Horeca: 'Er is oneerlijke concurrentie van kantines' Camera bij rolbrug in Thoolse haven Hahn hardlopend door 666 Middelburgse straten 6 Raad Reimerswaal verdeeld George Hahn. foto lex de meester NIEUWE HUIZEN LEWEDORP Joeri Wisse Kruiningen Nu staat er nog in deze algemene plaatselijke verordening dat kanti nes tot maximaal twee uur na de laatste activiteit gasten mogen ont vangen. Eerder wilde het college van Reimerswaal een algemene sluitingstijd van 22.00 uur invoe ren. Maar na protesten van tal van sportclubs besloten burgemeester en wethouders een eindtijd van 0.00 uur voor te stellen aan de ge meenteraad. Monique Verschuure, eigenaar van café De Sportvisser in Yerseke en voorzitter van Koninklijke Ho reca Nederland afdeling Zuid-Beve land, vindt dat daarmee oneerlijke concurrentie in de hand wordt ge werkt. ,,Niet alleen voor de cafés, maar ook voor restaurants en snackbars", betoogde ze dinsdag tij dens de raadsvergadering. In veel kantines kan immers ook de maag gevuld worden en dit zou dan ten koste gaan van cafetarias. Kees Hoekman, voorzitter van VV Krabbendijke, was het niet met haar eens. Hij stelde dat lang niet elke bezoeker van kantines ook naar het café gaat. Hij vindt dat de horeca eerst maar moet bewijzen dat er sprake is van oneerlijke concurren tie. Overigens gaf hij aan dat vele (voetbal)clubs intern regels afspre ken en dat in de praktijk zeker geen behoefte is onder vrijwilligers om elke dag tot middernacht de kan tine open te houden. Stopwatch Ook de gemeenteraad is verdeeld op dit punt. Zo vindt Olaf Buteijn (CDA) het geen taak van sportver enigingen om een alternatief te vor men voor de horeca. Hij wil de oude regel - twee uur na de laatste wed strijd sluiten - houden. Thea Laban van de VVD vindt deze regel niet te handhaven voor de boa van de ge meente. Joey Smet (Leefbaar Rei- merswaal) is het met haar eens. ,,Dan zou de boa in de bosjes moe ten liggen om na het laatste fluitsig naal de stopwatch in te drukken, zodat hij na twee uur kan controle ren of de kantine nog open is." Tonnie Bliek van de SGP hield als enige een pleidooi voor het ver vroegen van de sluitingstij d voor de reguliere horeca. Na protesten be sloot het college een eerder voorge nomen vervroeging weer te schrap pen. De horeca hechtte namelijk veel waarde aan het 'afkoeluurtje' tussen 2.00 en 3.00 uur. Wat Bliek betreft, gaat dat uurtje al om 1.00 uur in. ,,Ook dat vinden we eigen lijk nog veel te laat, maar daar kun nen we mee leven." Over twee weken velt de ge meenteraad een definitief besluit over de vernieuwde AVP. Tholen Zodra die er hangt, kunnen Thole- naren weer een ommetje maken rond de haven. Want dan gaat de rolbrug weer in werking en wor den beide oevers met elkaar ver bonden. Die camera moet er ook voor zorgen dat de brug niet meer zo vaak in storing is. Jongeren maak- ten nogal eens misbruik van de brug door er mee te stunten. Hem uit laten rollen en er zo laat moge lijk op springen bijvoorbeeld. Dat gespring zorgde regelmatig voor een te hoge belasting op de elek- tromotor die de brug aandrijft, waardoor die stil kwam te staan en er een reparateur moest komen. Op zaterdagen wordt de brug vanaf 22.00 uur live bekeken met de camera. Op andere dagen wor den de beelden live bekeken als dit noodzakelijk is. Wanneer de ca mera er hangt, is overigens nog niet duidelijk. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat dat 'zo snel mogelijk' gebeurt. Als de rolbrug, die handmatig bediend kan worden, uitgerold is, ligt die over de dam net buiten de Thoolse haven. Die dam moet er voor zorgen dat de bewoners van de wijk Waterfront droge voeten houden als het Volkerak-Zoom meer bij hevige regenval wordt in gezet als waterberging voor de grote rivieren. Het peil in de haven van Tholen kan dan 2,30 meter stij gen. De apparatuur bij de rolbrug heeft vaak storingen. Daar wordt nu aan gewerkt Hij woont net een maandje in Middelburg. Om zijn nieuwe stad goed te leren kennen, gaat George Hahn (50) hardlopend alle 666 straten door. Met een papieren plattegrond op zak en als back-up. Hardlopen is hem niet vreemd. De marathon van Rotterdam in okto ber moet volgens hem 'een trai ningsrondje' worden voor een ul traloop van 90 kilometer op het Krijtlandpad in Limburg, op 29 no vember. Daarmee vergeleken stellen de rondjes van 6 of 7 kilometer die hij twee keer per week door de straten van Middelburg gaat rennen na tuurlijk niks voor. ,,Maandag heb ik mijn eerste route gelopen, in de wijk Dauwendaele. Mijn normale tempo ligt rond de 12 kilometer per uur, maandag liep ik 8 kilometer per uur. Toen ik klaar was, dacht: 'Zo, da's lekker ontspannen'." Hij hoefde ook niet steeds op zijn horloges - aan elke pols één - te kijken naar zijn looptempo. ,,Dat is op deze rondjes helemaal niet belangrijk. Het gaat erom dat ik kan genieten van de omgeving. Ik wil Middelburg leren kennen en stop dus ook regelmatig om een foto te maken. Die plaats ik op so ciale media." Nog leuker vindt Hahn het dat hij onderweg bijzondere dingen ontdekt. ,,Toen ik maandag door de Edelstenenbuurt liep, kwam ik de Little Free Pantry tegen." Dat is een gratis voorraadkastje, waar mensen spullen in kunnen zetten voor andere mensen die spullen nodig hebben, maar die geen geld hebben om ze te kopen. ,,Dat zijn van die schatten die ik vind." Hahn komt uit Rotterdam, woonde in Zierikzee en Goes en verhuisde met zijn vrouw onlangs naar Middelburg. Door de corona crisis ging de baan waarin hij zou beginnen, niet door. Tijd om te hardlopen heeft hij dus genoeg. De papieren plattegrond heeft hij opgevraagd bij de gemeente Middelburg. 'Maar daar heb je toch sporthorloges voor waarop je de route kunt zetten', was aanvanke lijk de reactie die Hahn kreeg toen hij vertelde waar het voor was. ,,Maar het leuke is juist dat je met een plattegrond gaat lopen. Dat dwingt je om onderweg te stop pen en goed om je heen te kijken." Hoeveel tijd hij nodig heeft om met twee rondjes van zes kilome- ter per week alle 666 straten van Middelburg af te vinken, weet hij niet. Dat boeit hem ook niet. ,,Ik zie wel. Het wordt een soort ont- dek-je-plekje. Ik heb geen haast." donderdag 11 juni 2020 Dat er na de wedstrijd gezellig iets wordt gedronken in de kan tine van de voetbal- of tennis vereniging vindt de horeca in Reimerswaal geen enkel pro bleem. Maar dat moet niet elke dag tot middernacht kunnen duren, zoals de gemeente mo gelijk wil maken met een ver soepeling van de APV. Voor de zoveelste keer werd er gisteren flink gesleuteld aan de rolbrug over het keermiddel bij de haven van Tholen. Sinds de aanleg in 2017 wordt de appa ratuur geplaagd door storingen. Een camera moet daar veran dering in brengen. Maurits Sep Middelburg Daar zijn ze dan! Nog even de dakbedekking goed maken en de zeven nieuwe huizen van Beveland Wonen in Lewedorp staan op z'n plek. Vlakbij de Kraayert, waar vroeger de aan leunwoningen stonden. Die zijn een hele tijd geleden al gesloopt en in anderhalve dag ston- den de nieuwe huizen er. Gebouwd in de fa briek in Terneuzen en (nagenoeg) kant-en klaar met een grote kraan op hun plek gezet. De woningen zijn allemaal al verhuurd en half juli kunnen de bewoners beginnen met inrich ten. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59