II II Een weekend met 'n vieze nasmaak ZEELAND 15 Het was het weekend waarin FC Barcelona - met Messi, SuSrez en Neymar voorin - voor de vijfde keer de Champions League won. Het was ook het weekend waarin het Nederlands elftal, een jaar na de derde plaats op het WK, een oefenwedstrijd tegen de Ver enigde Staten verloor (3-4). Van uit Zeeuws oogpunt was het vooral het (voetbal)weekend waarna we zomaar twee clubs op het hoogste amateurniveau kon den hebben. Het liep anders Op zaterdag 6 juni 2015 speelde topklasser Hoek in Veen de finale van de nacompetitie tegen RVVH, om lijfsbehoud. Een dag later stond VC Vlissingen tegenover HBS en mocht het proberen te promoveren naar de topklasse. Dus togen we dat weekend eerst naar Veen, een plek waar Hoek - dat wel de districtsbeker had ge wonnen - deze zaterdag helemaal niet had moeten zijn. Eén over winning in de laatste twee duels, tegen reeds uitgespeelde clubs als HHC Hardenberg en IJsselmeer- vogels, was voldoende om in de topklasse te blijven. Maar het hardleerse Hoek verloor twee keer met 1-0. Nacompetitie Nadat Dovo was uitgeschakeld, volgde de finale tegen RVVH. Het werd een sof. Na 53 minuten spe len keek Hoek tegen een kansloze 3-0-achterstand aan. Kyle Does burg zorgde nog wel voor 3-1, ver der kwam de Zeeuws-Vlaamse ploeg niet. Het elftal van de ver trekkende Kenny Verhoene de gradeerde, de klap kwam hard aan. Want terugkeren naar de hoofdklasse, daar had helemaal niemand zin in. ,,De topklasse is als een vijfsterrenrestaurant", zei Reguillo Vandepitte. ,,Volgend seizoen eten we in een restaurant met vier en vaak drie sterren. Als je de topklasse hebt gezien, wil je niet meer in de hoofdklasse voet ballen.'' Hij zou het uiteindelijk nog drie jaar doen, voordat hij in 2018 weer promoveerde met Hoek. El Bekkaoui Eén Zeeuwse ploeg gefaald, nog één kanshebber over. Op naar Pa- pendrecht, waar VC Vlissingen op zondag 7 juni ten koste van HBS topklasser kan worden. Met de dan 48-jarige Mohamed El Bek- kaoui bij de Walcherse ploeg on der de lat, omdat Joan van Belzen langdurig geblesseerd is. El Bek- kaoui wordt verschalkt door oud prof Jan-Paul Saeijs (1-0) en moet ook twee treffers van Tjeerd Westdijk incasseren. Saïd Bou- zambou zorgt voor de eretreffer, VC Vlissingen verliest met 3-1. ,,Er is niks aan de hand voor Vlissin- gen'', bleef trainer Ruud Pennings na afloop nuchter. ,,Er zit nog rek in deze groep.'' Er is niks aan de hand voor Vlissingen. Er zit nog rek in deze groep Daar was geen woord van gelo gen, want twee jaar later haalde VC Vlissingen opnieuw de finale van de nacompetitie. Dit keer was Quick - over twee duels - te sterk en bleek promotie naar de - in middels - derde divisie een brug te ver. Beter werd het daarna niet meer bij VC Vlissingen, dat zon dag 1 inmiddels heeft afgeschaft. In Hoek zijn ze nog wel steeds onverminderd ambitieus. Gaan ze komend seizoen dan echt serieus meedoen om promotie naar de tweede divisie? Wie weet. Het is een doel waar ze in Hoek vijfjaar geleden, tijdens een in tens voetbalweekend, even niet aan durfden denken. Zonder enige ervaring. Ik ben lid geworden van AV'56 en heb me in zes weken tijd voorbereid.'' Voor Roose was het ondertussen zaak zijn wedstrijd onder de aan dacht te brengen. Dat lukte aardig, dankzij