Zeeuw (18) slachtoffer oplichting via webshop rapper Cel geëist voor veroorzaken dodelijk verkeersongeluk in Axel Jongen zoekt eigenaar webwinkel op in Schiedam 4 PAKKETBEZORGING MEGADRUK PostNL verwerkt zo'n dertig procent meer pakketten sinds het begin van de coronacrisis. In het pakketsorteer- centrum in Goes en bij de bezorgers is dat goed te merken. 'Tijd voor een wat langer praatje heb je niet, want je moet door'. Via een advertentie op Instagram zag Siem eind vorig jaar de fikse korting op de schoenen voorbij komen. ,,Van 400 euro voor 240 euro. Het was een realistische kor ting, dus ik trapte erin." Vervol gens kreeg hij een mailtje dat de schoenen niet leverbaar waren. Hij besefte dat hij was opgelicht toen er geen enkel antwoord op zijn mailtjes en telefoontjes kwam. Als een detective ging hij op zoek naar zijn geld. Na een di gitale speurtocht vond hij het ap- Ik heb hem een deadline gesteld van twee of drie weken. Of mijn geld terug of de spullen partement van de rapper, die een aantal jaar geleden enkele be scheiden hitjes op YouTube scoorde. Siem besloot naar de wo ning te gaan. ,,Ik was bang om aan te bellen", zegt de Zeeuw. Krakkemikkig appartement Hij nam als back-up zijn nichtje mee, die werkt in de handhaving. ,,Het bleek een enorm krakkemik kig appartement in Schiedam. Je zou er bijna geld voor moeten krijgen om er te wonen, zo slecht zag het eruit." De rapper opende de voordeur en schoot direct in de slachtofferrol. Hij zei dat hij af hankelijk was van leveranciers, het zou allemaal goed komen, nog even geduld, enzovoort. Hij kwam heel gestresst over en sprak enorm snel. Ik heb hem een dead line gesteld van twee of drie we ken. Of mijn geld terug of de spul len." Het bleef stil en Siem deed aan gifte bij de politie. Hij blijkt een van de velen, inmiddels liggen er al zo'n honderd aangiftes tegen de 27-jarige Rotterdammer. Toch is Siems aangifte uniek, omdat hij persoonlijk contact had met de rapper. Met de misleidende acties harkte Joël vele tienduizenden euro's binnen. Geld afkomstig van jongeren die honderden euro's neertelden voor de dure merkkle ding. Oplichting en witwassen Maandenlang werkte de politie aan zijn arrestatie. Joël verhuisde zijn webwinkel na klachten tel kens naar andere (domein)na- men, zoals Outletvoorjou.nl en Merkenvoorjou.nl. Afgelopen maandag volgde de arrestatie. Een team van agenten werkte hem te gen de grond. Ook een 25-jarige vrouw uit Schiedam en 27-jarige man uit Hoogvliet werden opge pakt. Het trio wordt verdacht van oplichting en witwassen. ,,Ik ben blij dat hij is opgepakt", zegt Siem. ,,Wat ik dacht toen ik het hoorde? 'Lekker voor je', dat dacht ik. Het is goed dat misdaad uiteindelijk niet loont." Bij het strafproces gaat de Zeeuw de 240 euro met de wettelijke rente te rugeisen van de hoofdverdachte. Goes Onlangs werd Peter Roelofs, pakketbezor ger bij PostNL, bij een appartementencom plex in Goes opge wacht door drie dames. Ze waren speciaal voor hem naar buiten ge komen en verrasten hem met een welgemeend applausje. ,,Want ze vonden dat wij, de mensen die in deze coronatijd aan de deur blijven komen, dat wel eens verdienden", vertelt hij. ,,Het was een mooi ge baar. Je ziet dat mensen blij zijn met onze komst, nog meer dan voorheen. Soms zijn wij de enigen met wie ze op een dag een woordje wisselen." De pakketbezorger staat niet in lijst van vitale beroepen die aan het begin van de coronacrisis door de overheid is opgesteld. Bij PostNL vinden ze echter wel dege lijk dat ze eraan bijdragen dat de maatschappij blijft draaien. Omdat mensen vanwege het gevaar op be smetting minder hun huis uit wil len of durven, kopen ze meer via internet. Roelofs: ,,Je ziet dat we bij vaste klanten vaker komen en dat we er ook veel nieuwe bij heb ben gekregen", zegt hij. ,,Het is wel duidelijk dat men in de afgelopen maanden nog meer het gemak van het online bestellen heeft ont dekt." De goedlachse Roelofs, afkom stig uit Nieuwerkerk, is net met een halfvolle Mercedes-bus weg gereden bij het pakketsorteercen- trum van PostNL in Goes. De vete raan, goed voor dertig dienstjaren binnen de post- en pakketbezor ging, rijdt tijdens zijn middag ronde kriskras door Goes, Kapelle, MIDDELBURG Een ongeluk, ook met dodelijke afloop, zit vaak in een klein hoekje. Zo ook die mid dag van 20 februari 2017 op de Hulsterseweg in Axel. De 21-jarige S. van D. uit Hulst