OZCAN AKYOL Tóch soort 'Vierdaagse' wandelen deze zomer 6 Het was cool, zó dichtbij. zag er mooi uit en was heel aardig Column Wie de afgelopen dagen naar een aantal Amster damse gemeenteraadsle den heeft geluisterd, vooral ter rechterzijde van het politieke spectrum, zat gistermiddag onge twijfeld klaar voor een episch ver baal gevecht over het functioneren van burgemeester Femke Hal- sema. omdat de betogers anders geweld zouden gebruiken. Alsof er maar twee smaken zijn. Hoe dan ook, voor dit soort ar gumenten en andere inhoudelijke meningsverschillen was in de ge meenteraad van Amsterdam geen ruimte. Bij mevrouw Poot van de VVD ont brak alleen nog het schuim rond haar mondhoeken, zó graag wilde ze laten weten dat ze Femke Hal- sema verafschuwt. En Annabel Nanninga (FvD) be wees dat een getapt schreeuwka- non op Twitter niet automatisch een getalenteerde politica ople vert. Je hoefde geen fan van Hal- sema te zijn om toch sympathie voor haar te krijgen. Als politiek niet meer op de in houd wordt bedreven, maar puur om afkeer van iemand anders te etaleren, omdat de achterban daarop rekent, is het tamelijk pover gesteld met onze democratie. Ik hoopte op van alles: vlijm scherpe debatten, constructieve ideeën voor de toekomst en mis schien zelfs over en weer de be kentenis dat er misschien verkeerd was gehandeld richting elkaar, om zo de harmonie terug te laten ke ren - voor zover die er ooit was. In plaats daarvan zagen we urenlang stampvoetende peuters, die hakkelend en briesend hun ge lijk wilden halen. Leuk voor een ramptoerist, iemand van buitenaf, maar tamelijk choquerend voor de inwoners van de hoofdstad. Amsterdam verdient beter dan deze freakshow. De kleingeestigheid zorgde voor lachwekkende tv Het AD, de regionale kranten en Qmusic gaan helpen om heel Ne derland te enthousiasmeren voor 'De Alternatieve Vierdaagse' en de bijbehorende wandelapp. Daar naast doen zij verslag van het eve nement. In Nederland verschijnen jaar lijks 45.000 Vierdaagse-deelnemers aan de start van het grootste wan delevenement van de wereld. Dit jaar kan vanwege de drukte en de huidige coronamaatregelen de Vierdaagse niet in Nijmegen plaats vinden. De Koninklijke Wandel Bond Nederland en DPG Media met haar platformen ADR Nieuws media en Qmusic zijn een media partnership aangegaan om met De Alternatieve Vierdaagse toch heel Nederland aan het wandelen te krijgen. Na inschrijving krijgen deelne mers daags voor het event een link naar de nieuw te lanceren wandel- app en kunnen ze 10, 20, 30, 40 of 50 kilometer per dag wandelen. Wan delaars kunnen zelf hun route be palen om aan de benodigde kilo meters te komen. Op 21 tot en met 24 juli 2020 moeten de kilometers worden geregistreerd om een aan denken te verdienen. ADR Nieuws media en Qmusic zullen als medi apartners dagelijks berichten over de vorderingen van de lopers. Via verhalen van de deelnemers be trekken zij supporters op afstand. Inschrijven kan via de site van deze krant bij /vierdaagse. Baarn Prinses Beatrix kijkt aan dachtig naar het speeltoe stel. Hoe het werkt, wil ze graag weten. De kinderen laten het haar maar al te graag zien. Er verschijnt een glimlach op haar gezicht en ze applaudisseert. Tegen Jan Koops, voorzitter van de Speeltuinvereniging Baarn, vertelt ze dat enkele van haar kleinkinderen ook zo lenig zijn, maar dat ze dat ze ker niet van haar hebben geërfd. Beatrix (82) was gistermiddag in Baarn om de nationale Buitenspeel dag van kinderzender Nickelodeon en Jantje Beton te openen. De prinses had 4 maart haar laatste publieke optreden, tijdens de uitrei king van de Prins Friso Ingenieurs- prijs in Delft. Alleen tijdens de natio nale toost op de 53ste verjaardag van haar oudste zoon koning Willem- Alexander was ze via een videover binding te zien vanuit haar kasteel Drakesteyn. Vanwege