EENS EEN ZEEUW... II 9 Annelieke Blom (45) runt met haar man Marco de Klerk in de Ardennen bed and breakfast Le Renard Dormant. Hun kinderen zijn uitgevlogen, hun dochter woont weer in Zeeland. Annelieke is inmiddels weer actief bij de scouting in Veere. Plannen om terug te keren heeft ze niet, al sluit ze dat niet uit. ,,Ik ben geboren in Middelburg. Als middelste van drie meisjes in het gezin. Mijn jongere zusje is in Ka- pelle geboren. Daar verhuisden we heen toen ik drie jaar was. Van de Hugo de Grootlaan in Middelburg weet ik alleen nog dat ik samen met mijn beste vriend rondfietste door de brandgangen. En over het pleintje tussen de garages. Het grootste deel van mijn lagere schooltijd woonden we in Kapelle. We gingen al vroeg zelfstandig naar school. Altijd te voet. Onderweg haalde ik mijn vriendin op." Hoe verliepen de vakanties? ,,In de zomer brachten we vaak de hele dag door bij het zwembad met een groepje vrienden en met mijn zus. Later gingen we op de fiets naar het strandje bij Wemel- dinge." ,,Toen ik 10 jaar was, verhuisden we terug naar Middelburg. In Kla- renbeek speelde ik veel buiten. Zo wel in Kapelle als in Middelburg konden we onze eigen gang gaan in de wijk: rolschaatsen, fietsen, hutten bouwen, verstoppertje spe len, soms naar de winkel. Later ging ik op de scouting. Naar de wa terscouts bij de Lutem. Roeien in de haven van Middelburg en zeilen op het Veerse Meer. Aan de zomer kampen heb ik goede herinnerin gen. Samen koken, activiteiten op het water, nachttochten, kamp vuur. Op mijn zeventiende kwam ik in de leiding bij de welpen van de Paul Krugergroep, aan de Kin derdijk. Veel geleerd daar." Waarom vertrok je uit Zeeland? ,,Na de middelbare school ging ik pedagogiek studeren aan de Uni versiteit in Utrecht. Heerlijk om op kamers te gaan. Mijn horizon ver breden. Ik bleef elk weekend naar Middelburg komen om leiding te geven aan de welpen. Ik had toen eigenlijk twee vrij gescheiden we relden, die een enkele keer samen kwamen. Ik was toen overigens ab soluut niet van plan om na mijn studie terug te komen naar Zee land. Na mijn diploma verhuisde ik naar mijn huidige man Marco. We kenden elkaar van de scouting. We woonden samen in Rotterdam. Onze zoon Kieran is er geboren. Kort daarna overleed mijn moeder. Toen begon het bij mij voor het eerst te kriebelen om weer terug te komen naar Zeeland. Ik had er be- hoefte aan bij familie te zijn en wilde voor ons gezin ook meer ruimte en rust. In 2001 verhuisden we naar een oud huisje aan de Seis- weg in Middelburg. Daar is onze dochter Noura geboren." Toch vertrokken jullie weer. ,,Na een aantal jaar in het onder wijs gewerkt te hebben, wilden we iets heel anders gaan proberen. Niet te ver van Zeeland, in verband met familie en vrienden. Het werd een B&B in de Belgische Ardennen. We zijn in 2011 geëmigreerd naar Opont, een klein dorp tussen de ri viertjes de Semois en de Lesse, in het zuiden van de Ardennen. We zijn direct begonnen met het ver- bouwen van onze oude boerderij en hebben nu drie gastenkamers." ,,We voelen ons eigenlijk echt nog wel Nederlanders. Hebben nooit overwogen de Belgische nationali teit aan te vragen. We voelen ons redelijk betrokken bij het dorp. Onze kinderen gingen hier naar de basisschool en we leerden veel mensen kennen. We spreken de ta len, al viel het best tegen om het Frans leren. We werken allebei bui tenshuis. Marco op het Euro Space Center en ik als docent Nederlands op onder andere een middelbare school. Wat dat betreft voelen we ons best goed geïntegreerd." ,,Ja, allebei weer terug naar Neder land. Onze zoon studeert in Delft. Onze dochter is na drie jaar mid delbare school in België naar Mid delburg overgestapt. Naar Nehalen- nia, mijn oude school." Ook de B&B weer opgestart na de coronaperikelen? ,,Ja. Ook de speeltuinen zijn hier weer open." Waar komt de naam Slapende Vos vandaan? ,,Le Renard Dormant hebben we gewoon bedacht. Wel omdat er in de Ardennen en ook hier in de buurt veel vossen leven in de vel den. We vonden de naam goed pas sen bij onze liefde voor de natuur en de rust die je hier kan vinden." ,,Een verjaardag van familie of vrienden pakken we graag mee. Maar er speciaal voor naar Zeeland rijden, kan meestal niet. De B&B blijft open. Het is tweeënhalf uur rijden. Prima voor een weekendje. Vooral nu onze dochter er woont, doen we dat wat vaker. En ik ben opnieuw actief bij de scouting. Ik geef twee weekends in het jaar trai ning aan de leiding, op het scout centrum in Veere. Fijn om weer be trokken te zijn bij Zeeland en de scouting. Een weekendje voelt al tijd als een vakantie voor ons." Mis je Zeeland? ,,Niet heel erg. Als ik hier aan ie mand vertel dat ik uit Nederland, Zeeland kom, dan maak ik altijd Wij zijn vertrokken omdat we verandering wilden, niet omdat Zeeland niet aan onze verwachtingen voldeed even reclame voor Zeeland. De tijd dat ik er woonde, ervoer ik positief. Wij zijn vertrokken omdat we ge woon verandering wilden, niet omdat Zeeland niet aan onze ver wachtingen voldeed. Een terugkeer sluit ik niet uit. Mochten we terug naar Nederland gaan, denk ik wel dat het Zeeland wordt. Daar voelen we ons nog steeds thuis. Ik heb er zo'n dertig jaar gewoond, dat vormt je toch." Verwijst er iets in jullie B&B naar Zeeland? ,,We hebben een tijd babbelaars op de gastenkamers gelegd. Als kleine attentie. Voor het ontbijt bakken we weleens cake in de Zeeuwse knop-vorm. Het is hier geen Klein Zeeland, maar er zijn wel details te rug te vinden. En het is natuurlijk altijd leuk om Zeeuwse gasten te ontvangen. Vaak hebben mensen het dan al op onze website gelezen, misschien zelfs daarom voor Le Re nard Dormant gekozen." donderdag 11 juni 2020 'Fijn om weer betrokken te zijn bij Zeeland en de scouting' 061 -415C" 0498 -845120 info@lereiiardilor™^ï Annelieke Blom runt met haar man een B&B in de Belgische Ardennen. foto privécollectie Gerit van Loon Waar ben je opgegroeid? Had je hobby's? Goed geïntegreerd daar? De kinderen zijn alweer gevlo gen? Kom je vaak terug naar Zeeland? - Annelieke Blom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37