O 0 O 12 ZEELAND Van Drongelen met HSV naar plek twee OP WEG NAAR THE OCEAN RACE Geen Michels Award voor trainer Lourens Nieuw contract voor Ilham Abali bij ADO Een mooie toekomst gloort voor topzeiler Michiel Goegebeur. De Terneuzenaar is al voorzichtig in beeld voor The Ocean Race. Hij zal wel altijd het verlies van zijn broer Hannes met zich meedragen. Die overleed in 2017 bij een ongeluk op zee. ,,Je merkt dat schippers huiverig zijn om mij aan boord te nemen. Ze denken waarschijnlijk: hij is emotioneel niet helemaal oké. Maar het zit juist goed." In de zesde wedstrijd sinds de hervatting van de competitie was Joel Pohjanpalo de red dende engel voor HSV. Op bezoek bij degra datiekandidaat Dynamo Dresden tikte de Fin zes minuten voor het einde de 0-1 binnen na mens de ploeg van Rick van Drongelen. Daar door boekte HSV een welkome zege, waar door het over VfB Stuttgart heenwipte. Die ploeg kan morgen, op bezoek bij Karlsruhe, de tweede plek weer heroveren. Het verschil be draagt één punt. Van Drongelen, die de hele wedstrijd speelde, kan het nu een paar dagen rustig aan doen. Hij kreeg in Dresden zijn vijfde gele kaart van het seizoen. De Axelaar is daardoor dinsdag geschorst voor het thuisduel met laagvlieger VfL Osnabrück. Theunisse De Rinus Michels Award voor de beste ama teurtrainer wordt dit jaar toch niet uitgereikt. Marcel Lourens was één van de zes genomi neerden, maar de trainer van Kloetinge kreeg deze week te horen dat een kruis door de ver kiezing is gezet. Eisma Media Groep, uitgever van onder meer het blad De Voetbaltrainer, organiseert de verkiezing al jaren in samenwerking met de Vakbond Voetbal Oefenmeesters Nederland (VVON). Leden van de VVON konden tussen 2 en 5 juni digitaal hun stem uitbrengen. Later zou een vakjury zich ook nog over de verkie zing buigen, maar Eisma heeft - tot afgrijzen van de VVON - de stekker eruit getrokken. Ilham Abali speelt ook de komende twee sei zoenen voor de vrouwen van ADO Den Haag. De 18-jarige voetbalster zette deze week haar handtekening onder een nieuw contract, dat loopt tot medio 2022. Abali speelt sinds 2018 bij de eredivisionist en voetbalde daarvoor bij JVOZ en RCS. Momenteel is ze herstellende van een zware knieblessure. Abali - die op haar zestiende in de eredivisie debuteerde - raakte in januari geblesseerd tijdens een oefenwedstrijd tegen het Duitse Bayer Leverkusen. De jeugdinter- national zit nog in haar revalidatietraject, maar bij ADO Den Haag hebben ze er alle ver trouwen in dat ze sterker terugkomt. Vandepitte Terneuzen Michiel Goegebeur (20) is pas net weer thuis. In ruim twee weken bracht hij de Childhood 1 - voor heen de Brunel - van Sint Maarten naar Scheveningen. Het was de eerste keer dat de Terneuzenaar vanuit het Caribisch gebied de oce aan overstak. ,,Ik had het wel al eens de andere kant op gedaan", vertelt hij. ,,Dit was weer iets nieuws. Vrij snel, bij Bermuda, kregen we een tik mee van de eer ste tropische storm van 2020, Ar thur. Onze apparatuur was daar niet helemaal tegen bestand. Op een gegeven moment hadden we geen internet meer aan boord en dat konden we ook niet meer repareren. Van de walnaviga- tor kregen we telefonisch nog wel windrichtingen en koer sen mee, maar zelf hadden we het plaatje niet helemaal helder." Van zeilers wordt zelfred zaamheid gevraagd, van oce aanzeilers helemaal. In de af gelopen zes jaar heeft Goege beur veel technische kennis op gedaan. Een Volvo 65, een 20 meter lang racejacht, kent hij van binnen en van buiten. Zijn bijnaam is dan ook 'Lampje', verwijzend naar de assistent van stripfiguur Willie Wortel. ,,Ik ben vrij technisch", vertelt hij. ,,Ik heb ook dit keer on derweg veel problemen kunnen oplossen. We waren ook maar met z'n negenen en dan is het dus han dig dat iedereen een specialisatie heeft. Kijk, ik ben niet groot of fy siek de sterkste, maar kan dat com penseren door