Haal de Mondriaan in jezelf naar boven wm Wanden, meubels, deuren en kozijnen: niets doet een interieur zo opknappen als een likje verf. Dat is wat oneerbiedig gezegd, want elke verfldus vergt een goede voorbereiding en enig verstand van zaken. Interieurspecialist Marlous Snijder helpt je op weg, van het voorbewerken van de ondergrond tot de juiste verfl<euze. n 24 A l jarenlang maak ik twee- dehands meubels naar mijn smaak door ze op te knappen en te verven. Ik draaide mijn hand dan ook niet om voor het restaureren en schilderen van alle originele inbouw- kasten en - het huzarenstuk - de 56 jaar oude monumentale keuken van ons in 2019 betrokken Rietveldhuis. Verven is zo'n klus waarmee je zonder al te veel toestanden van iets dat 'mwoah' is een blikvanger kunt maken. Er zijn wel wat zaken om in de oren te knopen voor je aan de slag gaat. Ligt er bij jou op zolder al jaren een project op een verfje te wachten, of heb je de smaak van het verven te pakken gekregen door het corona huisarrest, dan zijn dit per onder grond de beste tips voor de Begin nende Schilder. WANDEN De meeste stenen muren vragen om voorbehandeling voor ze geverfd kunnen worden. Een muur kan bijvoorbeeld een zuigende werking hebben, waardoor de verf er als het ware in verdwijnt. Dat zuigt behoor lijk, inderdaad. Je checkt heel gemak kelijk of een muur zuigt door er wat water op aan te brengen. Ontstaat er een donkere vlek, dan heeft de muur het water opgezogen. Behandel de muur in dat geval voor met (sneldro gende) voorstrijk. Verwijder eventuele oneffenheden door de muur te schuren en gaatjes te dichten met muurvuller. Breng schilderstape aan voor scherpe verf- randen en om te voorkomen dat je van lieverlee ook radiator, plinten en ramen mee moet verven in dezelfde kleur. Gebruik een radiatorkwast of ronde kwast voor randen en hoeken. Krijtverf is poedermat, wat zoveel betekent dat het bijna fluweelachtig oogt. Dit in tegenstelling tot matte muurverf, die niet glanst, maar weer niet zo mat is als krijtverf. Er is schoolbordverf (waar je met school- bordkrijt op kan schrijven) en dood gewone reguliere muurverf (ofwel latex) met een (zijde)glansje. tl* l Bl&l Voor alle soorten verf geldt eigen lijk maar één regel: kies vooral waar je hart sneller van gaat kloppen en wat je portefeuille toelaat. Heb je huisdieren en/of kinderen? Tegen woordig is er ook afneembare verf te koop! Het is iets kostbaarder, maar als bezitter van zowel kinde ren, huisdieren als een wiebelige motoriek vind ik het een topuit- vinding. MEUBELS Een treetje hoger op de moeilijk heidsladder is het verven van meubels. Voor het mooiste eindresultaat haal je het meubel zoveel mogelijk uit elkaar. Daarna kun je de losse onderdelen schu ren. Op tresna.nl/schuurpapier vind je welk schuurpapier je voor welk soort ondergrond het beste ZATERDAG 13 JUNI 2020 GO Voorbereiding Soorten verf 'j. Iedereen kan schilderen Marlous verfde zelf haar keuken. Het verfbakje her gebruikt ze door middel van plastic inzetbakjes. FOTO'S SHODY CAREMAN Voorbereiding Voor dit hoekje koos Marlous voor geel. De kunst is om de verf in meerdere dunne lagen aan te brengen. De ene kleur dekt beter dan de andere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 72