'Als ik op ontploffen sta, gaat hij op slot' l BV DE LIEFDE L QOj ^e^ben rnoj Shanti (39) houdt van Erik (39), maar die deinst terug zodra het op seks aankomt. Dat houdt ze niet lang meer vol. Z-e fioop"t dcLt Z* Of een dcl? SeAs nne.+ ,,Het duurde even voor ik erachter kwam waarom Erik nerveus begon te giechelen als ik hem knuffelde. Waarom hij niet reageerde als ik mijn hand naar hem uitstak, of zijn hoofd wegdraaide als ik hem wilde zoenen. 'Ik kan je alleen vriendschap bieden', zei hij al snel na onze eerste ontmoeting, maar pas later begreep ik waarom. Erik heeft geen enkele ervaring op seksueel gebied. Een traumatische gebeurtenis in het verleden heeft zo veel impact op hem gehad dat hij obesitas ontwikkelde, zich niet meer open durft te stellen en bang is een relatie aan te gaan. Ik heb geen problemen met Eriks over gewicht en wil niets liever dan bij hem zijn. Dat hij zo'n moeite heeft met licha melijke intimiteit, is voor mij pijnlijk ver warrend. Op andere fronten is zijn com mitment namelijk wél heel groot: hij belt me elke dag, stuurt voortdurend berichtjes en brieven, ik krijg cadeautjes en hij ver zorgt me als ik ziek ben. Van alle partners die ik heb gehad, is Erik degene van wie ik de meeste aandacht krijg. We doen alles wat een 'normaal' stel doet - uitgaan, lange gesprekken voeren - alleen hebben we geen seks. Door zijn onervarenheid is vrij en iets geworden waar hij als een berg te gen opziet. Hij is bang voor de emoties en de overgave die erbij komen kijken. We hebben al wel wat stappen gezet in de driekwart jaar dat we nu samen zijn. Het moment dat we dicht tegen elkaar aan hand in hand op bed konden liggen zonder dat hij weg wilde, was een doorbraak. We zijn nu zo ver dat we strelen en stoeien, onze neuzen tegen elkaar wrijven en ik hem op zijn wangen en voorhoofd kus. Als we zo een tijd liggen te knuffelen en te dollen, sta ik op het laatst op ontploffen. En daar gaat Erik dan weer van op slot: als of hij mijn opwinding bedreigend vindt. Alsof seks iets onbeheersbaars en vies is. Het is moeilijk. Ik wil me op een seksuele manier kunnen uiten naar Erik, hem in bed laten merken hoeveel ik van hem hou. Hem laten ervaren dat seks lekker en leuk is, ontspannend, een bron van troost en energie. Soms verlang ik er zo intens naar dat het pijn doet. Het lijkt me het mooiste dat ik hem kan geven, maar dan zal eerst de zwaarte van het onderwerp af moeten. Dus maak ik soms grapjes. Als Erik vraagt: 'Wat zullen we vandaag doen?' zeg ik bijvoor beeld: 'Je kunt mij doen!' Waarop hij uit schaamte onder de dekens kruipt, gieche lend als een kind, en niets anders weet te zeggen dan: 'Viespeuk!' Gelukkig is hij nu in therapie, om zijn trauma te verwerken en te onderzoeken waarom hij zich niet aan de liefde kan overgeven. Hij is bang mij te verliezen en wil veranderen. Hopelijk leidt dat ertoe dat we behalve geestelijk en emotioneel ook fysiek steeds dichter bij elkaar komen. Mijn geduld is eindig. Als hij met zijn vingers over mijn ruggengraat gaat en 'meisje toch' in mijn oor fluistert, dan voelt dat zo intiem en intens dat ik méér wil. Als het steeds eindigt in een 'nee', houdt het op een gegeven moment op. Ik wil geen platonische band met Erik, of een tweede man ernaast voor de seks - ik wil gewoon hém. En als ik hem niet helemaal kan krij gen, als we niet verder komen dan een beetje spelen, dan komt er een moment waarop ik afscheid van hem moet nemen. Als ik er alleen al aan denk, barst ik in tranen uit.'' 38 TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 118