Die Walcherse kap in de Yersekse kerk Waterschap zet komende jaren in op verbreding van bestaande routes Pakketbezorger Peter Roelofs Revolutie in de duivensport Streekdrachtenkenner Jankees Goud (42) is de Eef Bosch-van de Kolk-prijs toegekend voor zijn niet aflatende inzet voor het behoud van streekdrachten. De kiem voor zijn fascinatie werd gelegd in de kerk in Yerseke. Die ene Walcherse kap tussen al die Bevelandse kappen. Die was zo anders! is in coronatijd drukker dan ooit Een app registreert de aankomst van duiven In totaal wordt tot en met 2023 ruim 7 kilometer aan fietspaden ver breed. Het gaat onder meer om het fietspad langs de route Zwaanweg, Klaassesweg en Werendijkseweg tussen Vlissingen en Zoutelande (bij elkaar 4,1 kilometer). Dat gaat van 2,3 naar 3 meter. en het fietspad langs de Langendijk bij Scharendijke (1,7 kilometer) krijgen de 'ideale' breedte van 3,5 meter. Radicale koerswijziging Twee jaar geleden kondigde het wa terschap al een radicale koerswijzi ging aan: het zet niet langer in op de aanleg van nog meer vrijliggende fietspaden in het buitengebied, maar het wil vooral de bestaande paden verbeteren. Er ging rigoureus een streep door de lijst met investe ringsplannen, waarop 19 nieuwe fietspaden stonden. De belangrijkste reden is het be perkte budget. Per jaar heeft Schel destromen 8,5 ton beschikbaar voor fietspaden. Daarvan kan slechts 1 a 2 kilometer nieuw pad worden aan gelegd. Bovendien is er de afgelo- Het is zaak de veiligheid op bestaande paden te verbeteren pen jaren al fors geïnvesteerd in een goed fietsnetwerk. Meer kans op ongelukken Nu is het zaak vooral de veiligheid op de bestaande fietspaden te ver beteren, zeker omdat het steeds drukker wordt op die routes en er meer soorten fietsers zijn, met ver schillende snelheden. Op dit mo ment is ruim een kwart van de bijna 400 kilometer aan paden van het Zeeuwse waterschap te smal, waardoor de kans op ongelukken groter is. Over welke paden moeten wor den verbreed, is lang nagedacht. Om efficiënt te werken, wilde het waterschap de aanpak van fietspa den combineren met het onder houd of de reconstructie van we gen. Maar dat blijkt nog niet zo eenvoudig te zijn als het klinkt. De aankoop van gronden en het moge lijk verleggen van kabels en lei dingen zorgen voor te veel onze kerheden. Scharendijke De komende jaren, tot en met 2023, wordt daarom geld gestoken in losse projecten. Verder wil het wa terschap deze periode gebruiken om de projecten voor de jaren 2024 2028 tijdig voor te bereiden. Daarbij wordt ook gedacht aan enkele nieuwe fietspaden: langs de route Kloosterweg, Kapelleweg en Ring dijk bij Scharendijke en langs de Van Cittersweg (tussen de be bouwde kom en de Derringmoer- weg) bij Arnemuiden. Voor het verbreden van be staande paden komen de Doeleweg bij Arnemuiden, de Provincialeweg bij Axel en de Turkeijeweg bij Wa terlandkerkje in aanmerking. Om dat er niet genoeg geld is om alle projecten uit te voeren, zullen er nog keuzes moeten worden ge maakt. Het waterschap had eerder al geld opzij gezet voor een fietspad langs de Roterijdijk, tussen Dreischor en Schuddebeurs. De verwachting is dat dit volgend jaar kan worden aangelegd. I donderdag 11 juni 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl •ZEELAND8 ZEELAND 4 ZEELAND 11 Even geen nieuwe fietspaden Waterschap Scheldestromen in vesteert de komende jaren in het verbreden van enkele fiets paden. Deze zijn vooral op Wal cheren te vinden. De aanleg van nieuwe fietspaden - afgezien van de bestaande plannen - zit er tot 2024 niet in. Rolf Bosboom Middelburg Het Bunkerpad bij Vlissingen (over een lengte van 1,4 kilometer)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29