s? Zeeland weet van racisme Drugs in het spel bij aanrijden rolstoeler Op bezoek 'Het is ook wel een beetje mijn eigen schuld' 2 RESULTAATVERBETERTOETS Zo'n tweehonderd Zeeuwse examenleerlingen zitten deze week weer met de neus in de boeken. De meesten zijn al geslaagd, maar kiezen ervoor een toets te maken om hun cijferlijst op te poetsen. Sommigen kunnen met dit 'herexamen' alsnog hun diploma halen. Commentaar De demonstraties tegen racisme zijn niet van de lucht. Maandag nog in Middelburg, woensdag opnieuw in Am sterdam. Zullen al die protesten Nederland veranderen? Veel mensen kunnen het maar moeilijk geloven. Dat is begrijpe lijk, want racisme is taai. Twijfelen aan het nut van demonstre ren is niet erg, zolang het je maar niet verhindert op basis van gelijkheid met gekleurde Nederlanders om te gaan. De demonstratie in Zeeland had extra betekenis. Want ooit profiteerde een groot deel van de Zeeuwse gemeenschap van de slavenhandel. Die geschiedenis is zo onmenselijk dat je er eeuwen later nog steeds liever niet aan wordt herinnerd. Die tijd laat zich niet goedmaken met demonstreren. Maar Zeeland moet wel laten merken dat we hier pijnlijk precies weten hoe gruwelijk racisme kan uitpakken. En dat we de morele plicht voelen het te bestrijden. Een andere reden om in Zeeland goed op racisme te letten, is het relatief lage aantal gekleurde Nederlanders in deze pro vincie. Omdat het vaak om kleine groepen gaat of zelfs om en kelingen, is de kans groot dat discriminatie toegedekt blijft. Gelukkig komen de huidige problemen meestal niet door slechte wil. Eerder uit angst voor het onbekende. Veel witte Nederlanders moeten nog steeds hun best doen er los van te komen. Als dat niet lukt, zeggen ze al snel: Het valt toch alle maal wel mee? Het valt niet mee. Gekleurde Nederlanders wor den nog te vaak alleen maar getolereerd. Niet omarmd. Gekleurde Nederlanders worden nog te vaak alleen getolereerd, niet omarmd Snelle behandeling moedermepper VLISSINGEN Op de kruising van de Burgemeester van Woelderen- laan met de Paauwenburgweg in Vlissingen is gistermiddag een vrouw in een rolstoel ernstig ge wond geraakt toen ze door een auto werd aangereden. Hierna botste de auto op een tweede auto. De vrouw belandde op het wegdek. Er kwa men twee ambulances en een trau mahelikopter ter plekke. Rond 18.55 uur werd ze per helikopter overge bracht naar een ziekenhuis. Drugsgebruik Volgens de politie is de bestuurder van de auto die de vrouw aanreed tijdens een speekseltest positief ge test op drugsgebruik. De speeksel- test scoorde namelijk positief op THC, de werkzame stof in wiet. Een blaastest gaf geen indicatie voor al coholgebruik. Een van de betrokken auto's reed tegen een boom aan, het andere voertuig reed een verkeersbord omver. Vanwege het ongeluk werd de Van Woelderenlaan afgesloten. De vrouw is met de traumaheli naar het ziekenhuis vervoerd. Ze raakte ernstig gewond De afdeling Verkeersongevallen Analyse (VOA) van de politie heeft sporenonderzoek gedaan. De politie heeft gistermiddag meteen diverse getuigen gehoord. Als er getuigen zijn met wie de po litie nog niet heeft gesproken, dan verzoekt de politie hen contact op te nemen met 0900-8844. ALMANAK Eindelijk, eindelijk kon de Middelburgse haar moeder in het verpleeghuis weer bezoe ken zonder dat een glazen wand hen scheidde. Op af spraak en met mondkapje. Een beetje nerveus was ze wel toen ze naar het verpleeghuis reed. Hoe zou haar moeder reageren? Zou die niet schrik ken als ze haar dochter ge- mondmaskerd zag binnenko men? Gelukkig bleken