De voetbal rolt nog tijdje in het dorp Nieuwe route moet fietsers langs resten van oude forten leiden IN DE REGIO Buitenbaden Den Inkel mogen ook open 6 BEVELANDEN EN THOLEN Verhuizing velden op lange baan OP DE FIETS LANGS GROEN GOES Tientallen woningen, een brede school en zelfs een grote nieuwe supermarkt. De mogelijkheden om de huidige locatie van de sportvel den en het aangrenzende voorma lige veilingterrein te bebouwen zijn voor Krabbendijkse begrippen ein deloos. Maar de gemeenteraad van Reimerswaal is voorlopig niet van plan om de eerste stap -verplaat sing van de sportvelden - te zetten, zo bleek gisteravond. Derde veld Zo'n verplaatsing kost miljoenen. Veel partijen vragen zich af of de gemeente op dit moment wel zo'n grote investering moet doen. Zeker omdat de aanleiding voor de hele operatie - het dringende gebrek aan een derde veld voor VV Krabben- dijke - snel en relatief goedkoop te realiseren is nadat de gemeente vo rig jaar het oude veilingterrein heeft aangekocht. Bovendien wil de club veel liever op de oude stek blij ven dan verhuizen naar de rand van het dorp. ,,Met een derde veld zijn wij uit de brand. We zijn een aantal jaren geleden begonnen met de vraag om een Kadett, maar dat is nu een Rolls Royce geworden", verwoordde voorzitter Kees Hoekman de positie van zijn club. Die 'Kadett' kan vol gens hem alsnog worden aange schaft door een extra veld aan te leggen. De gebouwen van de club kunnen nog zeker tien jaar mee. Ook zou dat de zeer dringende op knapbeurt van het kunstgrasveld (kosten ruim 3 ton) rechtvaardigen. Minder overlast Wethouder Kees Verburg beloofde het voorstel van de voetbalvereni ging zo snel mogelijk door te reke nen. Hij is echter nog steeds voor stander van verplaatsing van de vel den naar een kavel naast nieuw bouwwijk Rozeboom IV. De kans dat de gemeenteraad daar over twee weken mee instemt, is zeer klein. SGP en Leefbaar Reimerswaal (sa men goed voor een meerderheid) vinden, als de velden tóch ver plaatst worden, de Schapendijk een betere optie. Daar heeft de ge meente al grond in eigendom en blijft de optie open om het dorp verder uit te breiden. Daarnaast verwacht de SGP dat deze locatie minder overlast geeft. Overigens zijn de clubs fel tegen verhuizing naar de Schapendijk: ze vinden de plek veel te afgelegen en willen graag in het hart van het dorp blij ven. Een grote meerderheid van de raad gaf al wel aan over twee weken in te stemmen met de versnelde re novatie van het kunstgrasveld, dat enkele weken geleden door de KNVB is afgekeurd. Michiel Bouwman Tholen De gemeente betaalt, net als Ber gen op Zoom en Steenbergen, 3000 euro mee aan een onder zoek naar de ontwikkeling van zo'n route die over al bestaande wegen en paden moet gaan. Van Halsteren over de brug bij Oud- Vossemeer, helemaal naar het zuidelijkste puntje van Tholen. De route is enkele tientallen kilo meters lang. ,,Van enkele forten is Van enkele forten is nog deels het patroon in het landschap zichtbaar nog deels het patroon in het land schap zichtbaar", zegt wethouder Peter Hoek. ,,Al waren dat vooral aarden beschermingen die opge worpen waren om het gebied te beschermen tegen de Spanjaar den. Met zo'n route kun je de his torie beleefbaar maken. Ook bij recreanten en toeristen." Het idee is ontstaan bij de Halsterse dorpsraad. Aan beide zijden van het Schelde-Rijnkanaal zijn nog spo ren uit dat verleden te vinden. Het maakte onderdeel uit van de Linie van de Eendracht; een ge bied dat zich uitstrekte van Tho- len/Bergen op Zoom tot Grave en waarin het water gebruikt werd als verdedigingsmiddel. Wandelingen door Zierikzee en Veere Gastexpositie in Galerie Goese Kade KRUININGEN De bassins zijn schoongeschrobd en de kraan loopt. Kortom, alle voorbereidin gen om de buitenbaden van zwembad Den Inkel in Kruinin- gen weer te openen zijn in gang gezet. Toch moeten waterliefheb bers nog zeker drie weken wach ten tot ze weer van de duikplank kunnen springen en van de glij baan mogen roetsjen. Nadat de