Mountainbikers kunnen parcours Westerschouwen weer bedwingen IN DE REGIO Gemeente schiet sportcentrum te hulp 6 Haringvlietplein Zierikzee Toch Anywave in Brogum, wel net even anders Marcel Modde Zierikzee De eerste voorbereidende graaf werkzaamheden in het gebied zijn inmiddels begonnen. Volgende week start de bouw van de Lidl. De nieuwe supermarkt komt in de hoek van het terrein, op de locatie van de al eerder gesloopte Praxis. Daarnaast verrijst een tweede ves tiging van Albert Heijn in Zierik- zee. Het huidige AH-filiaal in het stadscentrum blijft ook bestaan. Tussen beide nieuwe supermarkten in komt nieuwbouw van de World of Drinks en Bakker Bunt. Opening De opening van de slijterij, bakker en Lidl staat rond medio februari gepland. Aansluitend worden de huidige bakkerij en de textieldruk- kerij Z-Wear gesloopt, om plaats te maken voor de nieuwe AH. Als alles volgens plan verloopt, opent de su permarkt september volgend jaar. De Action en fietsenwinkel Cen- terpoint komen daar in 2022 weer naast, legt gemeentelijk projectlei der Ronald van Vooren uit, in de plaats van het huidige accountants kantoor (daar wordt nog een alter- Wandelingen door Zierikzee en Veere natieve locatie voor gezocht) en het oude postsorteercentrum. Bij de nieuwe winkels worden in totaal 380 parkeerplaatsen aangelegd. Wat er in het bestaande gebouw van de Lidl aan de Schelphoekstraat komt, is nog onbekend. Eén van de plannen die leeft, is de realisatie van een wijkcentrum voor Poort ambacht. De wijkraad krijgt vlak bij de supermarkt al de beschikking over een strook grond voor inrich ting van een moestuin. Z-Wear bouwt een nieuw pand naast de huidige winkel van World of Drinks. Voor de slijterij wordt een andere huurder gezocht. Gescheiden rijbanen En er wordt nog meer gebouwd in die hoek. Na de zomervakantie be gint ook de nieuwbouw van scho lengemeenschap Pieter Zeeman. Om de overlast van al het bouwver- keer voor de omgeving te beperken, wordt voor vrachtwagens een aparte weg aangelegd via de Laan van St. Hilaire. Tegelijkertijd wordt ook de Ha- ringvlietstraat aangepakt. Dat ge beurt tussen half augustus en eind november. Tussen beide rotondes komen er gescheiden rijbanen voor het gemotoriseerd verkeer. Het fietspad wordt in twee rijrichtin gen los van de rijbaan aangelegd. Verder komen er veilige oversteek plaatsen voor fietsers en voetgan gers. De reconstructie van de Haring- vlietstraat moet zorgen voor een vlotte doorstroming van het ver keer naar de achterliggende woon wijk, het winkelgebied en de school. Gastexpositie in Galerie Goese Kade Boswachter Marijke Lieman: ,,Het is op technisch vlak al best een pittige route. Als hij dan ook heel zwaar en mul wordt, neemt de kans op ongelukken toe. Ook heb ben de vrijwilligers geen onder houd kunnen plegen, omdat bij voorbeeld vrijwilligersdag NLDoet niet doorging. Daardoor werd het onveilig." Dat onderhoud is inmiddels op gepakt. Johan Hendrikse van ATB-Extreme is coördinator on- ZIERIKZEE Sportcentrum Laco in Zierikzee verkeert door de ge dwongen coronasluiting financi eel in zwaar weer. Een deel van de inkomsten is tijdelijk weggeval len, terwijl de uitgaven wel door lopen. De gemeente steekt de hel pende hand toe om te voorkomen dat de problemen erger worden. Zo kan in ieder geval het salaris van het personeel worden door betaald. De resterende subsidie voor dit jaar wordt vervroegd en in één keer uitbetaald. Dat gaat om een bedrag van 340.000 euro. De ge meente subsidieert het sportcen trum onder meer in verband met het openbare zwembad. Daar naast wordt soepel omgesprongen met het betalen van de huur voor derhoud en is blij dat ze weer aan de slag konden. ,,Het heeft flink geregend, waar door de ondergrond weer beter is. De slechte plekken zijn aangevuld met houtsnippers. De komende Voor zover wij weten zijn er gelukkig geen ongelukken gebeurd en zijn mensen er niet stiekem op gaan rijden tijd