Gitaarzaak verkoopt nu ook kopjes koffie op plein dat vraagt om een horecazaak Pontje slaat Wemeldinge over Nog even wachten op de mobiele toiletten 6 De Poststraat in Zierikzee wordt flink opgeknapt. De herinrichting inspireerde Sandra Loos en Peter Mol een luik bij hun zaak Jacobs Guitars te openen. Wie wil kan er voor een coffee to go, ijsje of soda terecht. Zierikzee ,,Ik heb het altijd gek gevonden dat op zo'n plein als dit geen horeca is te vinden", verwijst Mol naar het plein bij de Nieuwe Kerk. Loos zag haar kans schoon nu de straat flink wordt opgeknapt. ,,Er komen nog bankjes onder de boom. Mensen kunnen nu met een kop koffie of een ijsje in de hand even rustig genieten van de monumenten." Het is op dit mo ment, met al het bouwlawaai, nog even doorbijten. Maar dan heb je ook wat. ,,We zijn er hartstikke blij mee. Dit zorgt voor extra gezelligheid rondom de winkel." Daar kun je dus nu niet alleen terecht voor handge maakte of gerestaureerde gitaren, Dit zorgt voor extra gezelligheid rond de winkel maar ook voor een opkikker of een afkoeler. Riolering In de Poststraat, een belangrijke toe gangsweg tot het centrum, is de rio lering vernieuwd. Aansluitend wordt de straat opgeknapt. Dat gebeurt in fases. Als het goed is, is de klus op 10 juli geklaard. Willem Adriaansens Wemeldinge ,,Het is gewoon niet mogelijk", laat de eigenaresse van Frisia Rond vaarten weten. ,,De steiger van Wemeldinge is 500 meter lang en 1,5 tot 2 meter breed. En de haven ligt ook nog vol met jachten waar van de mensen over die steiger lo- pen. Als daar dan onze passagiers ook nog eens met hun fietsen overheen moetenDat is niet te doen." En dat is nog niet het enige pro bleem bij het afmeren in Wemel dinge, vertelt Hoogstad: ,,Die jach- tensteiger is bijna een meter lager dan de opstap van onze boot. Wij waren gewend dat medewerkers de mensen aan boord hielpen door ze bij de trap een hand te geven. En anderen tilden dan de fietsen aan boord en gaven ze aan elkaar door. Dat kan in deze tijd allemaal niet meer." Een praktische oplossing, zoals in Yerseke en Tholen, is zo gauw niet voorhanden. ,,Een loopbrug kunnen we op de goede breedte niet neerleggen. In Yerseke heb ben ze al een loopbrug op de hoogte van het schip gemaakt en op Tholen zijn ze daarmee bezig. Daar passen ze ook de steiger aan. Maar in Wemeldinge zijn we te gast in de jachthaven en daar kan het niet aangepast worden." Dus slaat de Frisia 2 dit jaar We meldinge over. Van het rondje Wemeldinge-Yerseke-Gorishoek (Tholen) blijft zodoende alleen een retourtje Yerseke-Tholen over. ,,Maar wij gaan niet minder varen, hoor", laat Hoogstad weten. ,,We hebben dit natuurlijk aan zien ko men en hebben flink gepuzzeld. We hebben heel de boel omge gooid." ZIERIKZEE De openbare toiletge bouwen op Schouwen-Duiveland zijn sinds een week of twee weer open. Maar op alle gebruikelijke plekken plaspauze houden, is nog niet mogelijk. De meeste mobiele toiletjes zijn nog niet neergezet. Doorgaans staan er in het zomer seizoen rond de 25 exemplaren, her en der over Schouwen-Duiveland verspreid. Toiletten bedoeld om de ergste nood te ledigen, op plekken waar het aan andere voorzieningen ontbreekt. Normaal worden ze be gin april neergezet en blijven ze tot na de herfstvakantie staan. Nu zijn die plekken nog leeg. Door corona, en de richtlijnen van het RIVM, gingen de openbare toiletgebou wen dicht. Daardoor werd ook de plaatsing van mobiele toiletten uit gesteld. Twee weken geleden gin gen de openbare wc-gebouwen, die onder meer op de grote parkeer plaatsen staan, weer open. De bedoeling is dat ook de mo biele exemplaren terugkomen. Maar wanneer precies is nu nog niet bekend. Maandag schuiven ge meente Schouwen-Duiveland en de Goese leverancier Boels rond de tafel. Boels levert deze zogenaamde bioboxen en zorgt ook voor de rei niging. zaterdag 13 juni 2020 SD Zion Mol pakt een koffietje aan van Sandra Loos uit het loket in de pui van Jacobs Guitars. foto ernesta verburg Esme Soesman Sandra Loos De veerpont legt dit jaar niet aan in Wemeldinge. In verband met de omstandigheden in de jacht haven kan daar geen anderhalve meter afstand worden gegaran deerd. ,,Het is echt een corona- verhaal, dat we dit niet meer kunnen", aldus Coby Hoogstad van Frisia. zie frisiarondvaarten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 129