22 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV INTERVIEW DAVINA MICHELLE Als een 'gewoon' concert voor een groot publiek niet mag, dan verzin je toch een mooi alternatief voor fans? En zo treedt Davina Michelle straks op in een lege Afas Live, met een concert dat wordt vertoond in de bioscoop. Het gaat vaak over de dubbele petten van Peter R. de Vries. Maar laten we het eens over Opi hebben. Want ook daar lopen de rollen steeds vaker door elkaar. De ene dag zit iemand er als pre sentator, de andere dag als gast omdat er een nieuw programma gepromoot moet worden. Kijk ook niet gek op als er een redacteur aanschuift die een biogra fie te verkopen heeft. Of als aan tafel een 'heel toegan kelijk' boek wordt besproken waarvan de broer van de presentator mede-auteur is. (Kom ik zo op terug.) Dion naar Nederland Love Island keert terug Ik wil niet dat mensen aan deze moeilijke periode herinnerd worden als ze later onze muziek luisteren Die gang van zaken is verwarrend, incestueus en NPO-onwaardig. En dan zeg ik het nog vriendelijk. Misschien moet ik ze er even aan herinneren dat exact dit 'wij van wc-eend'-gedrag een van de oorza ken was van de teloorgang van RTL Late Night. Laten we het lijstje eens nader onder de loep ne men. Tijs van den Brink presenteert samen met Gio vanca Ostiana op dinsdagavond Opi, maar zat 5 fe bruari aan tafel bij collega's Charles Groenhuijsen en Carrie Ten Napel om zijn nieuwe serie God, Jesus, Trump! onder de aandacht te brengen. Een kleine week later schoof Op1-redacteur Ronit Palache aan, omdat zij een boek had geschreven over Ischa Meijer. Toen dacht ik nog vergoelijkend: als er een collega bij deze krant in zijn vrije tijd een biografie maakt, dan zouden wij er ook een pagina voor inruimen. Alleen zouden wij er trots bij melden dat het om een van onze eigen mensen gaat. En dat verzuimde Op1. Waarom, vraag ik me af. Op 2 mei werd Erik Dijkstra, inderdaad hij van de maandag, samen met kornuit Evenblij op woensdag opgevoerd als sportdeskundige. Vorige week dinsdag was Sophie Hilbrand, presentatrice van de vrijdagedi tie, te gast omdat het nieuwe seizoen van haar pro gramma Opstandelingen een publicitair kontje kon ge bruiken. De kafkaëske scène was compleet toen ze vond dat Tijs en Giovanca niet de juiste vragen stel den en zich vanaf de reservebank met het gesprek met medegast Klaas Dijkhoff begon te bemoeien. was het dubbel raak. Eerst kwam donderdaghost San der Schimmelpenninck uitgebreid vertellen over zijn nieuwe programma Zweden doen het anders. Daarna mocht de gelovige nanowetenschapper Cees Dekker een boek promoten dat hij heeft geschreven met theoloog Gijsbert van den Brink, inderdaad, de broer van. Een 'heel toegankelijk' boek, zoals de spreker drie keer benadrukte. Ik neem aan dat Tijs dit jaar een ex tra duur verjaardagscadeautje krijgt van zijn broer. Bij de NPO zien ze Op1 graag als geslaagd pluri form experiment. Maar het bewijst zich vooral als een uiterst handig reclameplatform voor alle betrokke nen. En dat kan blijkbaar gewoon bij de publieke om roep. Het wachten is nu tot Peter R. de Vries invalt als presentator. Quote van de dag Ik ben zo perfectionistisch, ik word soms echt pleurismoe van mezelf Incestueus donderdag 11 juni 2020 MUZIEK Céline Dion heeft de con certen die ze deze week zou geven in de Ziggo Dome in Amsterdam, maar die niet doorgingen van wege de coro- namaategelen, verplaatst naar het voorjaar van 2021. TELEVISIE RTL 5 en Video land zijn in ge sprek over een tweede seizoen van Love Island. Als de situatie rond het coro navirus zo blijft, dan staan de opnames en uit zendingen voor dit najaar ge pland. Er ligt een coronapro tocol klaar. —Jan Dulles (3J's) zegt in Veronica Magazine dat hij hun coronalied eigenlijk niet op het album wilde. Afgelopen dinsdag, weer bij Tijs en Giovanca dus, pubiek een heel andere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22