Vakantie Rel rond kwetsende tweet Martin Bos loopt met sisser af Man vrijgesproken van doodslag op Vlissinger 2 MAIKEL HARTE Column Heeft u al beslist wat u gaat doen met de vakantie deze zomer? Wij nog niet. Wij hadden Kroatië al geboekt en van de camping kregen we de laatste weken een steeds luidere roep om onze komst. Ze lieten ons weten dat er in Kroatië nauwelijks corona is en dat inmiddels de eerste gas ten zijn gearriveerd. Toch voelen we er weinig voor: de echte zin om naar het buitenland te gaan ont breekt. Waarschijnlijk net als u worstelen ook wij met het risico dat er een nieuwe besmettingsgolf komt terwijl je ver van huis bent, misschien gaan de grenzen wel dicht als je weg bent, of word je daar ziek. boeking tot twee dagen voor aan komst kosteloos verplaatst mag worden naar volgend jaar, dat gaan we maar doen denk ik. Maar wat dan? Thuisblijven en kijken hoe de vlag er in de herfstvakantie voor hangt? Vakantie in eigen land? Ik moet wel zeggen dat ik van de prij zen schrik. Je betaalt dan mis schien een hoop geld, om vervol gens een week lang in de regen te zitten. Toch zal het dat wel wor den. Drenthe, Limburg, of gewoon de Zeeuwse kust. in de zomervakantie waarschijn lijk naar Cadzand gaan, maar dat we dan verder alles zo veel moge lijk hetzelfde laten. We doen in de zomervakantie altijd halverwege een overnachting, dat zou dan be tekenen dat we dit jaar in Hoofd plaat een hotelletje doen. Boven dien doen we op vakantie altijd een boottochtje, waar we ook zijn. Dat zou dan dit jaar betekenen dat we met de Westerscheldeferry heen en weer gaan dobberen tus sen Breskens en Vlissingen. Dat leverde echter tegenwerking op. Je moet op de ferry een mond kapje op en op het water word je snel bruin. „Straks staat zo'n mondkapje in m'n gezicht ge kleurd", kreeg ik van een twaalfja rige dochter te horen. En zo kan je na de zomervakantie natuurlijk echt niet naar de brugklas. We zul len er rekening mee houden. Dat zou betekenen dat we dit jaar in Hoofdplaat een hotelletje doen DE STELLING Vandaag: Het is mij te druk in de stad Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters OMVERTREKKEN BEELfc WILHELMINA MISLUKT ZLM geeft 9,3 miljoen terug aan de klanten Digitale editie Concert at Sea KAPELLE Aanleg speelplaats honden begint in juli Martin Bos kan verder als Statenlid voor Forum voor Democratie. De ophef rond zijn Twitterbericht over GroenLinks loopt voor hem met een sisser af. Voor zijn collega-Statenleden is het voldoende dat Bos zelf inziet dat hij verkeerd zat. Hij heeft de ge wraakte tweet al snel verwijderd en op Twitter zijn excuses gemaakt. ,,Het was absoluut niet mijn bedoe ling iemand te beledigen of te kwetsen", meldde hij. Bovendien heeft Bos laten weten dat hij terug treedt als voorzitter van de Staten commissie economie. In zijn tweet suggereerde het Fo rum-lid dat de partijtop van Groen Links zou aandringen op het ver trek van de Amsterdamse burge meester Femke Halsema. Daarbij plaatste hij een foto van de televi sieserie SynDROOM, over mensen met het downsyndroom. Statenle den riepen direct schande van de tweet. ,,Dit kunnen we niet over onze kant laten gaan", zei Gerwi Temmink (GroenLinks) vorige week. De kwestie werd gisteren bespro ken in het presidium, het overleg van de fractievoorzitters. Met de stappen die Bos zelf al heeft gezet, is voor hen de kou uit de lucht. ,,We zijn blij dat hij inziet dat het niet kan zoals het is gegaan en dat hij zijn voorzitterschap aanbiedt", zegt Temmink. ,,Daar maken we dank- We zijn blij dat hij inziet dat het niet kan zoals het is gegaan baar gebruik van." Ook in de Commissie Integriteit kwam de ophef gisteren ter sprake. Volgens voorzitter Sylvia Tuinder is niet zozeer over de kwestie zelf ge praat, maar meer in het algemeen hoe politici zich naar buiten mani festeren. ,,We moeten ervoor zor gen dat mensen zich realiseren wat wel en niet kan. Dit is een voor beeld waarvan we kunnen leren, maar uiteindelijk heeft iedereen een eigen verantwoordelijkheid." De toen al stervende Dhubow