proberen we dat overal zo goed mogelijk te doen op de slechte plekken." de accommodatie. Laco heeft meerdere vestigingen in Neder land en een vergelijkbaar verzoek ingediend bij alle betreffende ge meenten. Het bedrijf heeft voor het opvangen van de personeels- salarissen een beroep gedaan op de landelijke NOW-regeling. Maar tot dusver is het onzeker of commerciële sportaccommoda ties voor de compensatieregeling van het Rijk in aanmerking ko men. De financiële risico's voor de gemeente zijn op dit moment ver waarloosbaar, aldus burgemeester en wethouders. ,,Gelet op de hui dige rentestand zijn de kosten ten aanzien van het voorfinancieren van de exploitatiesubsidie niet noemenswaardig." De verstandhouding tussen de mountainbikevereniging en Staatsbosbeheer is overigens prima. Volgens Hendrikse was er her en der wel wat onbegrip over het afsluiten van de baan. ,,Wij hebben altijd goed contact en overleg met Staatsbosbeheer, de baan is tenslotte van hen en wij adviseren slechts over bijvoor beeld het sluiten ervan. We waren het erover eens dat dit moest voor de veiligheid." Nog niet eerder werd besloten het parcours te sluiten. Lieman: ,,Voor zover wij weten zijn er ge lukkig geen ongelukken gebeurd en zijn mensen er niet stiekem op gaan rijden. Het kan best zijn dat hij weer een keer dichtgaat als de baan te slecht wordt. Dat hopen we natuurlijk niet, maar we kun nen het niet garanderen." ZIERIKZEE Herman Brood and his Wildromance, maar vooral ook oude lokale roem zoals Trio Plus 1, TSE en Check it Out wor den 13 juni weer even tot leven gewekt. Dat gebeurt tijdens een bijzondere editie van Anywave in Brogum. Het jaarlijkse festival kan dit jaar niet doorgaan door de be perkende coronamaatregelen. En dus bedacht de organisatie een alternatief: een livestream waarin de hoogtepunten van de afgelopen veertig jaar de revue passeren. De uitzending op de Face- bookpagina en het Youtubeka- naal van Brogum in Zierikzee begint zaterdagavond 13 juni om acht uur. woensdag 10 juni 2020 Nieuwbouw supers Lidl en AH begint SD Johan Hendrikse van ATB-Extreme op het pad in gesprek met boswachter Marijke Lieman. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Het Haringvlietplein in Zierikzee ondergaat de komende maan den een metamorfose. Binnen twee jaar wordt het troosteloze bedrijventerrein omgebouwd tot een modern winkelgebied, met onder meer nieuwe supermark ten van Lidl en Albert Heijn. Ook de Haringvlietstraat wordt herin gericht en veiliger voor fietsers en voetgangers. VVV Zeeland houdt tot en met 31 oktober iedere eerste en laatste zaterdag van de maand een stadswandeling in Veere (eerste zaterdag) en Zierikzee (laatste za terdag) onder leiding van een gids. Deze gaat langs de mooiste plek jes van de twee stadjes. De wandeling in Veere duurt van 11.00 tot 12.00 uur. Startpunt is Museum Veere. Deelname kost 6,50 euro voor vol wassenen en 3,25 euro voor kin deren tot en met twaalf jaar. De wandeling door Zierikzee is van 14.00 uur tot 15.30 uur. Startpunt daar is parkeerplaats Havenpoort. Deelname kost 9,50 euro voor vol- deren tot en met twaalf jaar. GOES Werken van Martina de Bruin (ke ramiste uit Goes), Veronica van Koningsbrugge (schilderes uit Lo- chem) en Wil Westerweel (urbex fotograaf uit Zutphen) zijn te zien tijdens een gastexpositie in Gale rie Goese Kade. De tentoonstelling is van maandag 15 juni tot en met zaterdag 15 au gustus. Zie goesekade.nl voor meer infor matie over deze exposanten en de nieuwe galerie zelf. De galerie is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 13.30 uur tot 16.0 uur. Entree is gratis. De mountainbikeroute in Bos- wachterij Westerschouwen is weer open. In april werd deze gesloten door Staatsbosbe heer, met name omdat het te droog was. Mariska den Hartog Burgh-Haamstede - Marijke Lieman, boswachter ZIERIKZEE wassenen en 4,75 euro voor kin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49