reed die weg dagelijks zonder problemen. Al leen die ene dag ging het gruwe lijk mis. Bij de drie versmallingen in de weg kwam hij in een slip, raakte de macht over zijn auto kwijt en botste tegen een boom. De 18-jarige Amber van Meijeren kwam daarbij om het leven. Een eveneens 18-jarige vriendin raakte gewond. Gisteren moest Van D. zich voor de rechtbank in Middelburg verantwoorden voor zijn rijgedrag. Hij hoorde negen maanden cel waarvan drie voor waardelijk en een rijontzegging van twee jaar tegen zich eisen. In de eis was een openlijke geweld pleging, begin dit jaar in Graauw inbegrepen. Voor dat feit zou hij ook een schadevergoeding moe ten betalen van bijna 7000 euro. Het had die dag geregend en de weg was nat. Van D. had de vrou wen van school gehaald en onder weg mocht zijn bijrijdster ook een stuk rijden, leerde het filmpje op het mobieltje van de vrouw die op de achterbank zat. Of de bijrijd- ster ook achter het stuur had ge zeten tijdens het ongeval werd niet duidelijk. Er waren verklarin gen dat de vrouw had gereden en een getuige had direct na het on geval Van D. horen zeggen dat niet hij achter het stuur had geze ten. Van D. hield echter vol dat hij de auto had bestuurd. Voor de of ficier van justitie was het duide lijk: Van D. was verantwoordelijk voor het ongeluk en niemand an ders. Dat Van D. de schuld op zich had genomen om de vrouw - ze had geen rijbewijs - te bescher men vond ze niet voor de hand liggen. Uitspraak 24 juni en daar merken wij de gevolgen van." Het pakketsorteercentrum is in zowel de ochtend- als de avond uren als een bijenkorf. Tientallen werkbijen sorteren de zendingen: aan het begin van de dag alles wat in Zeeland en West-Brabant en op Goeree-Overflakkee bezorgd moeten worden en na zessen alles wat door particulieren en bedrij ven in deze regio's aan PostNL aangeboden is. De Kok: ,,Dagelijks werkten hier vóór de coronacrisis al zo'n 250 mensen: 100 mensen binnen, 150 mensen in de buiten dienst. Nu hebben we elke dagen zeker tien mensen meer lopen, om alles te verwerken. En dan moeten ze nog aanpoten ook, hoor. Ik heb een groot respect voor ons perso neel." Aan het extra personeel kwam het bedrijf relatief makkelijk. Mensen voor wie het werk door de coronacrisis wegviel, konden te recht bij PostNL. Onder anderen horecamedewerkers en zzp'ers die geen opdrachten meer kregen, werken nu in het sorteercen- trum. ,,Het mooi ste zou zijn als je mensen in -3 Kloetinge, Yerseke en Kruiningen. In sommige straten stopt hij wel drie a vier keer. Optrekken, dertig meter verderop weer stoppen, aanbellen, de doos voor de deur leggen en minstens 1,5 meter ach teruit stappen. „Gelukkig wordt er in deze tijd bijna altijd open gedaan. Er is al tijd wel iemand thuis", zegt Roe- lofs. ,,Maar ik vind het wel jammer dat het nu wat onpersoonlijker is geworden. Tijd voor een wat lan ger praatje heb je niet, want je moet door. Voor het bedrijf is het mooi dat het drukker is geworden, maar van mij mag die coronacrisis wel over zijn." Creatief Het aantal pakketten dat nu door PostNL bezorgd wordt, ligt in de coronatijd dertig procent hoger dan daarvoor. Dat weet Jacco de Kok, de senior procesmanager bij het Zeeuwse sorteercentrum, te vertellen. ,,Het is net als met kerst. Maar in december duurt die drukte een paar weken, terwijl die nu al drie maanden aan de gang is. Eigenlijk vrijwel meteen nadat hier de intelligente lockdown be gon, zag je het beroep op ons stij gen. Logisch ook. Mensen gingen minder hun huis uit en lie ten meer bezorgen. En winkeliers die nog geen webshop hadden, gingen hun zaken online aan bieden. Je ziet dat on dernemers creatief zijn donderdag 11 juni 2020 GO Voor Siem (18) uit 's-Graven- polder was het een buiten kansje: sportschoenen van ontwerper Alexander McQueen voor 'maar' 240 euro. Hij bestelde ze via de website Merkenvoorjou.nl, maar kreeg al snel door dat hij was opgelicht. Wat volgde was een zoektocht naar de eige naar van de webshop. Dat bleek rapper Joël S.F. uit Rot terdam, die maandag door een team agenten werd gearres teerd. Bas Bareman Rotterdam -Siem De aanhouding van Joël 'Jay Jay' S.F. De rapper kwam een paar keer in 'Opgelicht'. foto FRANKDEROO Bij PostNL is het Reland van Vliet Jacco de Kok is se nior procesmanager bij het sorteercen trum in Goes. ,,Ik heb groot respect voor ons personeel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32