alle coronamaatregelen en het advies van het kabinet om thuis te blijven, werden de geplande bezoeken de afgelopen tijd gecanceld. Dat ze er juist voor koos om deze woensdag bij de Buitenspeeldag aan wezig te zijn, is niet geheel toevallig. Beatrix is al sinds 1980 bescherm vrouwe van Jantje Beton en heeft ooit een beeldje voor de stichting ge maakt. Betrokken ,,Supereervol dat ze hier is", glundert directeur Dave Ensberg-Kleijkers. ,,We hebben haar relatief kort gele den uitgenodigd. Met de gedachte: nee heb je, ja kun je krijgen. Dit laat zien hoe betrokken ze is bij het thema buiten spelen." Prinses Beatrix begint haar bezoek met het luiden van de bel die in de Prinses Beatrix heeft gisteren in Baarn de nationale Buitenspeeldag geopend. Het is voor het eerst sinds de corona- uitbraak dat zij zich weer in het openbaar laat zien. speeltuin hangt. Dit onder toeziend oog van groep 5 van de Amalia-Astro- school. Het belgeluid vinden de kin deren normaal misschien niet zo leuk om te horen, klinkt het grap pend. De handeling is de officiële opening van de dertiende Buiten speeldag, die dit jaar op ingetogen wijze wordt gehouden. Kinderen is gevraagd om in hun eigen buurt te spelen. Zodoende dat Beatrix, ze woont op nog geen 10 kilometer van de speelplek af, juist Baarn bezoekt.Verenigingsvoorzitter Jan Koops geeft de prinses een rondlei ding door de speeltuin, waar een groep vrijwilligers zich intensief voor inzet. ,,Het ging heel ongedwongen", zegt Koops achteraf over de ontmoe ting. ,,De prinses wilde weten hoe wij als organisatie werken. En het ging al snel over de situatie in achter standswijken en het belang van goede speelplekken. Behalve onze voormalige koningin is ze natuurlijk ook gewoon oma." Radslag Isis (8) vraagt voorzichtig of ze iets mag laten zien. Zonder te twijfelen loopt de prinses met het meisje mee. Beatrix wordt getrakteerd op trucjes en een koninklijke buiging. Er klinkt 'bravo' en wederom applaus. Ze durfde het eerst niet te vragen, zegt Isis als de prinses is doorgelopen. Maar nu is ze 'heel blij' dat ze het ge daan heeft. ,,We deden een overslag, radslag en een arabier. Het was heel leuk om dat te laten zien." Fréderique (10) knikt. Ze heeft Beatrix nog nooit in het echt gezien. ,,Het was cool, zó dichtbij. Ze zag er mooi uit en was heel aardig." Na haar rondgang gaat Beatrix nog in kleine groepjes in gesprek over het belang van spelen en de Buitenspeel dag. De prinses heeft bij haar vertrek dan ook een duidelijke boodschap aan de kinderen: blijf spelen. oorwassing plaatsvinden, werd verteld, compleet met motie van wantrouwen en daarna, als de rook was opgetrokken, restte de Groen Links-coryfee geen andere keuze: ze moest haar ambtsketting inleve ren. Dat pakte allemaal wat anders uit. De oppositie in de Amster damse gemeenteraad bestaat gro tendeels uit verbitterde en humor loze mensen, die er geen geheim van maakten een persoonlijke hetze tegen Halsema te voeren. Dat bleek uit al hun uitingen. Die kleingeestigheid, in combi natie met een gebrek aan verbaal talent, zorgde voor lachwekkende televisie, die vooral antireclame was voor de lokale politiek. Ik heb, zoals eerder beschreven, ook mijn bedenkin gen bij het optre den van Halsema, vooral omdat ze in de media een schijntegenstelling creëerde - vol gens haar kon ze niet in- grijpen donderdag 11 juni 2020 GO y @OzcanAkyol asema Koninklijke Wandel Bond Neder land en DPG Media gaan een partnerschap aan om in tijden van corona een passend alter natief te bieden voor de Vier daagse 2020. Bonne Kerstens Rotterdam Beatrix laat de kids weer buiten spelen Jamaica Vink - Fréderique (10) Dat beloofde wat, zeg. Er zou een Prinses Beatrix spreekt met de kinderen over het belang van spelen in de buitenlucht. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6