de juiste contacten. Er kwam een aankondiging in huis- Daarna heb ik nog 25 marathon gelopen en een een flink aantal halve marathons aan-huisbladen als De Bevelander, in dagbladen als de PZC en BN DeStem en zelfs in De Telegraaf. ,,Daar werkte Huib Boogert, nog altijd actief bij AV'56. Hij wilde graag een verhaal maken over mijn marathon.'' Het zorgde ervoor dat het meer dan een Zeeuwse wed strijd werd. Ook uit andere delen van het land kwamen atleten naar 's-Heer Arendskerke, waar de start en finish lagen. Zo'n zestig atleten stonden uit eindelijk aan het vertrek. Zij moes ten wel tegen een stootje kunnen, weet Adrie Matthijsse nog. ,,Ja, het was slecht weer. Het regende heel hard die dag.'' Dat maakte het voor hem een heel lastige marathon. Maar in te genstelling tot veel andere deelne mers, haalde de debutant wel de finish. ,,Net onder de 3 uur en 33 minuten, ik weet het nog precies.'' Matthijsse werd 27ste en troefde daarmee zijn kameraad Jan Roose af. Die werd op plaats dertig voor laatste, na ruim 3 uur en 39 minu ten lopen. Acht rondjes De winnaar was toen al lang en breed binnen. Misschien zelfs al gedoucht en wel. Dat was de in Zeeland onbekende Ed Troost, een loper van het Rotterdamse PAC die na acht rondjes door 's-Heer Arendskerke en het Poelbos solo in 2 uur, 37 minuten en 36 secon den de finish bereikte. Negen mi nuten later kwam de beste Zeeuw binnen: Jaap Cele. De atleet van AV'56 werd daarmee tweede. Voor de dinsdag zeventig ge worden Roose werd het een dag om nooit te vergeten. ,,Of het dé mooiste verjaardag was, vind ik moeilijk te zeggen, maar zeker één van de mooiste.'' Ook voor Adrie Matthijsse was het een speciale dag. De regen kon bij hem het vuur niet doven. Hij had de smaak van het hardlopen te pakken. ,,Daarna heb ik nog 25 ma rathons gelopen en een flink aan tal halve marathons en wedstrij den over tien kilometer. Ik word volgend jaar zelf zeventig, maar loop nog steeds graag en geef vier uur per week training bij AV'56.'' Een vervolg kwam er niet. De Poelbos-marathon hield het bij één editie. ,,Dat hadden we vooraf al afgesproken. Ik heb nog gezegd: als iemand het verder op wil pak ken, mag dat, want ik doe het niet. En anderen hebben dat ook niet gedaan.'' Toch komt er al dertig jaar steeds iemand winnend over de eindstreep. Iedere keer weer die zelfde onbekende Rotterdammer Ed Troost. Niet in 's-Heer Arends- kerke, maar op de televisie van Jan Roose. ,,Want de dvd van die ene editie kijk ik in een nostalgische bui nog wel eens terug.'' Mirella Pouwer (links) en Eefje van den Berg zwaaien af bij Swift. foto lex de meester zaterdag 13 juni 2020 Tijdens de coronacrisis missen we de sportwedstrijden en -evenementen, als direct be trokkenen of toeschouwers. Terugblikken op bijzondere momenten uit de (Zeeuwse) sporthistorie kunnen we wel en dat doen we iedere zaterdag. In deel 7: een enerverend voet balweekend in 2015. Barry van der Hooft Vlissingen -Ruud Pennings, op 7 juni 2015 na het duel met HBS -Adrie Matthijsse kreeg de smaak te pakken lang dienstverband WORLD Zeeland blijft volgend seizoen verstoken van voetbal in de topklasse na verlies van Hoek en Vlissingen. De voorpa gina van het sportkatern op maandag 8 juni 2015. vergeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43