Levenswerk John Bolsius voortgezet Geen beton maar bloembakken bij entree naar Hulster winkelerf Oplossing in de maak om weg door Kuitaart veiliger te maken Terneuzen verglaast vanaf augustus in hoog tempo 6 Toekomst van Ledeltheater Twee dagen voor de uitvaart van John draaide de film De beentjes van Sint-Hildegard waarmee het Ledel theater de filmweek opende. „Som mige mensen vroegen zich af of dat wel kon, maar ik weet zeker dat John dit had gewild. En de zaal was compleet uitverkocht. We hebben van tevoren een minuut stilte ge houden en zijn foto op het scherm getoond. Dat blijven we de ko mende week doen." Justyna zegt kracht te krijgen van John om door te gaan. ,,In zijn stijl en in gedachten met wat hij belang rijk vond. Hij was bij elke voorstel ling aanwezig. Had oog voor ieder een. Zorgde voor een warme ont vangst van de artiesten. Vond dat het theater laagdrempelig voor de klant moet zijn. Niet te commerci eel." Ze gaat zich de komende weken met het bestuur van het Ledelthea ter beraden over de toekomst. ,,John was het gezicht van het theater", zegt ook bestuursvoorzitter Jan Schaalje. ,,Het is Johns erfenis. Die mag niet verloren gaan" Volgens hem heeft de onbezoldigd leider voor zijn plotselinge dood, zelf nog nagedacht over zijn opvolging. ,,We hebben hem twee jaar geleden ge vraagd hoe het verder moest met het theater als er met hem iets zou gebeuren. Zijn gezondheid was na een TIA toch broos geworden en de situatie was erg kwetsbaar. Hij heeft toen een reserve-program meur genoemd, iemand van de overkant. Die gaan we nu benade ren." De afspraak met het college van B W van Sluis die voor 10 juni stond gepland, is vanwege het over lijden uitgesteld. Schaalje wil die binnenkort inplannen. Het theater blijft - ook los van corona en het wegvallen van John - een zorgen kindje. ,,We balanceren ieder jaar op het randje. We krijgen jaarlijks zo'n 170.000 euro subsidie, maar de prijzen gaan elk jaar omhoog. En de beloofde subsidieverhoging met Ik weet zeker dat John dit had gewild. En de zaal was compleet uitverkocht 30.000 euro is dit jaar niet doorge gaan omdat de financiële situatie van de gemeente dit niet toelaat." Vanwege corona zijn alle theater voorstellingen dit voorjaar geannu leerd. Een aantal is verplaatst naar september, maar het is nog ondui delijk of en hoe deze kunnen door gaan. Ook de verhuur van het thea ter aan derden kwam stil te liggen. Schaalje: ,,We moeten zien hoe het uitpakt, maar we zullen daar de ge meente bij nodig hebben." Meerdere raadsleden wezen op de ongezellige betonblokken in de Gentsestraat die het winkelerf markeren. ,,Die zijn snel neergezet maar er komen mooie bloembak ken voor terug", zei de burgemees ter. Ook het informatiebord moet anders: ,,Mensen moeten meteen kunnen zien dat het een wandel gebied is." Onlangs werd besloten dat de Gentsestraat, Grote Markt, het Cornelis de Vosplein en de Steen straat winkelerf worden. Auto's zijn er te gast en voetgangers krij gen ruim baan. De trottoirs zijn op sommige plekken namelijk te smal om de 1,5 meter afstand te kunnen houden. Daarnaast is de Gentsestraat voorlopig autovrij op zondag tussen 14.00 en 17.00 uur, omdat zondag doorgaans een drukke dag is in de vestingstad. Ook zorgt een autovrije Gentse straat voor een veiligere situatie zorgt rond de ruimere terrassen op de Grote Markt. Er staan verkeers regelaars en bij slecht weer is de straat wel open. Gedeputeerde Harry van der Maas kwam deze week poolshoogte ne men. De Hulsterweg is smal, er rijdt veel verkeer en er wordt vaak te hard gereden. ,,De huizen staan dicht bij de weg en je kunt er niet uitwijken'', legt dorpsraadvoor zitter Han van den Bergen uit. Ook veel jongeren fietsen over de provinciale weg naar hun school in Hulst. In 2015 werd de weg heringericht maar de situatie blijft gevaarlijk: ,,Het blijft pleisters plakken." De dorpsraad is blij dat de gedepu teerde langs is geweest. Hij zag bijvoorbeeld hoe een vrachtwa gen en tractor elkaar passeerden en er óók nog fietsers reden. De provincie gaat kijken hoe de weg op korte termijn veiliger kan worden en bekijkt wat er als defi nitieve oplossing kan. De dorps raad ziet een rondweg als beste oplossing. Ook wijst de dorps raadvoorzitter op meer drukte door Plan Perkpolder. ,,Er gaat bouwverkeer komen en later mensen die naar hun vakantiewo ning of het hotel gaan." TERNEUZEN Terneuzen wordt de eerste stad in Zeeland die geheel voorzien wordt van glasvezel. De markt voor hoge snelheidsverbindingen in Zee land, die nu gedomineerd wordt door Zeelandnet, wordt open gebroken. ZeelandNet, dat over het Zeeuwse kabelnetwerk kan be schikken, heeft tot nu toe wei nig concurrentie van andere providers als KPN die zijn aan gewezen op de wat minder vlotte telefoonkabels. Met het voornemen om Terneuzen als geheel te verglazen ontstaat er direct stevige concurrentie. Waarom KPN nu voor Terneu- zen kiest is volgens KPN- woordvoerder Linda van de Veen het gevolg van de plan ning. ,,We willen voor eind 2021 een miljoen extra glasvezelaan sluitingen naast de 2,4 miljoen die we al hebben. In de planning komt Terneuzen in augustus aan de beurt. Het zal een open netwerk worden waar ook an dere providers dan KPN zelf ge bruik van kunnen maken. Het is dus niet alleen KPN die internet via glasvezel kan leveren. Dat er nu meer keuze komt voor de klanten in Zeeland is alleen maar mooi voor hen." zaterdag 13 juni 2020 Bestuur, vrijwilligers en mede werkers van het Ledeltheater in Oostburg zijn vastberaden om het levenswerk van de 30 mei overleden creatief leider John Bolsius voort te zetten. Het be stuur gaat op zoek naar een nieuwe programmeur. ,,We zijn allemaal strijdvaardig: we gaan ervoor", zegt Justyna Bolsius, directeur van het theater en we duwe van John. Pascalle Cappetti Oostburg -Justyna Bolsius De entree naar het winkelerf in Hulst wordt mooier. Betonblok ken worden vervangen door bloembakken. Dat zei burge meester Jan-Frans Mulder don derdagavond in een gemeente raadsvergadering. Sophie Stockman Hulst De Hulsterweg in Kuitaart moet veiliger worden. Dat zegt de dorpsraad al jaren en de pro vincie is ook overtuigd. Sophie Stockman Kuitaart Leerlingen op de Hulster- weg, op weg naar school. ARCHIEFFOTO CAMILE SCHELSTRAETE WIHKE1RUIMTE m OlH-37Q?Of De ongezellig betonblokken veranderen binnenkort in bloembakken. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 135