slim te zijn en mijn inzicht te tonen." Ocean Races Academy De Terneuzenaar leerde aan het begin van zijn tienerjaren zeilen van zijn vader, die vroeger ook fa natiek aan wedstrijden meedeed. Die kocht op een gegeven moment weer een bootje, waarmee het ge- zin vakanties vierde op de Zeeuw se wateren. Al snel gingen Michiel en Hannes, zijn één jaar oudere broer, wedstrijden zeilen vanuit Breskens, met onder anderen Roy van Aller en Frans Maas. En toen Hans Bouscholte, een voormalig deelnemer aan de Volvo Ocean Race, uitgerekend dddr zijn Ocean Races Academy opstartte, mon sterden de twee meteen aan. ,,Ik was toen veertien", vertelt Goegebeur. ,,Ik ben dus niet heel jong begonnen. Ik heb eerst ge voetbald. Op het veld was ik wel al heel gedreven, maar het was niet helemaal wat ik zocht. In het zeilen zag ik veel meer uitdaging. Zeilen is zo puur: als je niet harder zeilt dan je tegenstander, kun je dat al leen jezelf verwijten. Je kunt je niet laten wisselen als je je dag even niet hebt. Je moet altijd door, na elke tegenslag." Bouscholte zag vrijwel meteen een groot talent in Goegebeur, die daardoor ook veel verantwoorde lijkheid kreeg op en rond de Bou- dragon, het vlaggenschip van de opleiding. Dat vertrouwen be schaamde de Terneuzenaar niet. ,,Ik was erg gemotiveerd om din gen aan te pakken", vertelt hij. ,,Ik werkte 's winters dagen aan één stuk aan de boot, het maakte me niet uit of het sneeuwde of vroor. Ik was veel in Breskens bezig en sliep ook in de boot. Terwijl mijn vrienden thuis zaten te gamen, was ik aan het klussen." Michiel en Hannes voeren vaak samen, ook binnen een team. ,,Ik zat vaak aan de voorkant, hij aan de achterkant. Hij was meer van het sturen en het trimmen, ik meer van het voordekken en sjouwen. Ik merkte vaak dat we elkaar alleen maar hoefden aan te kijken om te weten wat de ander wilde. We zagen aan eikaars blik of het goed ging. En als hij stuurde, gaf mij dat rust. Beiden waren we heel fanatiek. Hannes was alleen wat introverter en stond liever op de achter grond. Bij mij ging de ontwik keling iets harder." Kielbreuk Op 1 juli 2017 ging er tijdens de Light Vessel Race iets gruwelijk mis. Door een kielbreuk kapseisde de Capella voor de kust van Zee- brugge. Drie van de opvarenden kwamen daarbij om het leven, Frans Maas, Freddy Franssens én de pas achttienjarige Hannes Goe- gebeur. ,,Ik zat die dag in Den Haag", herinnert Michiel zich. ,,Mijn toenmalige vriendin zei 's och tends: 'Er is een ongeluk met een zeilboot gebeurd, maar het is alle maal nog heel vaag'. Ik zei: 'Het zal vast wel niet Hannes zijn'. Maar 's middags werd ik toch gebeld door mijn vader. Die vertelde dat het om de boot van Frans Maas ging. Toen ben ik zo snel mogelijk naar huis gegaan. We hebben zieken huizen afgebeld en mensen ge vraagd of Hannes gevonden was. Maar dat was niet het geval." zaterdag 13 juni 2020 GO VOETBAL p Rick van Drongelen (midden) duelleert met Sascha Horvath. foto bsr agency VOETBAL Marcel Lourens met Valentijn van Keulen en Timo Jansen (rechts). foto peter verheijen VOETBAL Jeffrey Theu nisse (17) speelt komend seizoen in de jeugdopleiding van sc Heeren veen. De uit Renesse af komstige voet baller speelde de afgelopen drie jaar bij FC Twente. In 2014 maakte hij de overstap vanuit de jeugd van Kloetinge. Bij sc Heerenveen gaat Theunisse in de Onder 18 voetballen. -21 Gianni Vande- pitte (foto) is ook komend seizoen speler van NAC Bre da. De 19-jarige Vlissinger, die lang buitenspel stond door een zware kniebles sure, maakt ko mend seizoen deel uit van de selectie van NAC onder 21. Middenvelder Vandepitte maakte in 2018 de overstap van JVOZ naar NAC. a (O 'Als ik op zee zit, is Hannes altijd dichtbij' Roeland van Vliet A «RA Hannes Goegebeur over leed in 2017 bij een ongeluk voor de Belgische kust. FOTO FAMILIE GOEGEBEUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40