De Braakman Zeeuwse Zomerscholen breiden uit Kinderen met leerachterstanden krijgen extra les in de zomer Short film festival Postbezorger Annet Vreugdenhil Een Britse vijfhonderdponder werd gisteren door de Explosieven Opruimings Dienst tot ontploffing gebracht. De bom werd vorige week gevonden in natuurgebied de Braakman-Zuid tussen Philippine en Biervliet. gaat dit weekend online door is in het weekend paaldanseres Cornelleke Blok Vlissingen Door de coronacrisis hebben ba sisschoolleerlingen drie maanden nauwelijks lessen gevolgd. Kinde ren met leerachterstanden dreigen nog verder achterop te raken als ze in de zomervakantie weer zes we ken thuis zitten. ,,Het gaat vaak om kinderen die niet in een ideale omgeving opgroeien. Ze kunnen het heel goed gebruiken om bezig te zijn met rekenen, taal en lees- meters te maken. We willen ze niet zes weken naar huis sturen, maar een goed programma van drie weken aanbieden. Dat is nu zeer nodig in de stad", zegt Henk Zielstra, directeur van de Wal- cherse scholenkoepel Archipel en initiatiefnemer van de zomers chool in Middelburg. Van zestig naar negentig De Vlissingse zomerschool wordt uitgebreid van zestig naar negen tig leerlingen. ,,Deze kinderen kunnen extra steun gebruiken", zegt projectleider Levien Hame- link. ,,Als ze zes weken van school gaan, is dat meestal niet goed voor ze. We hopen dat ze zich door de zomerschool verder kunnen ont wikkelen." In Terneuzen wordt een extra groep opgezet voor leerlingen die Nederlands niet als moedertaal hebben. In totaal kunnen 75 kin deren deelnemen. Leerkrachten van de basisscholen bepalen welke kinderen in aanmerking komen om deel te nemen aan de zomers chool. Ouders kunnen hun kinde ren dus niet zelf aanmelden. Ha melink: ,,De deelname gaat na tuurlijk wel altijd in overleg met ouders." Kinderen volgen vanaf half juli gedurende drie weken lessen. ,,Het is de bedoeling dat ze niet uit een boekje leren, maar vooral veel de natuur in gaan, of naar bedrij ven gaan", licht Hamelink toe. Dat geldt ook voor Middelburg, laat Zielstra weten. De deelname gaat natuurlijk wel altijd in overleg met ouders ,,Nederlands, lezen en rekenen zijn de kernvakken, maar kinde ren leren over burgerschapsvor ming, techniek innovatie en dramatische expressie. We vragen de kinderen ook zelf wat ze graag willen leren. We bezoeken bij voorbeeld de haven, de rechtbank en Neeltje Jans. Daarna gaan ze aan de slag door iets te schrijven of te lezen. Het is een hoge vorm van leren." Ook peuters De zomerscholen in Vlissingen en Terneuzen richten zich alleen op kinderen van de basisschoolleef tijd. In Middelburg werken basis scholen en Kinderopvang Wal cheren samen: het is de bedoeling dat er ook een peutergroep opge zet wordt. Zielstra: ,,We denken dat het juist ook voor de jonge kinderen belangrijk is om te werken aan hun taal- en leesontwikkeling." It I zaterdag 13 juni 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Boem! ZEELAND4 ZEELAND 5 ZEELAND 9 Zeeuwse basisschoolkinderen die moeite hebben met rekenen en taal krijgen in de zomerva kantie extra kans om hun kennis bij te spijkeren. Middelburg heeft plannen om voor het eerst een zomerschool op te zetten voor zo'n 150 kinderen vanaf de peuterleeftijd. De zo merscholen in Vlissingen en Terneuzen breiden uit. - Levien Hamelink, projectleider

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29