'We trekken boven niemands hoofd het dak weg' 7 GROEN LICHT GEMEENTE VLISSINGEN Gelukkig, ook de kinderen in Vlissingen mogen weer. Het telefoontje van een ambtenaar komt als geroepen. Claudia Sondervan Vlissingen Overal waren de speel tuinen sinds deze maand open, maar in Vlissingen moesten de poorten dicht blij ven. Tot donderdagavond de amb tenaar belde. Ze mogen toch open! Lammerenburg en De Souburgt openen vandaag om 13.30 uur. De Oude Stad heropent maandag, om 14.30 uur. Speeltuin Lammerenburg was al een petitie begonnen tegen de aanhoudende sluiting. ,,In de hoop dat het zou helpen'', zegt voorzit ter Sjaak Smit. ,,We hebben meer dere malen contact gezocht met de gemeente. Die zei dat ze overlegt met de Veiligheidsregio. Vroegen we het de Veiligheidsregio, dan zei die dat het een zaak van de ge meente is." Vier weken geleden schreef het speeltuinbestuur een brief aan het Vlissingse college, met een protocol om zo veilig mo gelijk open te gaan. Duizend euro per week Smit moet nog antwoord krijgen. Donderdag deed hij weer een brief de deur uit. En toen kwam om 19.30 uur dat telefoontje. Smit is verbaasd, maar gelukkig. ,,Nor- maal hebben we inkomsten uit entree, consumpties, zaalverhuur. Dit kostte ons duizend euro aan inkomsten per week. Die ene week in maart dat we open waren, is nog geen dertig procent aan seizoens abonnementen verkocht van wat we normaal verkochten." Speel tuinen in Middelburg en Nieuw- dorp en elders in het land gingen na 1 juni al open. Gevraagd naar de reden dat in Vlissingen de speel tuinen langer gesloten bleven, stuurt een woordvoerder een e mail met één regel: „Inmiddels hebben we nadere info hierover ontvangen van de VRZ en in hun advisering staan ze nu toe dat bin nen- en buitenspeeltuinen open gaan." Ook speeltuin De Souburgt zit te springen om weer open te gaan. Met Mireille de Visser, één van de vijf vrijwilligers die de speeltuin heeft, legt beheerder Robert Stenczel de laatste hand aan de voorbereidingen: strippenkaarten om consumpties af te rekenen, stoelen en tafels voor maximaal twee personen verspreid over de tuin, het gedragsprotocol om uit te reiken. Nieuwe plantenbakken zijn gevuld, al het zand is gerei- We moeten niet te veel volwassenen op het terrein hebben. We kunnen als vereniging geen boetes hebben nigd, met dank aan gul gevende bedrijven, die ook zorgden voor de acht glimmend nieuwe skelters die de vorige van tien jaar oud ver vangen. ,,Een echtpaar was vijftig jaar getrouwd en deed ons die groene cadeau. Ze hadden alles al, zeiden ze", wijst Stenczel. Bij speeltuin De Oude Stad ging gisteren een ploegje mensen hard aan het werk met strimmers, on kruidkrabbers en schoonmaakem- mers om de tuin klaar te maken voor heropening. Gewoonlijk de den mensen van de reclassering dat maandelijks, maar die mogen nog niet aan de slag. Adrie Lems meldt zich om de kapotte motor voor het springkus sen te repareren. Beheerder Jo- landa van den Broeke is blij dat de tuin open mag, al doet het pijn dat de klaverjassers en bingospelers nog niet in de zaal mogen. Ze is ook blij met het vooruitzicht van de steun van een nieuw bestuur. De speeltuin heeft in het 67ste be staansjaar wat steun nodig. Vanuit de gemeente wordt bekeken wat er gedaan kan worden voor de enige speelvoorziening in de bin nenstad. Kinderen zijn weer welkom. Maar belangrijk is hoe hun vol wassen begeleiders zich gedragen, benadrukken