Maar die moet weg! NutotgyQjIP de 2e EHBO-cursus gratis. Middelburg moet elf miljoen bijlenen om kosten te betalen Samen een EHBO-cursus volgen? cfk regionale nieuws JOL Walcheren Bekijk het aanbod op livis.nl Vandaag bij deze krant Ze is voor het vmbo geslaagd, met zessen, zevens en achten, maar ook een vier voor economie. En die onvoldoende zit Lente Duvekot (16) uit Vrouwenpolder niet lekker. Ze maakt daarom gebruik van een herkansing. Want die vier moet weggepoetst worden.zeeland 2 ,v»> nood verkeren. Zodra het Rijk met beloofde financiële compensatie over de brug komt, denken de ge meenten de leningen weer te kun nen aflossen. Maar daarover bestaat nog veel onzekerheid, denkt ad viesbureau Berenschot, dat veel lo kale overheden als klant heeft. ,,Dat hopen ze dan. De grote vraag is wanneer en vooral hoe het Rijk gaat uitkeren", zegt Philip van Veller van Berenschot. Een derde van de gemeenten in Nederland zat al voor het uitbreken van pandemie in financieel zwaar weer. De coronacrisis kunnen ze er eigenlijk niet bij hebben. Gemeen ten zagen bronnen van inkomsten als toeristenbelasting en parkeer- gelden opdrogen. Doordat onder nemers, burgers en sportclubs uit stel van betaling kregen, kwam er nog minder geld binnen. ,,Dat gemeenten hebben moeten lenen, vinden wij niet verwonder lijk, gezien de financiële situatie waarin zij verkeerden al voor de co ronacrisis. Dat kwam vanwege de tekorten op het sociaal domein. Vervolgens hebben ze enorme uit gaven moeten doen de laatste tijd om het coronabeleid uit te voeren", aldus de VNG. P7 Dat blijkt uit onderzoek van deze krant. Zo leende de gemeente Haarlemmermeer 24 miljoen euro, Breda 15 miljoen, Terschelling 2 miljoen en Middelburg 11 miljoen bij de Bank Nederlandse Gemeen ten (BNG) om a het hoofd bo ven water te houden. „We I hebben geld moeten aan trekken omdat we zelf in li quiditeitspro- B J' Ihlemen kwa- 1 men", zegt de Wethouder Middelburgse Johan Aalberts. wethouder Jo- han Aalberts. ,,Wij hebben ook gewoon kosten, wij moeten de salarissen betalen." De Bank Nederlandse Gemeen ten ziet de kredietvraag door ge meenten groeien, bevestigt een woordvoerder, zonder exacte be dragen te noemen. De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) verwacht dat het merendeel van de gemeenten kortlopende kredieten zal moeten afsluiten. Maar de VNG wil niet de conclusie trekken dat gemeenten in acute financiële Beatrix opent nationale Buitenspeeldag Prinses toont zich voor het eerst sinds de corona-uitbraak weer in het openbaar De grote vraag is wanneer en vooral hoe het Rijk gaat uitkeren donderdag 11 juni 2020 Nieuwsmedia Gemeenten financieel in de knel door corona Tientallen gemeenten hebben miljoenen euro's moeten bijle nen om salarissen, uitkeringen en subsidies te kunnen betalen. Door de coronacrisis zijn hun in komsten sterk gedaald en de uitgaven flink gestegen. Theo Giele Den Haag —Philip van Veller, Berenschot 21°C Geleidelijk pzc.nl warmer Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1