6 EVCTTT Horeca Toorkirif toppers gezocht! NIEUWS 13 Verwachting is dat Afrikanen de zee oversteken nu corona op z'n retour is nationale vacaturebank Vt Terwijl de Libische hoofdstad Tri poli het toneel was van hevige ge vechten, hielden duizenden Afri kaanse migranten zich er schuil, wachtend op een boot die hen naar Europa zou brengen. Nu in Italië de pandemie op zijn retour is en de lockdown voorbij, komen de over tochten richting de EU ook weer op gang. Ondanks het virus kwamen de afgelopen drie maanden ruim 2500 migranten aan in Italië. Volgens de Italiaanse veiligheids diensten staan er dus 20.000 Afri kanen te trappelen om op een boot te stappen. „Zonder de hulporgani saties die mensen uit het water ha len en naar Sicilië brengen, komen ze hierheen'', zegt Paola La Rosa van Forum Lampedusa Solidale, een organisatie die zich inzet voor de rechten van migranten. ,,Hier op het eiland is niks; geen zieken huis, geen kantoor waar je een ver blijfsvergunning kunt aanvragen. Niets.'' Brandbrief De migranten in aantocht baren Italië zorgen; de regering heeft de Europese Unie in een brandbrief opnieuw gevraagd om een evenre dige verdeling van de asielzoekers over lidstaten en een gezamenlijk uitzetbeleid. De brief is onderte kend door nog vier mediterrane landen, waaronder Griekenland en Spanje. Volgens het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken is het ri sico op een migrantengolf groot, nu de corona-epidemie in Europa zich steeds meer gedeisd houdt. Hoewel de Italiaanse havens vanwege de vi rusmaatregelen nog gesloten zijn, is met terugkeer van de hulpverle nende organisaties naar het Mid- dellandse Zeegebied de kans op een nieuwe vluchtelingencrisis groot. Op korte termijn zal het eerste schip met migranten weer toegang tot een Italiaanse haven vragen, zo verwacht minister van Binnen landse Zaken Luciana Lamorgese. Om een patstelling tussen Itali aanse autoriteiten en schepen die afgelopen jaren hulp boden aan vluchtelingen te voorkomen, mikt de minister behalve op het regule ren van de aankomst van boten ook op het afremmen van het vertrek van de scheepjes. Lamorgese zal binnenkort overleggen met haar collega's in Tunis (Tunesië) en Tri poli, zo liet ze recent weten. Intussen lopen de spanningen op Lampedusa op. Tegenstanders van de instroom van migranten hebben afgelopen weekend de wrakken van bootjes waarmee de vluchtelingen de afgelopen jaren naar het eiland kwamen, in brand gestoken. ,,Er zijn mensen op het eiland die de spanningen willen opvoeren'', zei burgemeester Salvatore Martello te gen de krant Corriere della Sera. Er zijn mensen op het eiland die de spanningen willen opvoeren Spanningen die volgens Paola La Rosa van Forum Lampedusa Soli- dale altijd hebben bestaan op Lam- pedusa. ,,Nu komen de vooroorde len naar buiten, omdat mensen, let terlijk, niet werken. Ze maken zich zorgen over hun bestaan en reage ren dat af op de zwaksten.'' Volgens La Rosa zijn de bewoners vooral ongerust over het komende vakan tieseizoen dat door corona al gro tendeels verloren is. ,,We moeten het jaar in deze drie maanden ver dienen, het is juni en er is niemand op het eiland." Burgemeester Martello deelt die zorg en benadrukt dat toeristen niet hoeven te vrezen voor de aan wezigheid van vluchtelingen. ,,Als ze al op Lampedusa aankomen, dan zijn ze binnen 48 uur weer vertrok ken. Geen toerist zal er eentje op het strand of in de hoofdstraat zien.'' Spookboten Ondanks de lockdown kwamen er in de eerste vijf maanden van dit jaar in totaal ruim vijfduizend migran ten aan op Zuid-Italiaanse stranden, dat is meer dan twee keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar. Ook de afgelopen maanden kwa men migranten aan op Lampedusa; zogenaamde spookboten zetten ge regeld mensen af op Sicilië. Eind mei arriveerden nog vierhonderd Tunesiërs op het strand van Agri- gento, maar het schip dat ze erheen vervoerde, was spoorloos. Het is een lastige tijd voor veel beroepsgroepen. Horeca, Recreatie, Toerisme en Cultuur. Allemaal worden we getroffen. Anderzijds zien we bij Nationale Vacaturebank ook kansen. Markten die juist opbloeien. Met meer dan 45.000 vacatures, handige tips, inspirerende verhalen en de cv-maker zetten wij alles op alles om jou te helpen bij het vinden van een baan. donderdag 11 juni 2020 GO Italië vreest golf vluchtelingen In Libië staan 20.000 migranten klaar om de oversteek naar Eu ropa te maken zodra de corona epidemie voorbij is, melden Itali aanse inlichtingendiensten. Op Lampedusa maken ze zich zor gen om een nieuwe golf migran ten. Angelo van Schaik Lampedusa De Libische autoriteiten hebben in de stad Khoms migranten onderschept die op weg zouden zijn naar Europa. foto reuters -Salvatore Martello, burgemeester alles op alles 1 I voor jouw baan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13