Streep door Strandcross O O) CD O Zeeuws-Vlaamse wielerkoers in najaar verreden ZEELAND 11 Twee jaar op rij geen 'Omloop' was een doorn in het oog van de organisatie. ,,Zo krijgen we toch een mooi einde van het Zeeuws-Vlaamse wielerseizoen.'' BinckBank Tour naar Zeeland Boere Beach HWP De kans is groot dat de 51e Omloop van de Braakman dit najaar alsnog verreden wordt. Als voorlopige datum heeft het Wielercomité Philippine za terdag 3 oktober geprikt. Organisator Edwald Martijn rekent de komende dagen op groen licht van alle betrok ken overheden. ,,Er zal nog wel een gesprek met de Veiligheidsregio moe ten plaatsvinden, om alle richtlijnen voor corona helder te krijgen.'' De voor de Nederlandse Loterij Top- competitie meetellende wielerklassie ker stond dit jaar gepland voor 28 maart en sneuvelde als een van de eerste koersen, als gevolg van het coronavirus. Voor de organisatie was het meer dan een forse tegenvaller. Vorig jaar moest de koers worden gestaakt vanwege het overlijden van Robbert de Greef. ,,Twee jaar achter elkaar geen koers is natuur lijk geen goede zaak, niet voor de ren ners en zeker ook niet richting je spon sors. Je wilt een koers organiseren en niet je centjes op de bank zetten.'' Achter de schermen hield het comité contact met de KNWU over een alter natieve datum, al naar gelang de ont wikkelingen rondom het virus. Zater dag 3 oktober biedt volgens Martijn de beste kansen. Een week later staat na melijk de Amstel Gold Race op het pro gramma. ,,En die slokt natuurlijk veel politiebegeleiding en motorrijders op.'' Ook qua weersomstandigheden is begin oktober een redelijke optie. ,,La- ter in de maand heb je een grotere kans op slecht weer. Wel moeten we op de kasseistroken rekening houden met de start van het bietenseizoen. Regen en blubber op de kasseien kan zorgen voor het nodige glibberen. De veiligheid en gezondheid van de renners staat voorop.'' Op de wielerkalender voor dit najaar moet er nog wel afstemming plaatsvin den met het Nederlands clubkampi oenschap in Dronten. In principe staat die koers voor zondag 4 oktober ge- pland. ,,Maar mogelijk wordt het club kampioenschap nog een dag naar vo ren gehaald. Dat horen we binnen kort.'' In dat geval heeft de Omloop van Wel moeten we op de kasseistroken rekening houden met de start van het bietenseizoen de Braakman zaterdag 26 september als uitwijkdatum vastgelegd. Qua vergunningen verwacht Martijn geen problemen. De twintig teams die aan de Topcompetitie deelnemen wor den deze week op de hoogte gesteld van de definitieve datum. ,,Zodat de renners zich die dag bijvoorbeeld niet inschrijven voor een Vlaamse kermis- koers.'' Eerder werd al bekend dat de Schel- deprijs op 14 oktober wordt verreden, met start in Terneuzen. ,,Zo krijgen we toch een mooi einde van het Zeeuws- Vlaamse wielerseizoen.'' Herman Heuvink Vlissingen Jaarlijks komen duizenden toeschou wers naar de boulevard van Vlissingen om getuige van dit spektakel te zijn. Voorzitter Thijs Lampio van de organi serende vereniging MSV de Uitlaat liet het pijnlijke besluit weten na afloop van de bestuursvergadering van maandag avond plaatsvond. ,,Wij zijn als bestuur al een hele tijd met diverse instanties in gesprek waar onder de veiligheidscoördinator Zee land en de gemeente Vlissingen om dui delijkheid te krijgen'', zegt Lampio. 1 september is de datum dat er weer sportwedstrijden mogen worden geor ganiseerd. Niemand kan mij nu al ver tellen wat er wel en niet na die datum kan. Eén ding lijkt duidelijk, namelijk Niemand kan mij nu al vertellen wat er wel en niet na 1 september dat de anderhalve meter afstand ge handhaafd blijft.'' ,,Aangezien er geen ruimte is om te schuiven met data en omdat we afhan kelijk zijn van sponsoren die zelf nog in het ongewisse zijn over wat hen te wachten staat, hebben wij nu besloten de stekker er uit te trekken. Hoe spijtig dat ook is.'' Het is nog niet eerder voorgekomen dat de Strandcross in Vlissingen moest worden geannuleerd in de afgelopen 34 edities. MC de Pekelinge heeft nog geen be slissing genomen omtrent het wel of niet doorgaan van de strandcross in Zoutelande op 7 november. Zij zagen zich eerder al wel genoodzaakt door het virus de supercross van 31 juli in Aagte- kerke te annuleren. VLISSINGEN De Binck Bank Tour komt naar Zee land. De wielerwedstrijd uit de WorldTour doet Vlissin- gen en Philippine aan. De meerdaagse koers wordt ge reden van dinsdag 29 sep tember tot zaterdag 3 okto ber. De eerder uitgestelde koers is ingekort van zeven naar vijf etappes. Behalve Vlissingen en Philippine worden ook Ardooie (België) en traditiegetrouw Geraards- bergen (finish) aangedaan. De details worden morgen in Vlissingen bekendge maakt. Vorig jaar finishte een rit in in Hulst. woensdag 10 juni 2020 GO 1-3 Voetballer Tom Boere uit Ter- neuzen verloor gisteravond met KFC Uer- dingen 05 met 1-3 van TSV 1860 Munchen in de Derde Bundesliga. Uerdingen staat nu op de elfde plaats. -22 Het EK beach- volleybal voor spelers onder 22 jaar gaat definitief niet door. Dat heeft de vollebal- bond bekend gemaakt. Het kampioen schap zou in september in Vlissingen wor den gehouden. Eerder kwam juni al te vroeg. 2 De schakers van HWP Sas van Gent zijn deze week tweede gewor den in de lan delijke internet- competitie. Vo rige week won het Zeeuws- Vlaamse team. Nu was Schaakstad Apeldoorn de beste. Omloop van de Braakman keert toch terug op kalender Ben van den Aarssen Philippine Rick van Breda is nog altijd de laatste winnaar van de Omloop van de Braakman. Hij kwam in 2018 als eerste over de meet in Philippine. foto camile schelstraete -Edwald Martijn De jaarlijkse Strandcross van Vlis singen gaat dit jaar niet door. Het co ronavirus zorgt voor teveel onduide lijkheid. Op zondag 20 september zou de 35ste editie worden verreden van één van de grootste strandcros- sen van Nederland. -Thijs Lampio a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43