Nog geen consensus over 'zandfonds' PUSH ZEELAND 3 Af en toe passeert een plukje scho lieren. Op de Oude Vismarkt slin gert een man op de fiets tussen de voetgangers door. Daar gaat je an derhalve meter. Op de Grote Markt is er een zee van ruimte. De goedgevulde terras sen zijn ruim opgezet. Vier jongens staan schouder aan schouder op het bordes van het stadhuis. Ze kijken over de Markt en zien de mensen ontspannen aan zich voorbijlopen of genieten aan hun terrastafeltje. Het lijkt wel juni 2019. jes. De kappers vragen wel beleefd aan de klant of er prijs op wordt ge steld, maar kennelijk vinden men sen het niet nodig. Grote groepen zie je nauwelijks in de winkelstraten. Mensen lopen er met zijn tweeën, soms met drie. Begin dit jaar leek instelling van een 'zandfonds' reëel en in maart - net voor het college waarin hij zat moest aftreden - meldde de Veerse wethouder Bert van Halderen nog dat een akkoord nabij was. Zijn op volger Adri Roelse laat nu echter weten dat eerst nog wat 'onduide lijkheden' moeten worden opgelost alvorens Veere, Schouwen-Duive- land, Noord-Beveland, Vlissingen en Sluis een gezamenlijk fonds kunnen instellen. De onduidelijkheden zitten in de eerste plaats in de bijdragen van de vijf kustgemeenten. Het plan om jaarlijks een miljoen in het fonds te steken, ging Schouwen-Duiveland van het begin af aan te ver. Het idee om bij te dragen op basis van de op brengsten aan toeristenbelasting, beviel Schouwen ook allerminst. Ook andere gemeenten zijn daar niet onverdeeld gelukkig meer mee sinds het uitbreken van de corona crisis. Ze willen eerst (verder) on derzoek naar de noodzaak en wen selijkheid om stranden op te spui ten als dat nog niet voor de veilig heid nodig is. Genoeg redenen om 'even pas op de plaats' te maken, meldt Roelse. De Veerse wethouder benadrukt We blijven ons inzetten voor een regiofonds voor recreatieve zandsuppleties dat van uitstel geen afstel komt. ,,We blijven ons inzetten voor een regiofonds voor recreatieve zand- suppleties zoals eerder tijdens voorbereidingen voor de Zeeuwse Kustvisie is besproken. We vragen partners waarmee die Kustvisie is opgesteld, natuurorganisaties en belangenorganisaties uit het toeris- tisch-recreatieve bedrijfsleven, om subsidies. En we willen weten of het Rijk in de toekomst zandsup- pleties wil laten doen voor recrea tieve doeleinden. Er is sprake van een wetswijziging die dat mogelijk maakt." Roelse gaat er vanuit dat overleg en onderzoeken het komende jaar kunnen worden uitgevoerd, zodat de gemeenteraden volgend jaar een voorstel voor financiering kunnen krijgen. Het besluit om een 'zand- fonds' op te richten, moet dan voor de zomer van 2022 kunnen worden genomen. De Veerse wethouder is niet bang dat partners als Rijkswa terstaat, waterschap Scheldestro- men en de provincie - die tot nu toe welwillend op ideeën voor het fonds reageerden - gepikeerd zijn De kustgemeenten willen eerst een gedegen fundament voor het fonds door het uitstel. Ook de gemeenten Sluis en Vlissingen, die al geld voor het fonds reserveerden, snappen dat er een gedegen fundament on der het zandfonds moet liggen om strandliefhebbers de garantie te ge ven dat ze langs de hele Zeeuwse kust altijd een plek vinden. zaterdag 13 juni 2020 juni 2019 in de stad Een ontsmettingszuil voor je handen, met voetbediening. Een groepje jongeren verza melt zich op het Kolveniershof in Goes. Blauwe stickers geven de looprichting aan in de winkel straten van Goes. Het fonds om zandsuppleties te laten uitvoeren voor behoud en uitbreiding van Zeeuwse recrea- tiestranden komt nog niet van de grond. De vijf Zeeuwse kust- gemeenten bereikten nog geen overeenstemming over de nood zakelijke bijdrages. René Hoonhorst Veere - Adri Roelse, wethouder Veere Een enkeling maakt nog het handvat van een winkelwagen schoon. foto's marcelle davidse VOORKOM VERSPREIDING CORONAVIRUS HANDREINIGING UNIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31