Veiligheidsregio's doen oproep aan ministers in België en Nederland ZEELAND 11 TjjP yoofz eeHH/ecnA/ë VLA&j} Vlissinger maakt het bont met vier overtredingen CORDEJONGE Een 24-jarige man uit Vlissingen is gisterochtend aangehouden omdat hij vier overtredingen in één keer beging. Hij reed zon der rijbewijs op een gestolen scooter, had gestolen kratten bij zich en was onder invloed van drugs. De politie kreeg om 7.20 uur een melding dat iemand bezig was lege bierkratten te stelen bij een restaurant aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. Agen ten kregen de man in het vizier op de President Rooseveltlaan. De verdachte probeerde de poli tie van zich af te schudden, maar overschatte zichzelf en kwam ten val. Hij probeerde nog weg te rennen, maar op de Sloeweg haalde een agent hem in en hield hem aan. De scooter bleek gestolen, een geldig rijbewijs had de man niet en uit een speekseltest bleek dat hij THC had gebruikt - dat zit in wiet. Agenten hadden ook gezien dat de man tijdens zijn vlucht iets weggooide. Politiehond Jack spoorde het voorwerp op, hij vond een telefoon. Die is in be slag genomen en wordt onder zocht. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Politiegeweld Om maar meteen met de deur in huis te vallen, de actie van de po litieagent in Minneapolis (28 mei) waarbij een weerloos mens omkwam vind ik persoonlijk on verbloemde moord. Daarbij komt nog het feit dat de desbe treffende agent, terwijl hij wist dat de arrestant geen lucht meer kreeg en de omstanders hem daar meermaals ook nog op we zen, toch met stugheid en mee dogenloosheid doorging met het vermoorden van een onschuldig mens. Dit mag niet ongestraft blijven. Deze agent moet zijn straf krijgen dat is rechtvaardig heid! Zanddijk Woedend zijn de gezinnen aan de Zanddijk richting Yerseke. Logisch als voor je deur een snel weg komt of erger: je huis wordt opgekocht en gesloopt. De ge meente, wethouder Maarten Both, en de provincie, Harry van der Maas, leggen het probleem bij bewoners. Is het toegenomen (vracht)verkeer in de afgelopen 10 jaar gemeten en wat zegt dat over de komende 20 jaar? De meerkosten van het plan zijn na 10 jaar ambtenarij hoog opgelo pen en de verkeerde keuze zal voor kapitaalvernietiging zorgen. De Molendijk blijft relatief druk, zegt de provincie. Ze bedoelt ook: relatief veilig en relatief toe- komstbestendig. Yerseke heeft veel toegevoegde waarde voor gemeente en provincie. Het is tijd voor een passende investe ring in veiligheid en bereikbaar heid. Toekomstbestendigheid en het belang van inwoners vraagt om een juiste oplossing ROOD J. L. van Gastel, Kruiningen Luchtvaartlobby De column van Nynke de Jong over de luchtvaartlobby (5 juni) is mij uit het hart gegrepen. Per soonlijk vind ik dat het kabinet gewoon voor gek staat met de co ronamaatregelen in het land met betrekking tot de cultuursector, de scholen, de horeca, het OV en ga zo maar door. Dit afgezet te genover de luchtvaart, waar de vliegtuigen ondanks alles ge woon vol mogen zijn. Gerda Mulders, Terneuzen Compensatie Meneer Wientjes, snurkend VVD-lid (zijn eigen kwalificatie, 2010) adviseert om Zeeland op te zadelen met verder imagoverlies. Toeristen zitten niet te wachten op een provincie met een super gevangenis plus expertisecen trum criminaliteit. Contrapro ductieve instituten in Zeeuws perspectief. Wientjes is slim ge noeg om het te snappen, maar mag het kennelijk niet. Niks ver sterken van onze economie. Waarom geen impuls in onder wijs op universitair niveau: de toekomst voor steeds verder ach terlopend Nederland. Een schan daal; lippendienst aan Rutte en Visser. Zeeland afschepen met niks. Schaamteloos, vind ik het. Wientjes snurkt, en niet alleen als VVD-lid. Hij heeft zich on voldoende verdiept in de Zeeuwse potentie en wat daar NIET bij hoort, maar alleen in het afkopen van een miskleun. Leen Wille, Oostburg Demonstratie Demonstreren is een goed recht en in ons land is daar volop ruimte voor. Helaas eindigen sommige demonstraties in ge weld en vernieling van ander mans eigendommen. Dat de monstreren op grote schaal niet kan in deze tijd mag voor ieder een duidelijk zijn. Het kan onno dige slachtoffers opleveren. Het is verschrikkelijk wat er met Ge orge Floyd is gebeurd en de da- der(s) dienen te worden berecht. Als men zijn 'stem' wil laten ho ren, doe dat dan bijvoorbeeld met 2 minuten stilte op de begra fenis van het slachtoffer. Dat zal meer sympathie opleveren. Ac tiegroepen kunnen dat ook rege len zonder geweld. Dat maakt meer indruk. Thon Bastiaansen, Terneuzen Nederland en België moeten daarom de maatregelen tegen verspreiding van het coronavi rus meer op elkaar afstemmen. En als de regels niet hetzelfde kunnen zijn, moeten de landen elkaar en hun burgers beter in formeren. Die oproep doen de voorzitters van de zuidelijke veiligheidsregio's aan de Belgi sche minister De Crem en zijn Nederlandse collega Grapper- haus. De brief is een oproep om het bij een eventuele tweede coro- nagolf beter te doen, zegt Jan Lonink, voorzitter van de Vei ligheidsregio Zeeland. De ge brekkige communicatie leidde de afgelopen maanden tot praktische problemen en mis verstanden. Zo werden de Ne derlandse grensregio's eind mei compleet verrast door een besluit van de Belgische fede rale overheid de grens te ope nen voor familiebezoek en winkelen in Nederland. ,,Ons grensgebied was daardoor niet voorbereid op het grote aantal bezoekers. Situaties als deze maakt het lastig om adequaat op de veranderingen te antici peren", schrijft Lonink, mede namens de voorzitters van de regio's Zuid-Limburg, Lim burg-Noord, Brabant Zuid Oost en Midden- en West-Bra bant. Bij tweede coronagolf moeten landen beter communiceren De voorzitters vinden dat het voor de burgers duidelijk moet zijn wat de maatregelen zijn in hun buurland. Liever zien ze helemaal geen verschil in aan pak, maar als dat niet altijd kan, helpt het niet als misverstan den ontstaan. ,,Als onduidelijk heid voortduurt, voedt dat mo gelijk onverschilligheid. Dat kan uiteindelijk leiden tot het slechter opvolgen van de advie zen en tot meer problemen om de regels gezamenlijk te hand haven." zaterdag 13 juni 2020 GO Martijn de Koning Vlissingen Els Bierens Keeris, Kortgene De maatregelen tegen co rona beperkten niet alleen de verspreiding van het virus, ook de informatie over de regels in beide landen kwam de grens niet over. Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39