, voeding en stijl. In elk hoofdstuk komt een professional aan het woord. Als mensen mij niet gelo ven, dan kunnen lezers altijd nog vertrouwen op de barbier, dermato loog of andere deskundigen.'' ,,Een jaar of vijftien geleden was een baard uit den boze. Nu is het een fashion statement en een symbool van mannelijkheid. Ik heb al meer dan tien jaar geen melkmuil meer. Man nen met een baard hebben meer zelf vertrouwen. En volgens onderzoek beschouwen vrouwen mannen met baarden als gezondere mannen en betere vaders dan mannen met een babyface. Laten staan dus, maar ver zorg hem goed. Barbierzaken schie ten nog steeds als paddenstoelen uit de grond.'' ,,Als ik mannen vraag naar het sche ren of waxen van hun schaamhaar praten ze honderduit en zonder schaamte. Maar mannen praten niet graag over een bezoekje aan de schoonheidsspecialist. Bijzonder, want de schoonheidsspecialist die mij onder handen nam, vertelde dat haar klantenbestand voor bijna de helft uit mannen bestaat. Misschien wordt het geassocieerd met verwen nen. Mannen zijn niet zo pamperig aangelegd, ze gaan voor efficiëntie.'' ,,Maak elke ochtend en avond je ge zicht schoon met gezichtsreiniger en gebruik een dag- of nachtcrème. Je staat toch al voor de spiegel om je tanden te poetsen of te scheren. Het is een investering in de toe komst, geloof me. Ik gaf ook nauwe lijks aandacht aan mijn gezicht, hooguit spoelde ik het goed af en smeerde er extra douchegel op. Dat veranderde toen ik bij de televisie ging werken. Soms vergat ik de make-up te verwijderen en zag mijn gezicht er een dag later uit als een ge barsten bloempot. Vergelijk je huid met de carrosserie van je auto, daar wil je ook geen kras jes en deuken in. De olie van je auto ververs je toch ook af en toe? Veel mannen poetsen hun auto regelma tig en controleren het oliepeil, maar schenken geen aandacht aan hun ge laat. Zonde. Door er nu goed voor te zorgen, blijven problemen langer weg, net als bij een auto. Het kost je slechts anderhalve minuut per dag.'' GO ZATERDAG 13 JUNI 2020 In voorbereiding op Man/ual ging je naar een schoonheidsspecialiste, je smeerde vele crèmes op je ge zicht en bezocht een pedicure. Eén ding kon je niet bekoren: een mas kertje. Waarom? Ben je een verzorgde man? Vind je dat mannen zichzelf beter kunnen verzorgen? De baard komt uitgebreid aan bod. Wat is dat toch met die baard tegenwoordig? 'Vergelijk je gezicht met de carrosserie van je auto' JEROEN KRFUIF A Gilles Van Bouwel: „Schenk aan dacht aan je gelaat, zonde als je het niet doet.'' foto wannes nimmegeers Wat is het grootste taboe binnen mannenverzorging? Heb je een gouden tip voor man nen die snel en met minimale mid delen er verzorgder willen uitzien? Man/ual, handleiding voor de ver zorgende man. Lannoo, 25,99 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 75