laliSSS- ïjjr r 'Het protestverbod van het 20 l|R|! <11 *11 Sevilla-spits Luuk de Jong leeft toe naar duel Kort WK Oranje houdt EK-thuisduels Het Nederlands elftal (foto) speelt ook vol gend jaar alle drie de EK-groepswedstrijden in de Johan Cruijff Arena. Het stadion in Amsterdam krijgt ook een achtste finale. De Johan Cruijff Arena kreeg eerder drie groepswedstrijden en een achtste finale voor het EK, dat vanaf deze maand in twaalf landen zou worden afgewerkt. Alle partijen moesten opnieuw om de onderhandelings tafel omdat het toernooi wegens corona een jaar is uitgesteld. Oranje speelt volgend jaar in de groepsfase tegen Oekraïne, Oostenrijk en een nog nader te bepalen ploeg. Toppers kunnen naar Thialf Vanaf 27 juli kunnen de langebaanschaatsers trainen op de 400 meterbaan in Heeren veen. Het ijs ligt er tot en met het wintersei zoen, dat in Thialf op 14 september begint. MOTORSPORT Streep door GP in Italië De Grote Prijs van Italië in de WK wegrace voor motorcoureurs gaat voor het eerst sinds 1991 niet door. De organisatie van de WK wegrace werkt aan een nieuwe kalender voor de MotoGP, Moto2 en Moto3. Het is de bedoeling om tot half november zoveel mo gelijk races in Europa te houden. Sparta wil Stekelenburg Sparta ziet in Maarten Stekelenburg (37) de gewenste nieuwe doelmanDe goalie komt sinds 2016 uit voor het Engelse Everton. Daarvoor diende hij Southampton, AS Mo naco, Fulham en AS Roma. De oud-interna tional begon zijn loopbaan bij Ajax. Streppel nieuwe coach Roda Jurgen Streppel wordt de nieuwe trainer van Roda JC. De 50-jarige trainer tekent bij de club uit Kerkrade voor twee jaar. Streppel was clubloos na zijn vertrek bij Al-Jazira in de Verenigde Arabische Emiraten vorig jaar. Quote van de dag 'Overwoog even rentree bij Bayern. Maar koos vorig jaar bewust voor meer tijd met mijn gezin.' Vissen EK De stadsderby van Sevilla is vanavond het fraaie affiche bij de herstart van de Spaanse La Liga. De heenwedstrijd, destijds nog met publiek, zorgt voor zoete herinneringen bij Luuk de Jong. De spits van Sevilla maakte de winnende 1-2. Een Seranoham van XXL formaat. Die hield hij over aan de vorige burenruzie van Sevilla. Het was in november het geschenk van een sponsor, die zijn geluk niet op kon toen Luuk de Jong uitgerekend in het stadion van de aartsrivaal ver woestend uit zijn slof schoot. ,,Nee, er is me nu nog niks in het vooruitzicht gesteld als ik weer scoor,'' grijnst De Jong (29). ,,De sfeer zal anders zijn nu, in ons ei gen lege stadion. De fans hebben het zwaar dat ze er niet bij mogen zijn, maar de derby op zich leeft wel. 'Van Betis winnen en het sei zoen is al geslaagd'; er zijn suppor ters die echt zo denken. 'Jij staat met die goal al in de geschiedenis boeken', hoor je ook. Toch leuk.'' Na de Bundesliga is La Liga van daag de tweede Europese topcom- petitie die weer opstart in de coro- nacrisis. Sevilla staat derde, goed op koers voor een Champions Leagueticket. De Jong en zijn ploeg zitten ook nog in de Europa League. ,,Genoeg dus nog om voor te spelen. In een moordend schema, want we spelen 11 compe titieduels in vijf weken. Ik ben be nieuwd hoe we ervoor staan, pas sinds een week trainen we weer als groep zonder beperkingen. We hebben een paar keer 11 tegen 11 gespeeld en ik heb het gevoel dat we