de drie beheerders. ,,We moeten niet te veel volwasse nen op het terrein hebben'', weet Smit. ,,We kunnen als vereniging geen boetes hebben." VLISSINGEN ,,We trekken geen dak weg boven de hoof den van gebruikers", zei wet houder Rens Reijnierse don derdag in de raadscommissie over de opschoning van het be stand aan gemeentelijke gebou wen. ,,We proberen wel doel matig met ruimte om te gaan." Eind dit jaar zijn wijkgebou- wen Het Palet en De Zwaan aan de beurt voor sloop en verkoop. De raad Vlissingen heeft zor gen of het zorgvuldig ver loopt. Is er sprake van dwang, wilde Jeroen Portier (GL) we ten. Nee, vond wethouder Reij- nierse. ,,Als blijkt dat de ge meente het helemaal verkeerd ziet, moet het anders." De Zwaan in Oost-Souburg komt te koop. Het wijkgebouw heeft door het gemeentelijke beleid om huurders te ontmoe digen nog één gebruiker voor vier avonden per jaar: toneel vereniging STEC moet de jaar lijkse uitvoeringen elders gaan houden, in de aula van het Scheldemond College bijvoor beeld, gaf Reijnierse als voor beeld. ,,Maar ja, moeilijk, dan moeten mensen uit Souburg de brug over. Maar willen wij de kosten voor dat gebouw blijven dragen? Dat dacht ik niet." Het Palet in het Middengebied wordt eind dit jaar gesloopt en vervangen door een groen perkje, is het streven van de ge- meente. De gebruikers van Het Palet in het Middengebied moeten verhuizen naar het multifunctionele centrum De Combinatie aan het Pablo Pi- cassoplein. Daar staan, zeker na de opheffing van Porthos, veel ruimten leeg. Maar De Combi natie is niet geschikt voor de vaak oudere bezoekers van Het Palet, stelt het kernteam van de vrijwilligers. Het is er door drie scholen en een kinderopvang te lawaaiig en de ruimten zijn niet geschikt voor de huidige activi teiten, vinden zij. ,,Ze zijn een uurtje in De Com binatie gaan kijken en stellen vast dat het niet past", re ageerde Reijnierse donderdag. Er zullen nog vele gesprekken volgen met de Paletgebruikers, verwacht hij, ,,totdat ze hope lijk inzien dat ze geen argu menten meer hebben om er niet naartoe te gaan. Het is niet afhankelijk van hun instem ming, anders gebeurt er nooit meer wat." ,,De Combinatie is misschien niet 100 procent lekker," gaf Reijnierse toe, maar het uit gangspunt is dat de gemeente van ruim zestig veelal verou derde, lastig te verduurzamen gebouwen af wil om clubs en verenigingen te verzamelen in vier multifunctionele gebou wen waar liefst ook scholen en sportzalen in huizen. Jouw Marktkraam in Vlissingen opent vandaag de deuren VLISSINGEN Jouw Marktkraam in Vlissingen gaat vandaag open na een verbouwing. De winkel in de Lange Zelke is na een overname nu in handen van Carlo Dirkx en maakt een nieuwe start. Jouw Marktkraam is een winkel die ruimte te huur aanbiedt aan an dere ondernemers die hun spullen daar kunnen verkopen. Volgens Dirkx is er ruimte voor honderd 'kramen': hoge stellingen van een meter breed. Op dit moment heeft hij vijftien huurders. De rest van de winkel heeft hij zelf tijdelijk inge vuld met tweedehands artikelen. Het concept Jouw Marktraam is op meer plaatsen in Nederland te vin den, maar niet in Zeeland. zaterdag 13 juni 2020 WA Speeltuinen mogen plots toch open -Sjaak Smit (Lammerenburg) Robert Stenczel en Mirelle de Visser met nieuwe skelters in speeltuin De Souburgt, die spic en span wacht op spelende kinderen. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35