NAC en AS Monaco akkoord, nu Van Hecke nog O O) CD O Mogelijk worden jongeren nu ook enthousiast gemaakt 11 In Zeeland wordt een modern registratiesysteem uitgetest. Binnen de duivensport is men zeer enthousiast. Noormannen Korfbal I r is een revolutie gaande in de duivensport. Een revo lutie met een flinke Zeeuwse inbreng. Want I het imago van de duiven sport mag best wat opgepoetst wor den en Duivencentrum Nishoek uit Kruiningen wil daar maar wat graag aan bijdragen. Het nam onlangs als eerste ter wereld een in België ont wikkeld registratiesysteem in ge bruik, waarmee de aankomsten van de duiven via een app op de smart- phone gevolgd kunnen worden. De eerste ervaringen met deze pilot belo ven veel goeds. De Zeeuwse postduivenafdeling Zeeland'96 nam in een bericht waarin de wereldprimeur werd aangekondigd geen blad voor de mond: 'Er kan nu afgerekend worden met het stoffige imago dat de duivensport tot nu toe had'. En: 'De duivensport komt weer met beide benen in de 21ste eeuw te staan.' Want als het om techniek gaat, liep deze tak van sport achter, beaamt An- dries van Iwaarden, voorzitter van DC Nishoek. ,,Onze leden hadden een systeem in hun hokken, met daarin een opslagmodule. Die moesten ze na iedere wedstrijd op de vereniging la ten uitlezen. Daarna kon pas een uit slag worden opgemaakt'', vertelt hij. ,,De systemen waarmee dat gebeurde, draaiden nog op een DOS-systeem. Daar zit niet eens een USB-poort op, om bijvoorbeeld een printer aan te sluiten.'' Met de nieuwe techniek, die is ont wikkeld door de Belgische firma Bri- con, is dat verleden tijd. ,,De duiven dragen een chip bij zich, die door het systeem in het hok direct wordt ge zien'', luidt de beknopte uitleg van Van Iwaarden over het nieuwe sys- teem. ,,Alles wordt door het apparaat opgenomen en binnen enkele secon den is alle informatie terug te vinden op internet en in de bijbehorende smartphone-app. Iedereen kan de ge gevens van zijn eigen duiven zien, maar ook die van anderen. En er wordt meteen een ranglijst ge vormd.'' Je hoeft niet meer thuis op de duiven te blijven wachten De voorzitter van DC Nishoek is maar wat enthousiast, maar vindt zichzelf niet objectief genoeg om een eerlijke mening te vormen over het nieuwe systeem. ,,Ik ben werkzaam in de ICT, het is logisch dat ik het hele maal zie zitten.'' De Kapellenaar laat liever een clubgenoot aan het woord. Iemand die minder thuis is in de digi tale wereld, maar sinds kort de aan komsten van zijn duiven ook volgt via de app. Beren op de weg Miel van Hyfte is enthousiast over het nieuwe systeem. Maar voordat de proef begon, was hij kritisch. ,,Ik was tevreden met het vorige systeem en vroeg me af of dit allemaal wel nodig was'', is de Yersekenaar eerlijk. ,,Daar komt bij dat ik 62 ben en niet zo goed als de jongere generaties thuis ben in de digitale wereld. Ik zag wel wat be ren op de weg.'' Inmiddels zou Van Hyfte niet meer zonder willen. ,,Het is hartstikke makkelijk. Simpel gezegd: de stekker erin en klaar. Zelfs ik kan het'', vertelt hij lachend. ,,En je hoeft niet meer thuis op de duiven te blijven wach ten. Op zaterdag ga ik bijvoorbeeld graag bij de voetbal kijken in Yerseke, maar dan moest ik altijd op tijd naar huis voor de duiven en om naar het clublokaal te gaan om mijn opslag module uit te laten lezen. Door het nieuwe systeem kan ik wat langer blijven, voor de derde helft.'' Behalve dat de Belgische uitvinding bij de leden van het Kruiningse DC Nishoek voor veel gemak zorgt, hoopt voorzitter Van Iwaarden hiermee ook een nieuwe doelgroep aan te spreken. ,,Iedereen heeft tegenwoordig zijn te lefoon de hele dag bij zich. Je kunt dus overal op de app om te kijken of je duiven al binnen zijn en hoeft er niet voor thuis te blijven. Hopelijk zorgt dat ervoor dat we wat kunnen verjongen binnen de duivensport, om tegenwicht te kunnen bieden aan de toch veelal oudere leden binnen onze hobby.'' BREDA NAC heeft gisteren via de di rectie bevestigd dat de club inderdaad een bod heeft geaccepteerd van AS Monaco om Arnemuidenaar Jan Paul van Hecke (20) over te nemen. Volgens ingewijden is het akkoord tussen de twee clubs eind vorige week bereikt. Over de hoogte van het bedrag, naar verluidt iets meer dan twee miljoen euro, wil NAC niks kwijt. ,,De clubs zijn er onderling uit. Dat klopt", zegt Mattijs Manders. De alge- meen directeur van NAC noemt het bod van de Monegasken een 'fantas tisch bod'. ,,De speler is nu in onder handeling met Monaco. Persoonlijk vond ik het nieuws over Van Hecke maandag in de krant wat prematuur, omdat de deal al rond leek te zijn. De transfermarkt is een fragiele business. Op hoofdlijnen zijn NAC en AS Mo naco het met elkaar eens, het gaat nu over de invulling en de uitwerking van het akkoord. We zijn nog niet zover dat we morgen de handtekeningen al zetten. Dat kan twee, misschien drie weken duren. In het slechtste geval gaat de transfer zelfs helemaal niet door als de speler er met de club niet uitkomt." Van Heckes zaakwaarnemer Louis Laros blijft bij het standpunt dat hij geen commentaar geeft over de trans fer. Algemeen bekend is dat hij ook de belangen behartigt van John van den Brom, de huidig trainer van FC Utrecht. En juist FC Utrecht wil Van Hecke dolgraag op huurbasis aan het team toevoegen, nadat eerder een bod door NAC werd afgewezen. Het woord is nu dus aan Van Hecke zelf, voor wie een vijfjarig contract klaarligt, en zijn belangenbehartigers. Inzet van de onderhandelingen is het salaris en de verhuur aan FC Utrecht, dat voor de diensten van de centrale verdediger een huursom zal moeten betalen aan AS Monaco. donderdag 11 juni 2020 1 Voetbalvereni ging De Noor mannen uit Westkapelle versterkt zich met Bas Rijke- boer. Hij komt over van Jong Ambon. Daar tegenover staat het ver trek van Luuk van den Berg (Kloetinge onder 23) en het stoppen van Hayo Ca- stel. Voor een uit gebreid over zicht van de transfers in het Zeeuwse amateurvoet bal zie www.pzc.nl/ sport 3 Arnemuiden is door Korfbal stars, een lan delijke organi satie, aange wezen als één van de twaalf locaties waar deze zomer speciale clinics zijn gepland. Deze zijn voor de jeugd en worden gehou den op drie data: 30 juli en 13 en 20 au gustus. Opge ven kan via TOP Arnemui- den. DC Nishoek maakt reis door de tijd met wereldprimeur Daniel Vervelde Kruiningen - Miel van Hyfte De Yersekse duivenmelker Miel van Hyfte toont de benodigdheden voor het nieuwe registratiesysteem, FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39