in de buurt #nlstartopl 11 Vroeger was het not done om een tweedehandsje te dragen, nu is het hip. Jacobien Overeem (51) runt al achttien jaar BIEN, een winkel voor tweedehands kleding in Den Bosch. „Vintage heeft een enorme opmars gemaakt.'' 'Ik deel mijn favoriete kledingstukken via filmpjes' online: biendenbosch.nl Buiten het centrum Privéshoppen Nieuw talent Eten drinken Winkelen Aanbiedingen Nieuws Doen Wonen Vacatures GO donderdag 11 juni 2020 Vintage 'We consumeren bewuster door coronavirus' Jacobien begon BIEN in een loods aan huis. ,,We hadden die ruimte en ik wilde er iets mee doen.'' Ze begon met het ver kopen van tweedehands kinderkleding, na een jaar of zes kwam daar ook dames kleding bij. Vorig jaar is ze na al die jaren gestopt met de kinderkleding. ,,Dat was wel een lastige keuze, maar ik heb zelf geen kleine kids meer, dus ook geen affiniteit." Haar dochters zijn inmiddels 20, 24 en 25 jaar. „Echte dames dus, daarom heb ik besloten de volledig daarop te focussen.'' Dat pakte positief uit. De winkel van Jacobien loopt goed, beter dan ooit zelfs. „Mensen zijn door corona bewuster gaan consume ren'', merkt ze op. ,,Ik heb nog nooit zoveel nieuwe klanten zien binnen komen. De eerste twee weken waren overigens wel echt een drama, er kwam bijna niemand. Ik ben me in die periode meer gaan focussen op social media en de nieuwsbrief. Ik heb mijn favoriete kledingstukken gedeeld via film- BIEN, de winkel van Jacobien Overeem loopt beter dan ooit. foto bien pjes en stuur nu elke week een nieuwsbrief in plaats van één keer per maand. Dat heeft z'n vruchten afgeworpen. Ik heb twee erg goede maanden gehad.'' Of dat ook komt doordat ze de tweedehandskledingwinkel aan huis runt, buiten het centrum? ,,Dat zal zeker een rol spelen. Ik merkte dat mensen het de afgelopen tijd eng vonden om de stad in te gaan.'' Wat volgens de eigenaresse ook scheelt is dat klanten voor de deur kunnen parkeren. ,,En ik bied de mogelijkheid om rustig en veilig te winkelen. Er mogen maximaal vier klanten binnen. Verder maak ik alles grondig schoon en er is een pinapparaat.'' ,,Weet je wat het denk ik is'', ver volgt Jacobien, ,,mensen denken door corona meer na over hun uitgaven. Dan kies je er gauw voor Tweedehands kledingwinkel BIEN in Den Bosch draait weer volop. Eigenaresse Jacobien Overeem werd inventiever nadat ze door corona minder klanten kreeg. Zo ging ze vloggen. om tweedehandskleding te kopen. En ja, waarom niet? Kleding gaat vaak nog één of twee rondes mee en wat hier hangt is tijdloos en kwalitatief goed. Veel klanten weten mij daarom te vinden. En vintage wordt ook steeds hipper, kijk maar naar al die celebrities.'' Inmiddels draait Jacobien, en dus ook BIEN, weer op volle toeren. ,,Het was wel even spannend. Veel collega's gingen tijdelijk dicht, klan ten bleven weg en ik twijfelde of ik open moest blijven. Maar toen ik merkte dat er veel nieuwe bezoe kers kwamen én de vaste klanten terugkeerden, kreeg ik weer vertrouwen en energie." De coronacrisis bracht én brengt Jacobien op nieuwe innovatieve ideeën. ,,Ik ben kleding gaan opstu ren en fungeerde als een soort personal shopper: als mensen naar een bepaald kledingstuk zochten, maakte ik een foto en vroeg ik of dit aan de wens voldeed. Ook ging ik eerder open zodat mensen konden privéshoppen.'' De belangrijkste nieuwe ontwikke ling is dat Jacobien een nieuw ta lent in zichzelf ontdekte. Ze werd naast kledingverkoper en onderne mer ook een succesvol vlogger. ,,Ik deelde al foto's op Facebook en Instagram, maar filmpjes nog niet. Het voelde als een stap te ver, maar ik ben het maar gewoon gaan proberen. Je moet toch met de tijd mee, hè'', vindt Jabobien. Wat bleek: mensen reageerden enthou siast. ,,De reacties waren super leuk. Daar krijg je pas positieve energie van.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55