Na dit jaar werd ik aangenomen' 'Ik leerde hoe je met een team omgaat' 'Ik twijfelde aan de studie' Fien Winter (19), Amsterdam. Tussenjaar na vwo: Een bartendercursus van zes weken in Madrid (kosten: ca. 2500 euro) en divers horecawerk in 2018-2019. Doet nu de Hotelschool The Hague. ,,Ik wilde dolgraag naar de hogere hotel school, maar wist dat die een strenge voor selectie heeft. Je hebt een betere kans als je werkervaring hebt en laat zien hoe geïn teresseerd je bent. Ik had ook niet zo'n zin om na de vakantie weer de schoolbanken in te duiken. Daarom ben ik mijn bartender diploma gaan halen in Madrid - als het toch in het buitenland kan, waarom niet? - en daarna ben ik in Neder land van het ene in het andere baantje gerold. Workwise heeft het me veel gebracht. Na zes weken cocktails maken in Spanje werd ik bartender in een cocktailbar in Am sterdam. Daar leerde ik hoe je met een team moet omgaan; mensen voor je moet laten wer ken zonder een boeman te worden. Bij het Van Gogh Museum liep ik stage als gast vrouw, waarbij ik grote groepen buitenlan ders ontving. Hoe leerzaam is dat! Voor dit tussenjaar had ik al wat horeca-ervaring als souschef op een boot en als barmana- ger in een sportschool. Ik wist dat ik blij word van hospitality en was al geïnteres seerd in de businesskant. Na dit jaar was ik helemaal zeker van mijn studiekeuze. En ik werd aangenomen!'' Daniël Harmsen (20), Amersfoort. Tussenjaar na mbo 4: Vijf maanden een cursus Engels in Dublin via EF Taalreizen (kosten: ca. 15.000 euro) in 2019-2020. Werkt als badmeester en wil volgend semester journalis tiek studeren. „Veel studies zijn in het En gels. Ik dacht eraan milieu kunde gaan doen, waarbij je in het derde jaar naar het bui tenland gaat, maar ik twijfelde over mijn studiekeuze. Ik vond een cursus om mijn Engels op te halen een goede oplossing voor dit dilemma. Mijn moeder had vroeger een tussenjaar gedaan in Edinburgh en sti muleerde me. Het was superleuk en leer zaam. Mijn Engels is als spreektaal enorm vooruit gegaan. Door ontmoetingen met mensen uit allerlei landen sta ik meer open voor andere culturen. De stereotype beel den zijn verdwenen. En ik weet nu wat ik kan en leuk vind: op onderzoek uit gaan en bevindingen door geven aan anderen. We kregen daar elke week een thema, zoals 'goed en slecht nieuws', waarover je de klas een presentatie moest geven. Die overdracht van kennis, het gegeven dat er naar je wordt geluisterd, vond ik heel leuk. Daarom wil ik nu journalistiek studeren. Vanwege mijn dys lexie had ik daar nooit aan gedacht, maar tegenwoordig is journalistiek veel meer dan schrijven. Video, film, podcast, fotografie. Die multimediale kant wil ik op. Ik denk dat ik bij milieukunde toch was afgehaakt: al die natuur- en scheikunde is te technisch voor mij.'' ZATERDAG 13 JUNI 2020 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 107