Win een Napoleon gasbarbecue MEDIA CULTUUR 25 En word een echte griUmaster! Doe mee! Ga naar pzc.nl/napoleon zaterdag 13 juni 2020 toen hij er met Kane na zestien jaar een punt achter zette. ,,Een waanzinnig avontuur. Ik stond vanaf mijn 10de op het podium. Gedreven door muziek. Maar ik ga niet door om het succes, om de aandacht, om het geld of om de prins van het bal te zijn. Ik moet het vóelen. Als je in muzi kaal opzicht niks meer te zeg gen hebt, moet je ook niet het podium op willen.'' Wie dacht dat Woesthoff niet zonder spotlights kon, heeft het mis. „Natuurlijk was het soms lastig'', zegt hij, ,,omdat je voor heen je energie de ether in gooide. Opeens voel je: ik kan die uitlaatklep niet meer vin den." Nalatenschap De Hagenaar stortte zich samen met zijn vrouw Lucy op Dro- menjager, het mediabedrijf achter het kindermerk Woezel Pip. Het echtpaar Woesthoff zet de nalatenschap voort van Guusje Nederhorst, de geeste lijk moeder van de hondjes. De actrice, met wie Dinand in 2003 trouwde, overleed in 2004. Ze schonk hem zoon Dean, inmid dels 17. Met Lucy kreeg hij zoons Jimi en Che en, in 2016, dochtertje Leia Guusje. ,,Kids, ze zijn echt een blessing. De oudste is 17, de jongste 3. Ver schillende generaties. We leg gen samen een geweldig leer- pad af. Af en toe kan ik ze ach ter het behang plakken, maar ze houden me scherp. ,,Ik ben een animatiefilm gaan maken, had een bedrijf te runnen, maar het belangrijkste: ik wilde mezelf opnieuw vin den. De vraag was: is muziek nog steeds relevant voor me? Voor mij moet alles wat ik doe essentie hebben. ,,Soms vergeet je wat je het meest gelukkig maakt. Wij kunnen allemaal iets gaan doen wat ons afleidt. Als we dat maar lang genoeg doen, gaan we toch concessies doen aan wie we zijn. Ik had sinds 2012 geen al bum meer gemaakt. In 2017 stond ik in de studio voor nieuwe liedjes. Toen ik daar met de gitaar in mijn handen stond, dacht ik: wow. Fuck, dit is toch wel echt mijn habitat, mijn passie. Dit is wat me het meest gelukkig maakt van al die dingen die ik kan doen. Ik was dat stukje geluk verloren, had het ergens geparkeerd maar het kwam right in my face terug. Bij mezelf, niet voor het schou derklopje of ego. Ik hoef me niet meer te bewijzen." De toekomst is nü, stelt Woesthoff. Wanneer we het hele album gaan horen? Hij haalt de schouders op. Wan neer hij weer live gaat spelen? Een glimlach. ,,Ik ga de muziek delen. Als er genoeg mensen zijn die dat gaaf vinden, dan ga ik spelen. Is dat niet zo, dan blijf ik thuis. Is ook oké. Dat idee werkt voor mij bevrijdend." De zomer staat weer voor de deur, dus wij steken de bbq alvast aan. In samenwerking met 24Kitchen en het nieuwe tv-programma BBQ Street geven wij een NapoLeon Rogue® SE 425 gasbarbecue weg t.w.v 1299,-. Staat deze bbq straks in jouw achtertuin? PC Dinand heeft weer w te vertellen Kitchen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25