ven Horeca toppers gezocht! Kans lijkt groot dat Formule 1 dit jaar op één continent racet nationale vacaturebank 22 Formule 1 blijft dit jaar ook weg uit Japan, Singapore en Azerbeidzjan. Meer en meer ligt de focus op Europa, waar zelfs al wordt gekeken naar extra circuits in Portugal, Italië en Duitsland. Streich maakt de 10 jaar vol Sponsorwissel Van Vleuten Van der Gragt terug naar Ajax Onthoofd is de Formule 1-kalender voor 2020 al maanden. En aan dat proces komt ook na de bekendma king van een eerste minikalender van acht races in Europa maar geen einde. Gisteren werd bevestigd dat er ook een streep gaat door de Azi atische afspraken in Japan en Singa pore. En de race die al uitgesteld was in de straten van het Azer- beidzjaanse Bakoe keert definitief niet terug, als een direct resultaat van de 'voortdurende onzekerheid' waar het coronavirus voor zorgt. Nog altijd streeft de Formule 1 er naar om dit jaar 15 tot 18 keer te racen. De start is op 5 juli in Oos tenrijk, de laatste grand prix zal half december in Abu Dhabi zijn. Maar waar het racecircus heen trekt na de eerste acht Europese afspraken in juli en augustus, dat blijft onduide lijk. Een volledige kalender moet er zijn vóór het seizoen over drie we ken begint op de Red Bull Ring, zo belooft Formule 1-topman Ross Brawn. ,,We hebben nog tijd. We geloven nog steeds in een gewel dige tweede seizoenshelft, mis schien zelfs wel met publiek.'' Zeker is al wel dat er dit jaar geen podiumceremonies en traditionele driver's parades zullen zijn. Maar ook lijkt duidelijk dat de wereldsport Formule 1 in het uitzonderlijke jaar 2020 genoegen moet nemen met een extreme focus op racen in thuiscontinent Europa. Uit logis tieke en praktische overwegingen is dat nu eenmaal het meest eenvou dige, met alle beperkingen die de pandemie wereldwijd veroorzaakt. De kalender tot nu toe? Twee keer Oostenrijk (5 en 12 juli), Hongarije (19 juli), een dubbel in Engeland (2 en 9 augustus), Spanje (16 augus tus), België (30 augustus) en Italië (6 september). Meer concreets is er vooralsnog niet te melden. Maar met een streep door Singapore en Japan blijven in Azië alleen nog de eventuele inhaalwedstrijden in Wat we echt willen vermijden nu, is dat we iets aankondigen wat we daarna weer moeten wijzigen Vietnam en China over. En die staan beiden op losse schroeven. In Melbourne komen de coureurs dit jaar niet meer terug. En de vraag is of er met alle onzekerheden nog wel geracet kan worden in Mexico en Brazilië. Dezelfde twijfel geldt voor de Amerikaanse GP in Texas. In Canada vecht Montreal nog voor een inhaalrace in de herfst, maar past die trip aan de andere kant van de oceaan straks nog wel op de Europees georiënteerde kalender? Het Midden-Oosten biedt aan het einde van het jaar sowieso uit komst, is nu de gedachte. De tradi tionele afsluiter moet Abu Dhabi blijven, met Bahrein er direct voor. ,,Het mooie van Bahrein is dat daar meerdere configuraties mogelijk zijn, we zouden er ook twee keer kunnen racen'', aldus Brawn. Zelfs de buitenste lay-out van Bahrein, die wel wat weg heeft van een oval, heeft nu de aandacht van de For mule 1. ,,Dat rondje zou best eens spannend kunnen worden.'' Maar met acht keer Europa en in het slechtste geval een Midden Oosten-trip van drie races, is de ko- ningsklasse er voor 2020 natuurlijk nog niet. Acht keer racen is genoeg voor een geldig wereldkampioen schap, maar om te voldoen aan de lucratieve tv-contracten moet het totaal toch echt richting vijftien. Daarom is het niet zo vreemd dat de laatste weken geruchten opduiken over tal van Europese circuits. Italië en Portugal In Italië is het Ferrari-circuit van Imola kanshebber, net als Mugello, waar de MotoGP racet. In Portugal wordt serieus gekeken naar het cir cuit van Portimao in de Algarve, waar al eerder is getest. En in Duits land zou Hockenheim zomaar weer op de kalender kunnen komen. ,,Er bestaat een aantal prima Europese circuits waar we nog een of twee races toe kunnen voegen om er zeker van te zijn dat we een uitgebreid seizoen hebben'', zo be vestigt Brawn. ,,Maar dit is nog werk in uitvoering, we gaan nog niks bekendmaken. Wat we echt willen vermijden nu, is dat we iets aankondigen wat we daarna weer moeten wijzigen.'' v VOETBAL Stefanie van der Gragt keert terug naar Ajax. Na twee jaar bij de Spaanse topclub FC Bar celona gaat de internatio nal weer voor de Amster damse vrouwenploeg spe len. Eerder werd al bekend dat de (oud)-internationals Sari van Veenendaal (Atlé- tico) en Mandy van den Berg (Valencia) volgend jaar voor PSV uitkomen. Het is een lastige tijd voor veel beroepsgroepen. Horeca, Recreatie, Toerisme en cultuur. Allemaal worden we getroffen. Anderzijds zien we bij Nationale vacaturebank ook kansen. Markten die juist opbloeien. Met meer dan 45.000 vacatures, handige tips, inspirerende verhalen en de cv-maker zetten wij alles op alles om jou te helpen bij het vinden van een baan. f alles op alles 1 I voor jouw baan! zaterdag 13 juni 2020 Wereldsport in Europa Arjan Schouten Rotterdam - Ross Brawn VOETBAL Christian Streich zit ook volgend seizoen op de bank bij Bundesligaclub SC Freiburg. Het contract van de 55-jarige trainer is weer verlengd. Streich fun geert al sinds december 2011 als hoofdtrainer van Freiburg en is met afstand de langstzittende trainer bij een club uit de Bundesliga. Freiburg staat in de Duitse competitie op de achtste plaats, twee punten achter Hoffenheim. WIELRENNEN De naam Mitchelton-Scott verdwijnt uit het peloton. De ploeg maakt het seizoen af als Team Manuela Fundación, een Spaanse non-profit or ganisatie. Bij het team rij den onder meer de ge broeders Yates en wereld kampioene Annemiek van Vleuten (37, foto). Japanse fans zullen het dit jaar zonder hun Nederlandse held Max Verstappen moeten doen. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22