redelijk fit zijn, maar er zijn meer dingen waarvan je nog niet weet hoe het uitpakt, los van het spelen zonder publiek.'' Temperatuur De aftrap vanavond is bijvoorbeeld pas om 22.00 uur. Dat zal vaker zo zijn bij de resterende thuisduels in verband met de mogelijke hitte. ,,Het valt hier deze week mee met de temperatuur'', zegt De Jong. ,,Maar een paar weken geleden was Van Betis winnen en het seizoen is al geslaagd. Er zijn supporters die zo denken Geen kniebuiging tijdens het volkslied. Geen 'Black Lives Matter' op een ondershirtje. Geen vreed zaam protest met een vuist in de lucht tijdens de medaille-ceremo nie. Het blijft allemaal verboden bij de Olympische Spelen en de Para- lympics in Tokio. ,,En dat mag je toch wel zeer opmerkelijk noemen, juist nu er wereldwijd zoveel op gang komt en bespreekbaar wordt'', meent marathonloper Abdi Na- geeye, die net als zoveel topsporters op Instagram stilstond bij de ge welddadige dood van de Ameri kaan George Floyd. Waar zelfs topatleten als Lewis Hamilton en Michael Jordan zich de laatste weken uitspreken over racisme, laten meer en meer sport organisaties de sancties op vreed zame vormen van protest vieren. Het IOC is echter niet van plan de eigen richtlijnen aan te passen, zo bevestigde de organisatie aan de Britse krant The Daily Telegraph. At leten worden aangemoedigd om 'op te komen voor waar ze in gelo ven', maar dit blijft in geen enkele vorm toegestaan tijdens de Spelen. Nageeye, de van oorsprong Somalische atleet die in 1996 naar Nederland kwam, snapt niets van die halsstarrige houding. De wens om sport en politiek te scheiden, kan hij ergens nog wel begrijpen. ,,Maar hiermee gaat het IOC ge woon véél te ver'', meent hij. ,,Want racisme is geen politiek, dat moet j e scheiden. We hebben het hier over de basis, over mensenrechten. Zo'n beetje elke sport gaat daar nu in mee en dan zegt juist de allesover- koepelende sportorganisatie zoietsHéél bijzonder.'' Bij olympisch kampioen Mark Tuitert blijkt de verbazing niet donderdag 11 juni 2020 GO VOETBAL SCHAATSEN VOETBAL VOETBAL —Arjen Robben (36) twijfelde even over onderbreken van voetbalpensioen De FIFA beslist 25 juni waar het WK voor vrouwen in 2023 wordt gehouden. Na het terugtrek ken van Brazi lië zijn Colom bia, Australië/ Nieuw-Zeeland en Japan over. Bij het vorige WK verloor Ne derland de fi nale van de VS. Michael Jordan (57, foto) is een verdienstelijk visser. De oud basketballer ving tijdens een wedstrijd een marlijn van 200 kilo. De winnaar ont vangt bijna 1 miljoen euro. De Europese kampioen schappen bad minton zijn voor dit jaar geschrapt. Het toernooi is ver plaatst naar volgend jaar, van 27 april tot 2 mei in Kiev (Oekraïne). O a 0) 'De sfeer zal anders zijn, maar de derby leeft' Maarten Wijffels Sevilla/Rotterdam November 2019: Een jui chende Luuk de Jong vergaart eeuwige roem in Sevilla-kringen door de cruciale 1-2 te maken in de derby met Betis. FOTO GETTY - Luuk de Jong (29) Met verbazing is gereageerd op de mededeling van het Internati onaal Olympisch Comité (IOC) dat demonstreren tegen ra cisme verboden blijft voor spor ters op de Spelen. „Deze be krompen gedachte toont weer eens aan hoe ver die organisatie van de maatschappij staat.'' Arjan Schouten Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20