liep daardoor ook nog de nodige breu ken in zijn gezicht op. Voor die zware mishandeling heeft de recht bank de toen minderjarige Vlissin- ger de PIJ-maatregel, ofwel twee jaar jeugd-tbs opgelegd. Het gebeurde allemaal op tweede kerstdag in 2018 tijdens een gezellig samenzijn in een woning aan de Kasteelstraat in Vlissingen. Het slachtoffer, de Vlissinger, een 25-ja- rige man uit Goes en een 23-jarige Vlissingse. Om nog onbekende re den ontstond er een ruzie tussen de vrouw en de Goesenaar. Het slacht offer probeerde de boel te sussen en vervolgens kreeg de vrouw ruzie met de minderjarige. De vrouw zou een mes hebben getrokken, de minderjarige zou het hebben afge pakt en daarmee Dhubow enkele keren in de buik hebben gestoken. Bloedsporen Het slachtoffer overleed kort daarna buiten op staat. In haar vonnis con cludeert de rechtbank dat niet met zekerheid kan worden aangetoond wie nu eigenlijk het slachtoffer heeft gestoken. De drie wijzen naar elkaar en ontkennen gestoken te hebben, de bloedsporen die op het mes en de minderjarige zijn aangetroffen kunnen ook op een alternatieve manier daar terecht zijn gekomen en dus is er geen onomstotelijk be wijs dat de minderjarige moet heb ben gestoken. Vandaar dus vrij spraak voor de doodslag. Dat bete kent ook dat de nabestaanden hun schadeclaim via de civiele rechter moeten zien te halen. 2,3 of 4 dagen historisch kasteel nabij Maastricht zaterdag 13 juni 2020 De camping liet weten dat de Ik vertelde mijn kinderen dat we Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik kijk nooit naar de prijs van groente 1091 stemmen en ook NO© allemaal SEWONU,WAMT HET TOUW BRAK WAAROM WILHELMINA 7 ZE dachten dat het MtCHIEL DE RUYTER WAS GOES Fijn nieuws voor de klan ten van de Zeeuwse ver zekeraar ZLM. Maandag betaalt het bedrijf de jaar lijkse pakketkorting uit. In totaal geeft de maat schappij 9,3 miljoen euro terug. Dat is 400.000 euro meer dan het jaar er voor. 134.205 mensen van de ruim kwart miljoen klanten krijgt geld terug. ZLM kijkt elk jaar wie meerdere verzekeringen heeft en in aanmerking komt voor acht procent pakketkorting over hun jaarpremie. MIDDELBURG Festivalgangers kunnen dit jaar toch een beetje proeven van de sfeer van Concert at Sea. Het festi val vindt op 25, 26 en 27 juni onder de noemer Concert at Home digitaal plaats, maakte de organi satie gisteren bekend. Vanuit vaste stek Zeeland is er een interactief pro gramma te volgen via de festivalwebsite. Fans wor den daarvoor opgeroepen hoogtepunten en verha len tijdens het programma te delen. Tijdens de uit zendingen zijn er tevens door het publiek gekozen hoogtepunten te zien van de afgelopen veertien edi ties. De livestream is ook te volgen via YouTube en Facebook. Het Kapelse college is akkoord met de aanleg van een hondenspeel plaats aan de Annie M.G. Schmidtsingel. De aanleg daarvan zal in de maand juli plaatsvinden. De hondenspeelplaats is een initiatief van drie inwoners van de ge meente. Zij vonden dat het tijd werd voor een plek waar hondenbezit ters hun viervoeters lek ker kunnen laten spelen. Als locatie werd daar voor het grasveld bij de Jip en Janneke-speel- tuin uitgezocht. De be stuurders vonden dat een goede locatie en verlenen nu hun mede werking aan de aanleg van Takkies Speel plaats. Rolf Bosboom Middelburg -Presidium De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een inmiddels 18- jarige man uit Vlissingen vrijge sproken van de doodslag op de 28-jarige Abdul Dhubow, even eens uit Vlissingen. Wel vindt de rechtbank bewezen dat de Vlis- singer het slachtoffer zwaar heeft mishandeld door een fles op diens hoofd kapot te slaan en toen hij buiten op de grond in doodsnood verkeerde nog - met aanloop - enkele trappen heeft gegeven. Ad Roos Middelburg Kasteel Pietersheim I Lanaken, België 1,2 of 3 overnachtingen 1/ 1,2 of 3xversen gezond ontbijt Heerlijk welkomstgeschenk V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Gelegen in een natuurrijk gebied traveldeal I dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2