IN HET WEEKEND is zij paaldanseres 9 Op haar negentiende jaar werd Annet moeder. Ze ontmoette haar man Marco, een echte Ellesdie- ker, via internet. Zelf komt ze uit Kampen, maar ze besloot in Zeeland te komen wonen. Haar eerste dochter Kimberley (nu 21 jaar) werd te vroeg geboren met een hersenbeschadiging en woont inmiddels aan de Noord singel in Middelburg. Haar twee an dere kinderen Misthy (17) en An thony (15) zijn pubers. Dat gaf Annet twee jaar geleden tijd om parttime postbezorger te worden. ,,Ik ben graag buiten. Op pad in weer en wind. Ik wandel en loop hard. Lange afstanden met een lengte van halve marathons. Dat maakt het hoofd leeg. Als postbezorger heb je geen leidinggevende die constant in je nek loopt te hijgen. Dat zelfstan dige ligt mij wel. Het zelf kunnen be palen is erg prettig." Elke week zwerft ze door de Zak van Zuid-Be veland. In haar bezorgronde zitten de dorpen Borssele, 's-Heerenhoek, Ovezande en Kwadendamme. ,,Men- sen zijn blij als ze me zien aankomen. Even een babbeltje maken. Ik geniet ook van dat contact. Op zaterdag leg ik wel veertig kilometer af. Gelukkig heb ik van PostNL een elektrische fiets gehad waarop ik rijd. Dat scheelt." De 26 kilometer van haar woon plaats naar de oefenruimte in Mid delburg legt ze af met de auto. ,,Die afstand is mijn hobby waard." Mijn man steunt mij in de dingen die ik doe en weet ook dat dit meer is dan kontjes draaien Hamvraag: waarom minstens één keer in de week paaldansen? ,,Ik roep al vanaf mijn twintigste jaar dat ik dat wilde gaan doen, maar ik durfde nooit. In films zag ik die dames zo heerlijk zwieren. Dat trok mij. Pas af gelopen december, toen ik veertig jaar werd, heb ik de stoute schoenen aangetrokken. Ik heb op internet ge zocht waar ik dichtbij terechtkan. Daarna een proefles bij Marieke ge volgd. Stikzenuwachtig. Ik ben er niet jonger op geworden. Maar na tien minuten was dat nerveuze weg en inmiddels ben ik helemaal over mijn gêne heen. Je denkt er in het be gin toch over na wat andere mensen ervan zullen vinden. Daar ben ik nu helemaal niet mee bezig." De sport, want dat is paaldansen ontegenzeggelijk, bleek moeilijker dan ze verwachtte. ,,Het is een echte work-out. Je armen en benen houden die paal vast. Daar is kracht voor no dig. Je huid plakt aan de paal. Soms val je. Ik heb blauwe plekken. Die noem ik paalkusjes. Na een sessie ben ik echt uitgeput. Bezig zijn met poses kost energie. Maar het is elke keer weer een overwinning op mijzelf. Ik ben erg open over mijn sport. Mijn collega-postbezorgers weten ervan. Die kijken niet raar op en vinden het normaal." Aan paaldansen kleeft soms een verkeerd imago. Onzin, vindt Annet. ,,Dit is een mooie sport. Niet ordinair. Natuurlijk kun je het zo sexy maken als je wilt, maar daar gaat het mij niet om." Ze heeft in Ellewoutsdijk geen overburen die naar binnen kunnen loeren. Want in coronatijd volgde ze de lessen van Marieke online, thuis. Haar man monteerde de paal mid denin de woonkamer. ,,Hij steunt mij in de dingen die ik doe en weet ook dat dit meer is dan kontjes draaien. Sterker nog; hij heeft mij een paar keer uit de knoop gehaald toen ik er tijdens een onlinetraining uit viel. Zo goed als Marieke zal ik waarschijnlijk nooit worden. Ik ga ook niet aan wed strijden meedoen. We trainen met enkele meiden van alle leeftijden en daar zitten goede danseressen bij. Ik heb nog veel te leren." Een andere hobby van Annet is haar moestuin achter het huis. ,,Heel wat anders weer, een beetje braaf misschien", lacht ze. ,,Een tuintje met bloemkolen, komkommers en tomaten. Daar vermaak ik mij ook. Al heb ik er even minder tijd voor dan voorheen. Mijn passie ligt nu echt bij paaldansen. Ik ben daar echt verslaafd aan geraakt. Ik denk dat iedere burger naast zijn brave stempel wel een spannend randje heeft." r zaterdag 13 juni 2020 GO Wie een blik in de woonkamer van Annet Vreugdenhil (40) uit Elle- woutsdijk werpt, ziet een paal staan. Bij tijd en wijle zwiert daar in coronatijd de postbezorger aan rond. Om fit te blijven. Haar doch ter Misthy (17) heeft er ook een handje van. Als het weer kan, oe fent Annet bij Fit Middelburg onder leiding van Marieke Maas, voorma lig Nederlands kampioen paaldan sen. ,,Dit is echt mijn ding." Gerrit van Loon -Annet Vreugdenhil .Hat?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37