de lange maanden van coronaperikelen moeders goede humeur niet te hebben aangetast. ,,Ha, daar is de nieuwe zuster! Grapje." Hulst Hulstenaartjes te koop bij gemeente Pontjesponton is snel weer tiptop Nog voordat het fiets- voetveer naar Perkpolder in de vaart gaat, is het ponton in de Voorhaven van Hansweert weer bruikbaar. Dat belooft de gemeente Reimerswaal. Raadslid Joey Smet had aan de bel getrokken omdat de toegang nog steeds is afgesloten. De drijvende steiger zonk in januari. Volgens wethou der Kees Verburg was het ponton lek geraakt omdat het bij laag water aan de grond kwam te liggen. ,,Er is nu gebag gerd en het ponton is ge repareerd." Zodra ook de reling is hersteld, gaat de steiger weer open. maar met twee vijven voor Engels en wiskunde lukt dat niet. Flori- ans plan die onvoldoendes met het centraal schriftelijk examen op te halen, viel in duigen door de coronacrisis. ,,Door corona was ik de pineut. In een normaal exa menjaar was de kans groter ge weest dat ik de havo gehaald had. Ik vond het natuurlijk wel relaxed dat de examens niet doorgingen, maar ik baalde wel van die onvol doendes." Hij geeft toe: ,,Het is ook wel een beetje mijn eigen schuld." Volgende week probeert Florian de twee onvoldoendes alsnog op te halen met toetsen voor Engels en wiskunde. Hij oefent deze week volop met grammatica en som men. Dat vindt hij lastig na bijna drie maanden vakantie vieren. „Ik heb moeite om me te concentre ren." Maar Florian is blij dat hij als nog de kans krijgt zijn cijfer op te halen. Mocht de havo niet lukken, dan begint hij na de zomervakan tie op het mbo -opleiding veilig heid en vakmanschap. „Het mooi ste zou zijn als ik voor allebei de vakken een zeven op mijn cijferlijst heb, maar ik ben ook tevreden als het een voldoende wordt." Drie jaar lang fietste Florian Faes (16) uit Sluis op z'n ge mak door het vmbo, maar het examenjaar viel tegen. ,,De lera ren en mijn ouders zeiden dat ik een havo-koppie heb. Ik hoefde nooit veel te leren, maar in het vierde jaar ging het niet zo makke lijk meer. Daar kwam ik te laat ach ter." De leerling van het Zwin College in Oostburg kon vorige week wel de vlag uithangen: hij is geslaagd voor het vmbo. Maar daarmee is zijn doel nog niet bereikt. Hij wil na de zomervakantie graag naar de havo, donderdag 11 juni 2020 MIDDELBURG De rechtbank in Middel burg heeft gisteren de 31-jarige J. de B. uit Hengstdijk een gevange nisstraf van 733 dagen waarvan 270 dagen voor waardelijk plus opname in een psychiatrische kli niek opgelegd. Voor De B. betekent het dat hij al zeer binnenkort kan wor den behandeld. Vorig jaar wilde hij uit de kluis die in de woning van zijn ou ders stond zijn geld pak ken. Het liep uit de hand toen zijn vader probeerde hem tegen te houden en zijn moeder iets zei wat kennelijk verkeerd viel. Hij gat haar een stomp in haar gezicht. Zij liep daardoor een gebroken jukbeen en oogkas op. Blokken Tip? redactie@pzc.nl FOTO PETER NICOLA! Al tijdens het verwijde ren bleken ze populair en nu zijn ze te koop: de groene 'hulstenaartjes' uit het centrum van Hulst. Zestig van de groene paaltjes zijn nog in redelijke staat en die worden verkocht door de gemeente Hulst. Een 'hulstenaartje' kost 25 euro en er kan er maxi maal een worden ge kocht. Als meer dan zes tig mensen zich melden via info@gemeente- hulst.nl, wordt er geloot. Aanmelden kan tot ui terlijk zondag 28 juni. De opbrengst gaat naar de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen. HANSWEERT Florian Faes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30