II mmm •- i km v - u 'Ik ga niet meer op de dijk staan en roepen dat Waterdunen onzin 9 PASPOORT <4* tb >d AV ,,De boeren in Waterdunen raakten tegen hun zin land kwijt, dat was ook onrechtvaardig. Dat ik daar niet tegen kan, leidt toch weer terug tot mijn jeugd in Driewegen. Ik was de enige die naar Sint Eloy in Oostburg ging, was daar een vreemde eend in de bijt. Ik zakte zelfs voor mijn toelatingsexamen omdat ik godsdienst niet haalde. Ging wel naar de kerk, had mijn communie gedaan, maar snapte er niets van, wist van toeten noch blazen. Ik kreeg een her examen, dat moet een van de weinige herexa mens godsdienst ooit geweest zijn." ,,De kustversterking en nieuwe camping: prima. Dat zoute water was niet nodig, veel mensen blijven daar tegen. En kijk eens naar dat gesukkel om die getijdenduiker op stoom te krijgen en het trammelant met het vele verkeer door Boerenhol." Onlangs kreeg Guus Langeraert een uitnodi ging van gedeputeerde Anita Pijpelink om te praten over Waterdunen. Met de opening van de getijdenduiker in 2019, hing hij met een man of tien als protest de Zeeuws-Vlaamse vlag halfstok. ,,Pijpelink had ons toen graag te is' woord gestaan, maar ze werd weggeroepen. Een tijdje geleden hebben we over Waterdu- nen gepraat. Dat was een goed gesprek. Ik weet ook dat nu nog protesteren geen zin heeft en ik hoop dat het een succes wordt. Dat zij mij uit nodigt, betekent dat we op een waardige ma nier actie hebben gevoerd. Op motieven." ,,Iemand zei eens: 'Guus, je moet aan een boer vragen of je een tractor mag lenen, en dan met een lading grond naar de tunnel rijden en die grond voor de tunnel storten zodat 'ie afgeslo ten is'. Ja, daar ga ik niet aan beginnen." „Toenmalig gedeputeerde Van Heukelom heb ik neppe Waterduneneuro's aangeboden. Lu diek ja, maar wel met een ernstige ondertoon. Dat veel mensen het niet willen. We hebben in Groede een keer een erehaag voor hem ge vormd. Toen hij uit de auto stapte, draaiden we onze ruggen naar hem toe. Dat soort acties vond ik boeiend om te doen." ,,Soms denk ik: ik schrijf niet meer. En dan hoor ik mensen: 'Goh Guus, we hadden een brief van je verwacht'. Dat landbouwgrond in Waterdunen is opgeofferd, vind ik nog steeds erg. Daar groeide tarwe, straks worden er oes ters gekweekt. Die tarwe hadden we nodig, oesters kunnen we missen. Maar ik ga niet meer op de dijk staan en roepen dat Waterdu- nen onzin is." GO ZATERDAG 13 JUNI 2020 Guus Langeraert bij het Groote Gat, vlakbij Oostburg. ,,Hoe meer je weet van geschiedenis, hoe boeiender het heden is." foto peter nicolai Guus Lange raert (75) is ge boren in het zie kenhuis van Oostburg en woonde in Hoofdplaat, Drie wegen, Baarle- Nassau, Terneu- zen, Goes, 's- Gravenpolder, Eindhoven en nu in zijn geboorte plaats. Hij werkte 41 jaar in het on derwijs, als leraar en schoolleider. Hij is getrouwd met Lidy en samen hebben ze twee kinderen en twee kleinkin deren. Dat gevoel nam u ook mee in de strijd tegen ontpoldering. Kunt u inmiddels leven met Waterdunen? Ik heb wel eens gelezen dat andere tegen standers u te braaf vinden. U bent meer van de ludieke actie. Ondanks dat Waterdunen vergevorderd is, blijft u actief. U schrijft veel brieven naar deze krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57