coronamaatregelen zijn versoepeld, zijn de meeste zwembaden in de regio met de nodige voorzorgsmaatregelen weer geopend. De Thoolse baden volgen over een week; alleen het Wissebad in Wissenkerke heeft nog geen heropeningsdatum be kendgemaakt. Dat bezoekers van Den Inkel nog tot 1 juli moeten wachten voor het buitenbad opengaat, heeft volgens manager Nelie Wilcox te maken met de hoge opstartkosten. ,,We hebben echt gewacht tot we zeker wisten dat we weer open konden gaan." In tegenstelling tot sommige an dere baden, beschikt Den Inkel ook over een binnenbad en is men dus niet afhankelijk van het buitenbad om de zwemlessen te hervatten. Omdat Kruiningen een relatief groot buitenbadcomplex heeft, duurt het zeker tien dagen voor dat de baden gevuld zijn. Daarna zijn nog enkele dagen nodig om de kwaliteit van het water op orde te krijgen. Het team is nog druk bezig met maatregelen om alles veilig te laten verlopen. ,,Ie- dereen zal moeten reserveren. De planning is om met een ochtend-, middag- en avondblok te werken. Daar tussen zal telkens een uur zitten om alles goed schoon te kunnen maken." Volgens Wilcox is het niet de bedoeling om de recreatiebaden op te delen in vakken. ,,Jeugd tot 18 hoeft geen afstand van elkaar te houden." In het deel van het wedstrijdbad dat gereserveerd is voor banentrekkers geldt die norm wel. Of de investering van het opstarten terugverdiend kan worden, is in grote mate afhanke lijk van het zomerweer. woensdag 10 juni 2020 BE De kans is groot dat het ambiti euze plan rond de verplaatsing van de sportvelden in Krabben- dijke op de lange baan wordt ge schoven. De gemeenteraad voelt in deze financieel onze kere tijden veel voor een goed kopere oplossing: de aanleg van een - tijdelijk - derde veld op het oude veilingterrein. Joeri Wisse Krabbendijke Een nieuwe fietsroute langs de plaatsen waar ooit forten ston den aan de zijden van het Schelde-Rijnkanaal. Tholen ziet het wel zitten. - Wethouder Peter Hoek ZIERIKZEE VVV Zeeland houdt tot en met 31 oktober iedere eerste en laatste zaterdag van de maand een stadswandeling in Veere (eerste zaterdag) en Zierikzee (laatste za terdag) onder leiding van een gids. Deze gaat langs de mooiste plek jes van de twee stadjes. De wandeling in Veere duurt van 11.00 tot 12.00 uur. Startpunt is Museum Veere. Deelname kost 6,50 euro voor vol wassenen en 3,25 euro voor kin deren tot en met twaalf jaar. De wandeling door Zierikzee is van 14.00 uur tot 15.30 uur. Startpunt daar is parkeerplaats Havenpoort. Deelname kost 9,50 euro voor vol wassenen en 4,75 euro voor kin deren tot en met twaalf jaar. GOES Werken van Martina de Bruin (ke ramiste uit Goes), Veronica van Koningsbrugge (schilderes) uit Lo- chem en Wil Westerweel (urbex fotograaf) uit Zutphen zijn te zien tijdens een gastexpositie in Gale rie Goese Kade. De tentoonstelling is te zien van maandag 15 juni tot en met zater dag 15 augustus. Zie goesekade.nl voor meer infor matie over deze exposanten en de nieuwe galerie zelf. De galerie is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 13.30 uur tot 16.0 uur. Entree is gratis. De baden zijn geschrobd en worden weer gevuld. foto den inkel ten in de gemeente. Bijvoorbeeld langs het park Vaete in de wijk Mannee. Daar geen re guliere struiken of gras, maar vaste planten die elkaar met de bloei opvolgen. Goed voor de bijen en vlinders. ,,En het geeft een heel kleurrijk aanzicht", zegt Van der Reest. Dit park is een van de voorbeelden waar de biodi versiteit in de stad is verbeterd. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN GOES Een dagje meelopen voor de prokkel- stage (voor mensen met een beperking) zit er momenteel niet in. Daarom is Esther van den Boomgaard (links op de foto en cliënt van be langenvereniging LFB) een middag met wet houder André van der Reest (midden) en be leidsmedewerker Joachim Koutstaal op de fiets door Goes gereden. De tocht ging langs allerlei duurzame projec-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51